IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sporcular - Takimlar

80'ler ve ncesinin unutulmaz spor olaylarn,takmlar ve sporcularn bu blme yazabilirsiniz.

Reply to this topicStart new topic
Abdlkerim Durmaz-Fenerbahe
muratuas
mesaj 26.06.2007, 15:35:23
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 971
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 10

evet 80 lerin sorunlu hirin apkin ve hirsli defans oyuncusu abdlkerim
sik sik kart grr sik sik kadro disi kalir ve okcada magazin basinina konu olurdu .
karagmrklyd abdlkerim hirsliydi ve kabadayi bir tavri vardi ama ok hirsliydi zellikle stankovi tarafindan kampta yemek yemedigi iin kadrodisi kalmistir
tabagindaki bonfileyi tabagindaki patates presiyle kapatip yemegim bitti diyen oyuncu bunu farkeden stankoviin hismina ugramistir. yaraticiliga bakarmisin

ve birde wembleye en nce ikan oyuncudur takim isinmaya ikarken birden takimin en nne firlayarak sahaya girmis ve oleyy webleye ayak basan ilk trk oyuuncu benim nidalari atmistir.
daha sonraki yasantisinda futbolculuktaki hatalarindan arinan abdlkerim gerekten kendini dine ve futbola vermis ders veren konusmalariyla bugnn oyuncularina rnek olmaktadir.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 26.06.2007, 15:39:50
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

deli lakapli futbolcu biggrin.gif fenere gelmeden nceki takiminda santrafor oynardi...fenerbahede libero mevkiine yeni bir anlayis getirmistir...karagmrkte birde kahvesi vardi...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
darko
mesaj 27.06.2007, 04:05:59
leti #3

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

iste deli abdlkerim

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
darko
mesaj 22.08.2007, 14:27:53
leti #4

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Abdlkerim den Wembley'de oynanan 5-0'lik main anilari;

Su meshur Ingiltere mai var, Wembley’de oynanan ve 5-0 yenildigimiz. Bu main komik anilari ok konusuluyor siz de o anilarin bir numarali kahramanisiniz. Neler yasandi o mata?

“"Efsane gibi dilden dile dolasiyor yillardir, futbol anilari byledir iste, bir sey yaparsiniz arkasindan baska seyler eklenir. Ben Wembley’e ayak basan ilk Trk futbolcusu olacagim diye bir espri yapmistim. O da matan bir gn nce Wembley Stadinda antrenman yapacaktik, takim otobs stada yaklasik 100 metre mesafedeyken ben otobsten atladim kosarak stada girdim ve ‘Wembleye ayak basan ilk Trk ben oldum’ diye bagirdim. Dsnsenize hareket halindeki bir otobsten atlayan bir futbolcu komik bir durumdu hatta teknik direktrmz Coskun zari’nin da ok hosuna gitmisti.”"

Mata da takim arkadasiniza Lineker’i grdn m diye bir sorunuz varmis.

"“Bu olay da ok konusuldu, ama asli yle degil, ben simdi size bunun dogrusunu anlatayim. Ma baslamisti durum 2-0 olmustu adamlar srekli saldiriyor biz de ha bire gol yiyorduk. Ben Lineker ile Rasit etiner de Hataley ile adam adama oynuyorduk. Bir korner esnasinda Rasit abi yanima gelip, ‘nerede benim adam ya’ dedi, ben kendi adamimin pesine dsmsm, kendi derdimdeyim dedim ki ‘arka taraflara bir yere gitti’ sonra bizim ceza sahasinda gol yerken hepimiz glmeye basladik. Dsnsenize sanki sokakta Ahmet’i sorar gibi, nerde bu Hataley yahu dedi ben de valla simdi buradan geti ama ben mesguldum tam gremedim’ dedim komik bir olaydi.”"

Main komiklikleri 5-0’in acisini unutturdu herhalde?

"“Ya tabi zlyor insan yenilince ama adamlar gl takimdi bizdeki imkanlar ise ok kisitliydi. O dnem Ingilizlerle 3 ma yaptik, ikisini 8-0 birini de 5-0 kaybettik, ben sadece 5-0’lik mata oynadim digerlerinde sakattim, hayirli bir sakatlikmis. He bak benim oymadigim malarda 8 yedik, ben oynayinca 5 yedik, bu benim iyi oyuncu oldugumu gsterir, 3 gol fark.... "

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
Last Tango
mesaj 23.08.2007, 08:40:00
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 193
Katlm: 15.08.2007
ye No: 418

Delikanliydi deli degil.FB-BJK mai izlemistim.Yili hatirlamiyorum.Ilk ma Fener farkli yenildigi iin bu mata ok arzuluydu.Hakem de Yusuf Namoglu.Besiktas semtinin mteahitlerinden.Fener tek kale oynuyor.Ilk yarinin sonlarina dogru bir Besiktas ataginda Hasan ggsyle topu Abdlkerime indirdi o da kornere atti.Besiktasli futbolcular korner atmaya giderken hakem penalti noktasini gsterdi.Saha ana-baba gn oldu bir anda.Simdi olsa tribnler yikilir Fenere sonsuza kadar seyircisiz oynama cezasi verilirdi heralde.Bisey yapamadik tribnde ama hakemi dvmekten beter eden Apo'yu alkisladik.Kirmizi karti yedi ve oyundan atildi.Dsnyorum da o yillarda da futbolun iinde incelikler vardi ve belki daha fazlaydi bugnden.

--------------------
Hzn ki En ok Yakisandir Bize...

+Quote Post
nizami
mesaj 23.08.2007, 15:07:29
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 153
Katlm: 09.08.2007
ye No: 381

Fenerliler bir Samsun mai sonrasinda(agir yenilgiler Samsunla baslar)Saraoglu'nda Samsunsporlulari evire evire dvmslerdi.Basi Mjdat'in ektigini iyi hatirliyorum.Hatta bir yila yakin taksicilik yapmisti Mjdat agir bir ceza alarak.Mai radyodan dinlemistim.Kafama takilan su ki bu olaylarin iinde Abdlkerim var miydi hatirlamiyorum.Bahtiyar ya da Gngr(deli lakapliydi bunlarin de)...Fener btn delileri topladi deniyordu.

--------------------
Sabir acidir ama meyvesi tatlidir

+Quote Post
supermayk
mesaj 17.02.2009, 22:01:52
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 31
Katlm: 17.02.2009
Nereden: istanbul
ye No: 4,609

Ben o samsun manda Abdlkadir vard diye hatrlyorum. Hatta gazetelerin birinde Abdlkerimin bir samsunluya uan tekme atarkenki resmi vard.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 24.09.2019 - 10:55:43
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net