IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Seyahatname
okseybilenkiz
mesaj 11.12.2007, 21:23:21
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

gecenlerde zglle yolda yrrken amasir dolu bir sokaktan getik.-bak dedim amasir bayrami kutlaniyor laugh.gif zgl kizdi su esprilerinin komik oldugunu saniyorsun herhalde dedi.komik ya dedim sen tabi seyahatname'yi izlemedigin iin amasir bayraminida bilmezsin ama eminim siz bilirsiniz smile.gif

aziz nesin'nin romanindan yapilan bu mini dizinin yapim tarihi 1979 mus.sadri alisigin basrolde oynadigi dizide bir kenar mahalleye gelen gen bir ingiliz(amerikalida olabilir)turist kiz ve kendisine gnll mihmandarlik yapan mahalleliler vardir.istanbulun degisik yerlerini gezen grubun lideri ve akil hocasi sadri abidir. stlerine bosanan pis sular iin turist kiza_bizde adettir misafire su dklr yada asili amasirlar iin_amasir bayrami kutlaniyor da bugn der.(ya zgl amasir bayrami kutlaniyor laugh.gif )

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 11.12.2007, 22:26:47
leti #2

Grup Simge

leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

benim aklimda kaldigi kadariyla bu roman degil de bir hikaye idi. Mektup arkadasi olarak Trkiyeye gelen turist kizimiza istanbulu gezdirmeye alisiyorlardi. Tabi ki dolmus ve otobsle ikilan bu sehir turunda yasanan aksilikler, lkemize has durumlar gldr gesini olusturuyordu. Tv de izledigim eserin son sahnesinde, bizim mihmandarlar i donuyla gece yarisi eve dnmeye alisiyorlardi.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
lifelines
mesaj 11.12.2007, 22:43:39
leti #3

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Mrs... ismindeki gen bayan turisti de Canan Gerede (diplomat Hsrev Gerede'nin torunu) oynamisti kendiside o zamanlar Amerika'da yasiyordu. Canan Gerede, simdinin fotografisi ve ynetmeni.

+Quote Post
lifelines
mesaj 07.05.2008, 21:17:48
leti #4

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

18 Mays 1979 ylnn Tercman ocuk Dergisi'nden:
Yerli yeni bir dizi
SEYAHATNAME
Sadri Alk bu yeni dizide barol oynuyor.Ylllarn aktryle yedi hafta birlikte olacaz.
nmzdeki gnlerde ekranlara yeni bir yerli dizi daha geliyor.Seyahatname adn tayan bu dizininin barol oyuncusu yllarn aktr Sadri Alk.
Sanat bu dizide oynad iin daha dorusu televizyonda milyonlarca seyirci karsna kaca iin ok memnun grnyor."Televizyon seyircininin en ok seyrettii ve zevk ald birey.Yllarca sinemada oynadm.Ama meslei brakmadan nce bir defada televizyonda grnmek istiyordum.Yedi blmlk Seyahatnamede oynamam teklif edilince hemen kabul ettim.Bundan sonra artk meslee veda edip,kendimi emekliye ayrabilirim" diyor.
Sadri Alk'n dizideki rol arkada ise televizyon seyircisinin "Domates Gzeli" olarak tand Ayen Gruda.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 17.09.2019 - 04:16:05
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net