IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Oyuncaklar - Oyunlar

Blm Kurallar

ocukluumuzun tm anlam oyunlarmz ve oyuncaklarmz bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ayaa Bindirmek
clown
mesaj 04.04.2008, 18:08:34
leti #1

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

ok kkken babamla oynadmz bir oyundu. Babam yere srtst yatar, ayaklarn karn ayaklarna dayal olan benimle birlikte, havaya kaldrrd. Dolaysyla ben de havaya kalkm olurdum. Ayaklarn yukarya aaya hzl hzl sallar, uuyormu gibi olan ocuk ben de lklar atarak lgnca elenirdim. Kardeimle bu oyuna ayaa binmek derdik. Babama yalvarrdk "bizi ayana bindir" diye. ocukken dier arkadalarmn da bu oyunu oynadn hatrlyorum. Siz de oynar mydnz?

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 04.04.2008, 18:44:13
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Evet oynardk tabii.. Hem de babamla.. Uak olup uardk bylece.. Yzmde kocaman bir glmseme ile yazyorum bunu.. Teekkrler hatrlatma iin sevgili Clown..smile.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
berhunde
mesaj 08.08.2009, 16:00:24
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 3
Katlm: 23.07.2009
ye No: 5,300

Sevgili arkadalar sizlerle ilgin bir konu paylaacam: ocuklar ayamza bindirip ayamzda hoplatrz.bu hareketi benim yeenim ok seviyor.yeenim bu harekete kendi deyimiyle daha 2 yanda ayama oturup’ hop hop’ der gerekten bu harekete baylyor.sizler bu hareketi denedinizmi?ocuklarnzda arkadalar gerekten ocuklar ok severler bu hareketi.kkken banada yengem yaptrrd bu hareketi sizler de kkken yaparmydnz?

+Quote Post
raymond
mesaj 08.08.2009, 21:11:01
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

QUOTE(berhunde @ 08.08.2009, 17:00:24) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Sevgili arkadalar sizlerle ilgin bir konu paylaacam: ocuklar ayamza bindirip ayamzda hoplatrz.bu hareketi benim yeenim ok seviyor.yeenim bu harekete kendi deyimiyle daha 2 yanda ayama oturup’ hop hop’ der gerekten bu harekete baylyor.sizler bu hareketi denedinizmi?ocuklarnzda arkadalar gerekten ocuklar ok severler bu hareketi.kkken banada yengem yaptrrd bu hareketi sizler de kkken yaparmydnz?

Elbette rolleyes.gif , aile byklerim tarafndan bana yapld gibi ben de kardeime, yeenlerime ve kuzenlerime bu gzel hareketi yaptrmtm (tabi ki herbiri tahamml edilebilir bir boy ve kilo snr iindeyken)... Hatta bu hareketi yaptrrken sylenen kalplam bir mani vard, yle:

"Hoppala yavrum yaz geldi
arya kiraz geldi
Aldm bir okka kiraz
O da ...........'a az geldi"
(burada ayaa bindirilen ocuun ismi sylenir, ocuk da keyiflenir)

Sevgili clown'un anlatt ve sevgili cember'in "uak olup uardk bylece" dedii versiyonu benden yaa epeyce bir kk olan kz kardeime oynatrdm... Yere uzanr kardeimi clown'un babas gibi havalandrr, iki yana kollarn aan kardeim de "uaaaaak ! uaaaaak !" diye barr ve olduka keyif alrd... O keyiflendike ben de olaya biraz daha heyecan vermek iin saa sola eer bker, bazen ksa pikeler yaptrr, bazen de hafiften korkuturdum... Fakat kardeimin yzndeki tebessm hereye bedeldi...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
berhunde
mesaj 18.09.2009, 17:22:47
leti #5

Grup Simge

DANDN:
ocuklar canl kukla gibi sratp sevindirmek ve gldrmekle ilk duygu tohumu atlr ki buna "Dandini" denir. Davul sesini taklit eden bir benzektir. Tekerlemede iki defa tekerlendii olur: "Dandini dandini danadan" gibi.
1. Bebekleri ayamnzda hoplatrken sylenen tekerlemelerde geer. Hafife nameli de sylenebilir: Dandini yavrum, hoppala paam.
3. Eski baka bir oynat greneine "hobbaca elenmek" deyimiyle rastlanr. Bir XIII. yzyl metninde bu deyim yle tarif ediliyor: "Arkas st yatan bir kimse, ayaklaryla bir ocua havaya kaldrmak."
bu dandini dasdana da ayaa binmenin szl mzii gerekten yeenimi ayama bindirirken bu szde sylyorum ok houna gidiyor.ocukken bizede yaplan ayaa binip hoplama ve dandini dasdana szyle beraber daha gzel olurdu.

+Quote Post
berhunde
mesaj 08.11.2009, 16:17:36
leti #6

Grup Simge

ocukluumuzun bir baka frtnas..trene binmek gibi gelirdi ocukken ayaa binmek, hele bir de hop hop diye ses efekti yapnca, sallannca daha bir neeli olurdu bu atraksiyon..ama evde bo oturan ayaklar yerde duran birini bulmakt ve hemen sonrasnda hi aktrmadan o insann ayana binip ann tadn karmakt.

+Quote Post
el_maquinista
mesaj 13.01.2010, 00:53:47
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 426
Katlm: 26.03.2008
Nereden: istanbul
ye No: 2,630

Benim kk yeenlerim de baylyor buna, birka kere yapnca ayamdan inmek istemiyorlar. smile.gif

--------------------
O gnler bir daha gelmeyecek...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 15.11.2019 - 05:11:01
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net