IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Dars Hi Olmamas Dileiyle Bizim Madencilerimizin Bana..., 69 gn ve 33 madenci...
oldkid
mesaj 13.10.2010, 04:22:42
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Sabah saat 5 ksr. ilideki madenci kurtarmasn izliyorum. 69 gndr, 700 metre yer altnda olan toplamda 50m2de yaam sava veren 33 gerek kahraman, her biri eminim dev hayat savas. Tek tek karlacaklar. Balktaki dilekle biz de madenci kahramanlarmz kurtaralm ltfen. Tedbirsizlik kimsenin kaderi olmamal...

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 13.10.2010, 05:35:46
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,128
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bu dilee katlmamak imkansz
bende ilideki maden iilerinin topran altndaki lm-kalm avan bandan beri takip ediyordum.
aslnda kurtarlmalar konusundaki umudumuda yitirmitim. gnlerce topran altnda bir nevi mezarda kalmak ne demek ?herhalde biz olsak yaayamazdk.bu insanlar yaatan ldrmalarna mani olan sanrm ortama zaten yabanc olmamalar olmal.yinede sanrm uzun bir tedaviye ihtiyalar olucak.hepsine gemi olsun

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 13.10.2010, 08:43:36
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 5,922
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Sabah ie gitmek iin kalktmda ikinci madencinin karln izledim.inanlmaz bir duygu younluu yaadm o anda..nceki grntleride aktaryordu tvler.hele o kk bir ocuk vard muhtemelen ilk karlan madencinin ocuuydu naslda sarld, nasl seviniyor ordan oraya kouyordu..

Bizde hereyi kadere balamayp, gzel ldler diye avunacamza , insan iin en kutsal ey olan yaama hakkn koruyabilirmiiz.demek oluyor ki akl selim dnp bilimsel olarak aba harcandnda bieyler yaplabiliyormu.

69 karanlk gnn ardndan gelen mutlu son..Alklar kahramanlara ve ili hkmetine.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski günler, bir gümüş çereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince söz duyar da belki, o sararmış resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 13.10.2010, 15:21:42
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,492
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Hepsini inallah sa-salim karrlar.

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 13.10.2010, 23:28:25
leti #5

Grup Simge

leti: 2,647
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Haberleri izlerken neredeyse gzyalarm tutamyordum. ili halk kendisiyle gurur duymal. Hakl mcadelelerini sonuna kadar devam ettirdiler ve mutlu sona eritiler. Maden ii yaknlar, sendikalar ve en nemlisi halk birlik iinde tam 69 gn boyunca seslerini tm dnyaya duyurdular. En nemlisi kaderlerini kendileri yazdlar.

zerleri betonla rtlen maden iilerimizi dndke iim acyor. stelik halen 2 iimizin cesedine ulalamad sad.gif Tuzla tersanesindeki cinayetlere ne demeli. Kot talayclarnn durumu da iler acs.. nsan hayat bu kadar ucuz olmamal. ili bunu tm dnyaya gsterdi.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
oldkid
mesaj 14.10.2010, 07:50:47
leti #6

Grup Simge

QUOTE(okseybilenkiz @ 13.10.2010, 05:35:46) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
bu dilee katlmamak imkansz
bende ilideki maden iilerinin topran altndaki lm-kalm avan bandan beri takip ediyordum.
aslnda kurtarlmalar konusundaki umudumuda yitirmitim. gnlerce topran altnda bir nevi mezarda kalmak ne demek ?herhalde biz olsak yaayamazdk.bu insanlar yaatan ldrmalarna mani olan sanrm ortama zaten yabanc olmamalar olmal.yinede sanrm uzun bir tedaviye ihtiyalar olucak.hepsine gemi olsun

ok haklsn sevgili okeybilenkz. Bu nedenle gemiten hatrladm bireyi de paylamak isterim.

1980lerde sinemalarmzda oynayan Elephant Man (fil adam) filminin afilerinde yle bir cmle geiyordu. "nsan onur ve cesaretinin gerek yks" Bu olay da bir anlamda yle sanki. nsan cesaretinin, gcnn, hayata ballnn, zellikle aklnn imdilik yazlmam gerek yks gibi. Emin ol atlatacaklardr. Muhtemelen gelecek lgn film ve medya tekliflerini saymyorum ama.

--------------------

+Quote Post
Pawnee
mesaj 14.10.2010, 10:54:09
leti #7

Grup Simge

leti: 856
Katlm: 24.06.2010
Nereden: stanbul
ye No: 8,826
Ruh Halim:

Sayn bakanlarmzdan biri "ili'nin yerine biz olsaydk 3 gnde karrdk o madencileri" demi. blink.gif

Glnecek halimize alamak lazm ya; neyse...

--------------------
Memleket isterim
Gk mavi, dal yeil, tarla sar olsun;
Kularn ieklerin diyar olsun.

Memleket isterim
Ne bata dert, ne gnlde hasret olsun;
Karde kavgasna bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben fark olsun;
K gn herkesin evi bark olsun.

Memleket isterim
Yaamak, sevmek gibi gnlden olsun;
Olursa bir ikayet lmden olsun.

+Quote Post
oldkid
mesaj 14.10.2010, 21:40:13
leti #8

Grup Simge

QUOTE(Pawnee @ 14.10.2010, 10:54:09) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Sayn bakanlarmzdan biri "ili'nin yerine biz olsaydk 3 gnde karrdk o madencileri" demi. blink.gif

Deerli dostum; "bakamayan, bakan" yapnca sonu bu. Baz insanlar geldikleri makam ereflendirir, bazlarn da makam ereflendirir diye bir laf vardr. Nedense aklma geldi bu aklamayla. Yok "ilideki bakr madeni, bizdeki kmr, yok knt deil gk". Akas yle bir aklama beklerdim. "Hemen incelemeye aldk, sosyal gvenlik kurumundan ve bakanlmzdan bir uzman ekip oluturduk. Gidip yerinde inceleyecekler. Orada uygulanm, i kanunumuza, madencilik regulasyonlarmza faydal olabilecek, lkemizdeki kazalar azaltabilecek her maddeyi sratle uygulayacaz." Tabii kendi grm, dorudur yanltr bilemiyorum ama byle yaplsayd benim iin "bakan" olurdu, imdi "bakamayan"

--------------------

+Quote Post
Candy
mesaj 16.10.2010, 09:09:58
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,493
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

QUOTE(Pawnee @ 14.10.2010, 11:54:09) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Allah utanma duygusunu almasn kimseden. dry.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
Pawnee
mesaj 16.10.2010, 09:37:32
leti #10

Grup Simge

leti: 856
Katlm: 24.06.2010
Nereden: stanbul
ye No: 8,826
Ruh Halim:

QUOTE(oldkid @ 14.10.2010, 22:40:13) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Deerli dostum "bakamayan, bakan" yapnca sonu bu. Baz insanlar geldikleri makam ereflendirir, bazlarn da makam ereflendirir diye bir laf vardr. Nedense aklma geldi bu aklamayla. Yok "ilideki bakr madeni, bizdeki kmr, yok knt deil gk". Akas yle bir aklama beklerdim. "Hemen incelemeye aldk, sosyal gvenlik kurumundan ve bakanlmzdan bir uzman ekip oluturduk. Gidip yerinde inceleyecekler. Orada uygulanm, i kanunumuza, madencilik regulasyonlarmza faydal olabilecek, lkemizdeki kazalar azaltabilecek her maddeyi sratle uygulayacaz." Tabii kendi grm, dorudur yanltr bilemiyorum ama byle yaplsayd benim iin "bakan" olurdu, imdi "bakamayan"

Geen gn de bir bakanmz (pardon, bakamayanmz) "Et fiyatlarnn ykseklii toplumun refah seviyesinin de ykseldiiniz gsterir" buyurmu. Ben ciddi ciddi halk ile dalga getiklerini dnmeye baladm.

--------------------
Memleket isterim
Gk mavi, dal yeil, tarla sar olsun;
Kularn ieklerin diyar olsun.

Memleket isterim
Ne bata dert, ne gnlde hasret olsun;
Karde kavgasna bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben fark olsun;
K gn herkesin evi bark olsun.

Memleket isterim
Yaamak, sevmek gibi gnlden olsun;
Olursa bir ikayet lmden olsun.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Bizimkiler
Bizimkiler
53 Galactica 23,320 30.04.2016 - 14:11:06
G?n: F
No new Bana Arkadan Syle, Sana Kim Olduunu Syleyeyim.
16 ember 10,353 25.04.2016 - 22:53:21
G?n: hazan
No New Posts Bizim Ev
6 soner1971 2,444 02.04.2016 - 22:23:24
G?n: 80kua
No new Bana ans Dile
22 karakedi 5,404 30.03.2016 - 12:42:48
G?n: dnyal
No New Posts Bizim Sokak
10 Okan 4,275 15.03.2012 - 23:21:15
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 19.08.2017 - 22:41:40
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net