IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
VHS-Betamax Videolar
MisafirMisafir_*
mesaj 20.06.2007, 19:30:10
İleti #1

Misafir Yazar

Televizyonun genelde yakinina konmaya çalisilirdi. Devasa tank gibi dururdu. Annemle kaset kiralama parasi için sürekli kavga ederdik. Annem birde inat edip üstüne dantelden örtü yapmisti. zirt pirt açip kapatmak zor gelirdi. Simdi bu cd 'ler deli ediyor adami. izilir,takilir,kullanilmamaktan bozulur. Kaset seridi koptugu zaman para bandiyla yapistirir seyrederdik. Bizim emektar video hala duruyor ve çalisiyor. Bazen nostalji yapip film seyrediyorum. Ben ondan çabuk yaslaniyorum.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
altaya
mesaj 20.06.2007, 19:43:53
İleti #2

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: Mersin
Üye No: 107

bir sürü kasetçi vardi....
gider kiralardik...bütün aile oturur izlerdik
sonra vhs ler çikti
mecburen ondanda aldik

--------------------
Tanri bir tek seim hakki verseydi... Tercihim ocuklugum olurdu

+Quote Post
alpino
mesaj 20.06.2007, 20:06:11
İleti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
Üye No: 41
Ruh Halim:

Ilk goz agrimiz ve hala kullandigim videom,tas gibi alet.Yillar gecsede hala calisacak eminim.Bizdeki Sony Betamax SL-C7E..1979 fabrika cikisli,12 kanal,14 gun otomatik programlama.Muhtesem...Video klupler ortadan kalkti ve yetim kaldi tek basina ama tum bu teknolojik patlamaya ragmen hala guven veriyor ne zaman olursa ben burada kullanima hazirim diyor resmen.Vazgecilmezim.1981den beri yanimda

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
heaven
mesaj 22.06.2007, 11:17:05
İleti #4

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 51

hiç biseye degismemmm..
2 kanalda ayni anda güzel bisey oldu mu birini izler digerini kasede alirdik.
yada evde yokken çok güzel bi film oynayacak söle anneye kaydetsin, gelince izle.
mesela bendeki video kasetlerde you tubelardan falan bile pek bulunmayacagini sandigim ne görüntüler vardi...
80 yada 90 lardan(emin degilim) kalma yilbasi programi, alcanzar sarkilari, levent yüksel'in ilk tv''ye çiktigi günkü görüntüleri neler vardi yaaa...
Video sevenler diye bi dernek falan kurulsa hemen katilirim vallahi...
Sevmiyorum DVD, VCD faln yaaa...
video geri dönsünnn......

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
sahaf
mesaj 22.06.2007, 11:20:58
İleti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

video olayi malesef türkiyede çabuk bitti.Bugün bile bir çok filmin dvd veya vcd formati basilmadi.bazi tanidigim film arsivcileri hala eski bulunmayan filmleri video dan dvd veya vcd ye atiyorlar.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
dimple
mesaj 22.06.2007, 11:27:00
İleti #6

Grup Simge

Nereden: Ankara
Üye No: 45

Annemin bütün itirazlarina ragmen, babam o zaman için tonlarca para sayip bir Sony Betamax video almisti.Video eve geldiginde kardesim ve ben o kadar sevinmistik ki,her haftasonu Kizilay'a gider iki tane kaset kiralar,iki gün boyunca o filmleri tekrar tekrar seyrederdik. Hatta film seyretmeye komsularimizi da davet ederdik.Beta videolarin kasetleri VHS lere göre daha küçük olurdu.Ne güzeldi yaaa...Filmi istedigin zaman istedigin kadar görüntülü bir sekilde rahat rahat ileriye geriye sarabilirdin.Bizim o emektar video hala evin bir kösesinde durmaktadir.

+Quote Post
muratuas
mesaj 22.06.2007, 11:30:07
İleti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Üye No: 10

evet gelenegi devam ettirenlerdenim bugüne kadar 3 tane eskittim ilk alindiginda sene 1983 dü en son aldigim 1998 deydi ve hala harika görüntüyle seyrediyorum tv den kayit yapmasi harika özellikle dizi kaçirma gibi bir olay yok .
benimde betamax kasetlerimde küçük hanim,mardin münih hatti cumartesi oynayan türk filmleri eski spor stüdyou kayitlari vardi maalesef artik beta kasetler islevini yitirdi.

+Quote Post
nedesem
mesaj 22.06.2007, 11:35:44
İleti #8

Grup Simge

Üye No: 137

ilk çikanlarinda kaset üstten konulurdu. Eject dügmesine bastiginizda kaset yuvasi videonun üstünden yükselirdi, kaseti alinca geri içeri çekerdi. O videoyu kale yapip önünde az he-man savastirmadim. O kaset yuvasi da tabii ki roketatar yuvasiydi...

--------------------
www.nedesem.com

+Quote Post
mesaj 26.06.2007, 21:20:33
İleti #9

Grup:
Üye No: 0

Ikiside japon icadi. VHS JVC nin bulusu. Betamax da sony nin bulusu. ARtik bu kapismadan biktik ve eve bir vhs bir de betamax almistik. Iki sistemi karsilastiracak olursak. Betamax görüntü kalitesi yönünden Vhs den üstündü. Ama sony büyük bir pazar hatasi yapti. Betamax ' i ben buldum ben satarim dedi sadece. Kimseye betamax video üretme hakki vermedi. JVC de vhs yi buldu. Herkese verdi üretme hakkini. Sonunda Sony bile Vhs video üretmek zorunda kaldi ve kaybetti. Betamax videolarin ayrica handikaplari vardi. Sony bunlari gidermeyi hiç düsünmedi. Kaset ileri-geri saramazdiniz. ayri bir sarici alirdiniz. Kasetin seriti Manyetik kafaya devamli sürtündügü için çabuk deforme olurdu kafa. O zamanda kafa zaten videonun en pahali parçasiydi. Vhs de böyle bir sorun yoktu. Ileri-geri sararken kasetin seriti manyetik kafadan ayrilirdi. Kafa bile zor kirlenirdi. Son zamanlarda 6 kafali videolar çikmisti. DVD kalitesinde görüntü veriyordu. CD ler bosuna çikti. ok ta dayaniksiz. izilir, takilir, kullanilmamaktan bozulur. Kasette öylemiydi. Serit kopsa para bandiyla yapistirir seyrederdik.

+Quote Post
sea1764
mesaj 26.06.2007, 22:26:47
İleti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 152

Sony betamax videonun üretimini serbest birakti herhalde.bende Toshibanin betamax videosu vardi çünkü.vhs videoyu SHARP dan 1999 da  vhs-c kasetli kameramin kasetlerini izlemek için almistim.isim geregi tv izleyemedigim için izlemek istedigim programlari otomatik kayit sistemi ile kaydedip daha sonra izlemem açisindan çok kullanisli oldu benim için.halen evinde bir videosu olan arkadaslara tavsiyem videolarini sik sik çalistirmalaridir.çünkü çalistirilmayan videolar bir süre sonra bozuluyor 

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 21:54:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net