IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Oyuncaklar - Oyunlar

Blm Kurallar

ocukluumuzun tm anlam oyunlarmz ve oyuncaklarmz bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Su Birikintisinde Kayk Yzdrmek...
redline
mesaj 13.11.2007, 21:59:45
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 274
Katlm: 14.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 136

zellikle yagmur yagdigi zaman,kaldirim kenarlari boyunca uzanan gletler,kagittan yapilan kayigi yzdrmek iin en uygun yerdi...Bu ustaca sekil verilmis bir aga ta olabilirdi...Uzayip akip giden su birikintisine birakigim kayigin pesinden kosmak byk keyif verirdi...Kiminki batmadan en uzaga gidecek...Arasira dal paralarina plere takilsa da,ufak bir yardim ile yoluna devam eder di...  Bakiyorum da  kaldirim kenarlarinda byle oyun oynayan ocuklari grmek artik ok zor...

--------------------
" Bilmeden yeilliine dm birdamlaym ben , tm dnyann kknde hereyin kayna sen..."
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alikusu
mesaj 13.11.2007, 23:52:11
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

ahh be redline  artik kaldirim  kenarlari ,bos  arsa   ocuklari yok
..simdi ocuklar sinavlarla  bogusup, bos vakitlerinde  pc  basinda  korsan oyunlari oynuyorlar ,3 boyutlu gemilerin  batisina  bakip  insan  ldrmenin  oyun olarak kabul  edildigi  ,sanal dnyanin sanal kahramanlari ile  egleniyorlar, yada uzaktan kumandali gemileri yaristirarak egleniyorlar..  artik kagitdan gemilerde  yapilmiyor.  defter , takvim yapraklarindan yada  eski  gazete  kagitlarindan ..origami  usul katlanarak  yapilan  gemilerde kaldirim kenari ve  bos arsa ocuklari ile birlikte mazi'nin  bir  ksesinde  boynu bkk kaldilar..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
cedrus
mesaj 30.01.2008, 21:55:12
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 108
Katlm: 25.01.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,121

biz kayiklari yapraklardan yapardik  kenarlarinida ince kuru dal paralari ile tuttururduk.Yapragin iine boylu boyunca uzattigimiz bir dal parasina da gemi diregi koyardik.tabi dengelemek ok zordu.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 30.01.2008, 23:42:41
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Yagmur sularinin doldurdugu bos kire kuyularini ok kullandigimizi hatirliyorum bu gemileri yzdrmek iin. Elimizde de uzunca bir sopamiz vardi erisemedigimiz yerde gemimize mdahale etmek iin.

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 20.10.2019 - 13:01:27
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net