IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Hepimize Gemi Olsun
Asphodel
mesaj 01.04.2008, 10:01:32
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

Gemi iyiydi, hotu, gzeldi ama itiraf edelim gemi gitmi olmasna sevindiimiz yanlar da yok mu ? hadi biraz da onlardan bahsedelim. smile.gif

nelerden kurtulduumuza krediyoruz laugh.gif tongue.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 01.04.2008, 11:06:03
leti #2

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Ankara
ye No: 76

ok kapal bir toplumduk 80'lerde. yle hatrlyorum; ne bileyim eletiri, zeletiri ve effaflk yoktu. Bilgi, fikir ve kltr belli bir sansrden geip bize ulard. Grl grl akan bir nehirden damlalkla su iiyorduk adeta. imdilerde ise bilgi daha ulalabilir ve daha demokratik oldu. Fikirler daha net ifade edilebiliyor. Geip giden bu "kapal kutu toplum" yapsna seviniyorum en fazla.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)

+Quote Post
mavi
mesaj 01.04.2008, 14:13:47
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Gemite bu lkede ok aclar yaand.Fikirler sylenemez oldu,hayat,yaam ok zordu, bu lke insan ok ile ekti gemite.Ekmei zaman geldi karneyle ald zaman geldi sokaa kamad. Aslnda gemiin hep gzellikleri komiklikleri yazlmaya allyor sitede ama aslnda hite yle tozpembe deildi gemi.yikide gemi!!!!

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
hale
mesaj 01.04.2008, 15:31:40
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

aslnda yaam ok zordu ve ilkeldi. zamanmz hunharca alan elde bulak-amar ykama, saatlerce beklenen haberleme ve daha bir sr ey..en uzaktaki sevdiklerimiz imdi sadece bir tk uzakta.

demem o ki teknolojinin nimetlerinden faydalandmz bu gnler iyi ki gelmi..

+Quote Post
alibaba
mesaj 01.04.2008, 21:16:29
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Daha nce lm ilanları diye bir başlıkta kinayeli olarak basılan gazete ilanlarında yazmıştık. fiyatının artmasını bekleyip alindeki malı satmak istemeyen esnaf zihniyeti. başka bir deyişle stokuluk ya da istifilik. buna bağlı olarak bir şey satın almak iin girdiğimiz kuyruklar. Elde para olduğu halde, bir şey satın alamamak. bunu bir kez yaşayan insan, tekrar grmek istemez.

ektiğim fotoğrafları grmek iin, yapmak zorunda olduklarım ve beklemem gereken sre. filmi fotoğrafıya vermek, banyo ve baskıda sorun ıkmasın diye dua etmek, fotoğraflarının yanlışlıkla başkasına verilmemesini ummak. ( bu biraz paranoyaka ama ben yaşıyordum)

Bir sabah radyoda Hasan Mutlucanın sylediği kahramanlık trkleriyle uyanmak ( evet, işte o anladığınız olay ). ben Hasan Mutlucan'ı severim. mesele o değil. huzur ve sukun ortamının yıllar boyu sağlanamadığı halde bir gecede sağlanıvermesi. ( ya da buna inanmamızın beklenmesi)

ocuk olarak, adam yerine konmamak.

Seyredebileceğimiz tek TV kanalı olması

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Gemili Kalemler
4 karakedi 1,903 14.07.2011 - 19:33:25
G?n: loreyeno
No New Posts Gemide syan
1984
0 okseybilenkiz 1,759 25.10.2008 - 20:45:26
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 15.11.2019 - 04:39:30
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net