IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Bilmece - Bulmaca - Sakalar - Espiriler

Blm Kurallar

ocukluumuzdan kalan her trl bilmece,bulmaca,aka ve esprileri bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Canku
alibaba
mesaj 25.09.2009, 23:59:44
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,574
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Ne acayip bir laft bu canku. dilimize bir doland, herkes birbirine canku demeye balad. dolmularda, kamyon arkalarnda da yazard. manasn aa be yukar herkes anlard. imdiki anlayla biraz yumuak kaan bir tabir aslnda. delikanl adam karsndakine canku der mi? e ozamanlar diyorlard.

sokakta, genler arasnda olunca pek de abes kamyor ama birbirine canku diye hitabeden bir karkocay irkilerek hatrlyorum.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
hazan
mesaj 08.08.2017, 18:49:25
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,343
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Canku kelimesini hatrlamakla birlikte, kendim ok telaffuz eder miydim? anmsamyorum.(Belki az da olsa, zaman zaman ettiim olmutur. smile.gif )... Daha ok "canm", "canmn ii", "cancazm(cancazm)" kelimelerini kullanmmdr sevdiceklerime hitaben ve benimseyerek..Kelimeleri sarfedip dururken; ylesine mi?, yoksa bu kelimeler gerekten bir anlam ifade ediyor mu kullanan iin? te asl mesele budur, benim iin..Yoksa, cannn taaa iine tneyen "canku" da olurum, canmn taaa iine tneyen "canku" ta yaparm.. Hi farketmez.. smile.gif)

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 22.10.2017 - 08:28:30
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net