IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Tneller
hazan
mesaj 08.08.2017, 16:56:29
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,343
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Ankara-Antalya yolculuu esnasnda Isparta uzerinden ilerlerken, bir tnelden geeceimizi farkettiim de, alp bam ocukluuma gidiverdim yine..Evet, zellikle ocuk yalarda arabayla yolculuk yaparken, ne zaman bir tnele girecek olsak garip bir heyecana kaplrdm ben.. Korkar mydm? Hayr. Karanlk ama gizemli, heyecanl bir zaman dilimi oluverirdi o ksack sre..Bazen gerekten ok ksa olurdu tnelin uzunluu zlrdm nedense..Bazen biraz daha uzun olmas sevin kaynamd.. Neden severdim tnelleri byle, anlam veremedim imdi..Yoksa btn ocuklar ayn heyecana kaplr myd? Aslnda sevdiim, karanln iinden sadece arabann farlar eliinde geerken, ayn tnelden geen dier arabalar da bir yandan izleyip sonra srayla aydnla kavustuumuzu hissetmek miydi? Hayat da byle deil mi zaten? Bazen karanlk tnellerden geiyoruz srayla ve o tnel ne kadar uzun, karanlk olursa olsun, bir ucu aydnla kyor, kacak bir ekilde..Yeter ki tnelin ucu kapal olmasn..

Antalya yolunda ilerlerken, benim iin kafi uzunlukta saylabilecek tnelden gectiimiz esnada farkettiim bir ayrnt, klandrmalarn olmasyd..ocukluumda ise byle klandrmalarn olmadn hatrlyorum..

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 21.08.2017, 10:40:15
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 5,965
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Tnelden tnele girmek vard birde o ok zevkliydi smile.gif Birde tren yolculuu yapyorsan daha bir zevkli olurdu o tnellerden gemek. Eskiden sklkla Tekirda-Muratl yapardm trenle. Halkaldan sabah 08 45 de kalkard Trakya Ekspresi. atalca'y getiinde ilk Tnel'e girerdin ardndan tren tnelden ktnda ksa bir sre sonra tekrar bir Tnel'e girerdin.

Benim ilk grdm tnel e-5 zerindeki Topkap'dan sonra gelen ve Edirnekap ayrmnda olan tneldi; Tnel k Hali kprsnn giriine kard yani Halcolu'na. Bu tnel getiimiz yllarda ykld artk sadece eski trk filmlerinde grlebilmekte.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 17.10.2017 - 22:26:54
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net