IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
VHS-Betamax Videolar
MisafirMisafir_*
mesaj 20.06.2007, 19:30:10
leti #1

Misafir Yazar

Televizyonun genelde yakinina konmaya alisilirdi. Devasa tank gibi dururdu. Annemle kaset kiralama parasi iin srekli kavga ederdik. Annem birde inat edip stne dantelden rt yapmisti. zirt pirt aip kapatmak zor gelirdi. Simdi bu cd 'ler deli ediyor adami. izilir,takilir,kullanilmamaktan bozulur. Kaset seridi koptugu zaman para bandiyla yapistirir seyrederdik. Bizim emektar video hala duruyor ve alisiyor. Bazen nostalji yapip film seyrediyorum. Ben ondan abuk yaslaniyorum.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
altaya
mesaj 20.06.2007, 19:43:53
leti #2

Grup Simge

Grup: ye
leti: 99
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 107

bir sr kaseti vardi....
gider kiralardik...btn aile oturur izlerdik
sonra vhs ler ikti
mecburen ondanda aldik

--------------------
Tanri bir tek seim hakki verseydi... Tercihim ocuklugum olurdu

+Quote Post
alpino
mesaj 20.06.2007, 20:06:11
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Ilk goz agrimiz ve hala kullandigim videom,tas gibi alet.Yillar gecsede hala calisacak eminim.Bizdeki Sony Betamax SL-C7E..1979 fabrika cikisli,12 kanal,14 gun otomatik programlama.Muhtesem...Video klupler ortadan kalkti ve yetim kaldi tek basina ama tum bu teknolojik patlamaya ragmen hala guven veriyor ne zaman olursa ben burada kullanima hazirim diyor resmen.Vazgecilmezim.1981den beri yanimda

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
heaven
mesaj 22.06.2007, 11:17:05
leti #4

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 754
Katlm: 26.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 51

hi biseye degismemmm..
2 kanalda ayni anda gzel bisey oldu mu birini izler digerini kasede alirdik.
yada evde yokken ok gzel bi film oynayacak sle anneye kaydetsin, gelince izle.
mesela bendeki video kasetlerde you tubelardan falan bile pek bulunmayacagini sandigim ne grntler vardi...
80 yada 90 lardan(emin degilim) kalma yilbasi programi, alcanzar sarkilari, levent yksel'in ilk tv''ye iktigi gnk grntleri neler vardi yaaa...
Video sevenler diye bi dernek falan kurulsa hemen katilirim vallahi...
Sevmiyorum DVD, VCD faln yaaa...
video geri dnsnnn......

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
sahaf
mesaj 22.06.2007, 11:20:58
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,131
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

video olayi malesef trkiyede abuk bitti.Bugn bile bir ok filmin dvd veya vcd formati basilmadi.bazi tanidigim film arsivcileri hala eski bulunmayan filmleri video dan dvd veya vcd ye atiyorlar.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
dimple
mesaj 22.06.2007, 11:27:00
leti #6

Grup Simge

leti: 22
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 45

Annemin btn itirazlarina ragmen, babam o zaman iin tonlarca para sayip bir Sony Betamax video almisti.Video eve geldiginde kardesim ve ben o kadar sevinmistik ki,her haftasonu Kizilay'a gider iki tane kaset kiralar,iki gn boyunca o filmleri tekrar tekrar seyrederdik. Hatta film seyretmeye komsularimizi da davet ederdik.Beta videolarin kasetleri VHS lere gre daha kk olurdu.Ne gzeldi yaaa...Filmi istedigin zaman istedigin kadar grntl bir sekilde rahat rahat ileriye geriye sarabilirdin.Bizim o emektar video hala evin bir ksesinde durmaktadir.

+Quote Post
muratuas
mesaj 22.06.2007, 11:30:07
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 971
Katlm: 15.05.2007
ye No: 10

evet gelenegi devam ettirenlerdenim bugne kadar 3 tane eskittim ilk alindiginda sene 1983 d en son aldigim 1998 deydi ve hala harika grntyle seyrediyorum tv den kayit yapmasi harika zellikle dizi kairma gibi bir olay yok .
benimde betamax kasetlerimde kk hanim,mardin mnih hatti cumartesi oynayan trk filmleri eski spor stdyou kayitlari vardi maalesef artik beta kasetler islevini yitirdi.

+Quote Post
nedesem
mesaj 22.06.2007, 11:35:44
leti #8

Grup Simge

leti: 42
Katlm: 15.06.2007
ye No: 137

ilk ikanlarinda kaset stten konulurdu. Eject dgmesine bastiginizda kaset yuvasi videonun stnden ykselirdi, kaseti alinca geri ieri ekerdi. O videoyu kale yapip nnde az he-man savastirmadim. O kaset yuvasi da tabii ki roketatar yuvasiydi...

--------------------
www.nedesem.com

+Quote Post
mesaj 26.06.2007, 21:20:33
leti #9

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Ikiside japon icadi. VHS JVC nin bulusu. Betamax da sony nin bulusu. ARtik bu kapismadan biktik ve eve bir vhs bir de betamax almistik. Iki sistemi karsilastiracak olursak. Betamax grnt kalitesi ynnden Vhs den stnd. Ama sony byk bir pazar hatasi yapti. Betamax ' i ben buldum ben satarim dedi sadece. Kimseye betamax video retme hakki vermedi. JVC de vhs yi buldu. Herkese verdi retme hakkini. Sonunda Sony bile Vhs video retmek zorunda kaldi ve kaybetti. Betamax videolarin ayrica handikaplari vardi. Sony bunlari gidermeyi hi dsnmedi. Kaset ileri-geri saramazdiniz. ayri bir sarici alirdiniz. Kasetin seriti Manyetik kafaya devamli srtndg iin abuk deforme olurdu kafa. O zamanda kafa zaten videonun en pahali parasiydi. Vhs de byle bir sorun yoktu. Ileri-geri sararken kasetin seriti manyetik kafadan ayrilirdi. Kafa bile zor kirlenirdi. Son zamanlarda 6 kafali videolar ikmisti. DVD kalitesinde grnt veriyordu. CD ler bosuna ikti. ok ta dayaniksiz. izilir, takilir, kullanilmamaktan bozulur. Kasette ylemiydi. Serit kopsa para bandiyla yapistirir seyrederdik.

+Quote Post
sea1764
mesaj 26.06.2007, 22:26:47
leti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 20.06.2007
ye No: 152

Sony betamax videonun retimini serbest birakti herhalde.bende Toshibanin betamax videosu vardi nk.vhs videoyu SHARP dan 1999 da  vhs-c kasetli kameramin kasetlerini izlemek iin almistim.isim geregi tv izleyemedigim iin izlemek istedigim programlari otomatik kayit sistemi ile kaydedip daha sonra izlemem aisindan ok kullanisli oldu benim iin.halen evinde bir videosu olan arkadaslara tavsiyem videolarini sik sik alistirmalaridir.nk alistirilmayan videolar bir sre sonra bozuluyor 

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 11.12.2019 - 19:38:57
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net