IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sporcular - Takimlar

80'ler ve ncesinin unutulmaz spor olaylarn,takmlar ve sporcularn bu blme yazabilirsiniz.

Reply to this topicStart new topic
Efe Aydan
lifelines
mesaj 19.03.2009, 21:28:51
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

80'lerin banda yaynlanan Beyaz Glge Dizisi ve ayn dnem Basketbol Milli Takmmzn ald baarl sonular ile
Trk halk, basketbolu ok sevmiti. Milli Takm'mz, 1981 ylnda Sofya'da yaplan Balkan ampiyonasnda birinci olmutu. Ardndan, Avrupa ampiyonas Elemeleri lkemizde yaplm, ok heyecanl geen malar sonunda Milli Takmmz finallere katlma hakkn kazanmt. Efe Aydan, Aytek Grkan, Necati Gler, Erman Kunter, Emir Turam, Melih Erin ,Kara Mehmet, Doan Hakyemez, Ltf Arboan'l Milli kadronun en baarl oyuncusu Efe Aydan idi ve Avrupa Karmas'na seilmiti.

Efe Aydan, Devlet Opera sanatlar Sevda (Kaynanalar Dizisi'nin Tijen'i) ve Adnan Aydan'n oullar olarak 29 Mays 1955 tarihinde Ankara'da dodu. ki erkek kardein (kardei tiyatrocu Ege Aydan) by olan Efe, doduu kentte balad renimini stanbul'da tamamlad. Antrenr Aydan Siyavu'un altrd Galatasaray'da basketbole balad. Daha sonra antrenryle birlikte zmir Karyaka ve stanbul Eczacba takmlarna geti .Efes Pilsen, Fenerbahe, Beikta, ve Tofa takmlarnda da oynad. Basketbol Milli Takm'nda en fazla oynayan (217) ve en fazla (89 kez) kaptanlk yapan oyuncu oldu. 1981 ylnda Avrupa Karmas'na seildi ve Trkiye'de yln sporcusu oldu.

Gnaydn Arkada Dergisi balnda raymond'un hatrlad "Efe Aydan Sizlere Basketbol retiyor" kesi.
Tarih 21 Mart 1982

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
raymond
mesaj 19.03.2009, 22:08:06
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Basketbol milli takmmzn uzun oyuncu bakmndan olduka fakir olduu yllarda 2,03'lk boyu ile (dierleri de 2,14'lk Emir Turam ile 2,02'lik Kara Mehmet) bu a bir nebze olsun kapatabilen bir oyuncuydu Efe... 70'lerin sonu ve 80'lerin ba lifelinesin de ifade ettii gibi lkemizde basketbolun insanlarn zihninde ve yreinde daha salam bir zemine oturmas hususunda dnm noktas olmutur. Bu anlamda ne "Warren Coollidge" ve "Salami" gibi liselilerin, ve ne de yldzmz Efe'nin abalarn yadsyabiliriz smile.gif
selm ve sevgiler...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
alikusu
mesaj 20.03.2009, 09:02:14
leti #3

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Efe Aydan'n annesi Sevda Aydan (tijen) erkek kardei Ege Aydan sinema ve televizyonda oyuncu kimlikleriyle n planda oldular ..
sanat ve spor dnyasnda yer edinmi aileden Efe Aydann halas olan opera sanats Ayhan Aydan bu zelliinin yan sra ,rahmetli Adnan Menderes'in yasak ama sonsuz ak olarak hafzalarda yerini ald.

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
oldkid
mesaj 20.03.2009, 16:15:34
leti #4

Grup Simge

leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

1982 de stanbul'da oynanan Balkan kupasndada Yunanistan'a son saniyede att bir say vardr ki, gerekten inanlmaz. O atla ma 1 say nde kazanmtk.

Kiisel bir dipnot:ma Ankara'da futbol ve basket fanatii bir arkadan (ismi Mehmet) evinde seyrediyoruz. Grnt bir gidiyor, bir geliyor. Dolaysiyle bir yandanda portatif radyo tapeden dinliyoruz. Bitime 25-30 sn. gibi bir sre var. Galiba Erman ok msait bir at kard. Tam o anda grnt gitti ve radyodan say olmadn duyduk. Mehmet o sinirle frlad, aleti kapt ve balkondan aa att. "Ne yaptn olum" dedik. Cevabn hi unutmam, yleydi. "Neyi, ne yaptm"

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 26.09.2009, 23:17:02
leti #5

Grup Simge

leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Balkan ampiyonasn hatrlyorum. Malar ok heyecanl gemiti. Bizim evde tam bir heyecan kasrgas eserdi. Sadece Efe deil Aytek te iyi oyuncuydu. Takmn oyun kurucusu Aytekti diye hatrlyorum, sarn biriydi. Efe, Aytek, Erman diye bir tempomuz vard okulda onu tekrarlardk snfta.

+Quote Post
lifelines
mesaj 28.09.2009, 16:38:18
leti #6

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

QUOTE(mavimars @ 27.09.2009, 00:17:02) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Sadece Efe deil Aytek te iyi oyuncuydu. Takmn oyun kurucusu Aytekti diye hatrlyorum, sarn biriydi.

Evet mavimars, takmn oyun kurucusu 1.89 boyundaki sarn oyuncu Aytek Grkan idi.Skorer olarak en baarl oyuncu Efe Aydan idi.Oyun olarak ve poplarite olarak ise Aytek abi daha baarlyd aynen bir pop yldz gibi sevilmiti hatta ona ak pek ok gen kz vard...
Dn akam uydudan yayn yapan kanallardan birinde Aytek Grkan yorum yapyordu ok yalanm...

Birazck evkim geldii anda aacam binlerce balk var onlardan biri de Aytek Grkan.

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 29.09.2009, 01:05:33
leti #7

Grup Simge

leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Aytek Grkan cidden yalanm. Tesadfen grnce takip edeyim dedim program oymu meerse. Ama adam cidden son derece efendi biri.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 04.02.2012, 17:45:44
leti #8

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post
marginal
mesaj 04.02.2012, 18:20:51
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 170
Katlm: 21.09.2011
Nereden: Istanbul
ye No: 74,149

ben o sene o ma canl olarak seyrettim, nmze geleni devirdik, zaten balkan demek avrupa demekti, yugoslavya var, bugnk ekolelrini dnn hepsi birbirinden deerli lkeler... yunanistan var keza... ma son anda kazandk seneye de yine finalde kaybettik... Efe Aydan Trkiye'de yln sporcuus seilmiti, Milliyet seiyordu, ben Trklerde Efe Aydan, Yabanclarda Sebastian Newbold Coe dedim ve ikisini de bildim, ama Milliyete yolladm zarf ekilite ansl zarf olmamt, dl de hatrlamyorum ama ahm ahm dller yoktu zaten.. Ama bir sonraki ampiyona da emire ok kzmtm, serbest at dmanyd, 2 de 2 karnca malubiyeti ona balamtm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Aydan ener
1 superisi 1,677 05.04.2016 - 08:15:35
G?n: hazan

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:39:20
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net