IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yiyecek - Iecekler

Blm Kurallar

Eski gnlerden tad damanzda kalan yiyecek ve iecekleri bu balk altnda yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Etimek
emrahuytun
mesaj 19.07.2007, 01:01:54
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Ankara
ye No: 76

Etimek Klasik

Trkiye'de yllardr ambalajl hazr kzarm ekmee verilen tek bir isim var: Etimek. Eti'nin, ad gibi artk klasiklemi bir rn olan Etimek Klasik, kendi kategorisindeki ilk ve tek yerli marka. Etimek, salkl beslenmeye nem verenlerin, piyasaya ktndan bu yana mutfaklarndan eksik etmedikleri bir rn. Bunun nedeni, hanmlarn yaratcl sayesinde birbirinden nefis tatllara ve tuzlulara lezzet katmas olsa gerek. Sadece tariflere mi? Etimek kahvaltdan akam yemeine, ister ya-bal srerek ister orbaya krarak, her ne lezzet katyor. Pratiklii de cabas. 125 gr'lik ambalajlarda sata sunuluyor.

Etimek Klasik...
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Etimek Tuzsuz

Salk sorunlar sebebiyle (yksek tansiyon gibi) tuz tketmesi sakncal olanlar iin zel olarak hazrlanm bir Etimek de var: Etimek Tuzsuz. Tuzsuz rejimlerin vazgeilmez hazr kzarm ekmei. Eti'nin zel bir tketim biimine hitap etmek zere tasarlad bir rn olmasna karn Etimek Tuzsuz, son yllarda Etimek Klasik gibi tatl yapmnda da yaygn olarak kullanlyor. 130 gr'lik paketinde, 12 adetlik kutularda.

Etimek Tuzsuz...

Kaynak: www.etietieti.com

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
TURBO
mesaj 19.07.2007, 01:14:23
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 388
Katlm: 29.05.2007
ye No: 61

80lerden beri hala satilan sayili rnlerden. bende severim.. rejim yapanlar iin o sunta gibi biskuvilere gore cok daha lezzetli.

--------------------
.oO ne varsa eskilerde var Oo.

+Quote Post
ember
mesaj 19.07.2007, 01:17:05
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Etimek'ten pasta yapardim.. Haftada 3 gn filan yapardim kesin.. O kadar ok severdim.. Etimekleri islatir, 3 kat etimekin aralarina beyaz krema srerdim.. En stne de yine krema srer ve tarin ekerdim.. Sogumasini zor beklerdim..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 19.07.2007, 01:21:30
leti #4

leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Ankara
ye No: 76

QUOTE(cember)
Etimek'ten pasta yapardim.. Haftada 3 gn filan yapardim kesin.. O kadar ok severdim.. Etimekleri islatir, 3 kat etimekin aralarina beyaz krema srerdim.. En stne de yine krema srer ve tarin ekerdim.. Sogumasini zor beklerdim..

Annem oka yapard, hala da yapar. Hakikaten leziz olurdu. Bir de etimei aya bandrarak yemek ok zevklidir... Buyrun afiyetle yenen bir Etimek tatls...

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)

+Quote Post
linea
mesaj 19.07.2007, 05:38:07
leti #5

leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Benim ve btn arkadaslarimin ilk yaptigi pasta etimekli pastadir, bir oturusta hatri sayilir miktarda yiyebilecek kadar ok severdim. Annem begenmezdi geri yaptigimizi, grnce ''hah yine yal yapmislar'' derdi.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
raymond
mesaj 19.07.2007, 08:43:35
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

QUOTE(linea)
Benim ve btn arkadaslarimin ilk yaptigi pasta etimekli pastadir, bir oturusta hatri sayilir miktarda yiyebilecek kadar ok severdim. Annem begenmezdi geri yaptigimizi, grnce ''hah yine yal yapmislar'' derdi.

un ve kepegin ilik suyla karistirilmasindan olusan basit bir yemdir fakat Anadolu'da olduka yaygindir... Annenizin bu tabiri, onun, yiyecek hazirlanmasindaki hassasiyetini, inceligini, zenini ortaya koyuyor gibi geldi bana... yle ya... basite, zensizce, hemencecik hazirlaniveren malzeme yoksunu yiyecegin tadi mi olur ? Etimek'e gelince... Gerekten de bir dnem insanlarin olduka ilgisini eken bu "ok fonksiyonlu" rnn eve gelen misafirlere de ikram edildigine tanik olmusumdur... ocuk yaslarda onu yemeyi degil de zellikle "kemirmeyi" ok severdik... ikan ses hosumuza gidiyordu muhtemelen...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
elvina
mesaj 19.07.2007, 17:43:13
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

hepimizin bas tatlisiydi demekki...zaten etimek denince hala aklima hemen pasta gelir...birzamanlarin en pratik pastasi...

+Quote Post
helezon
mesaj 19.07.2007, 17:52:28
leti #8

Grup Simge

leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

ben kendimi bildim bileli etimek kullaniriz.annem zellikle baklava yapacagi zaman birka paket aldirirdi. ince ufalayip kirilmis findikla veya cevizle karistirarak baklavanin iine serperdi. mthis tat verirdi.

+Quote Post
sea1764
mesaj 19.07.2007, 18:04:37
leti #9

Grup Simge

leti: 384
Katlm: 20.06.2007
ye No: 152

Kayinvavidem etimek tatlisi yapar.serbetlenmis etimeklerin zerine krema ve hindistan cevizi serpilmis.soguk soguk ok gzel olur.

--------------------

+Quote Post
hale
mesaj 20.07.2007, 23:43:34
leti #10

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

o zamanlar bizim oralarda tost ekmegi diye bi kavram olmaidigindan, normal ekmekleri ince ince dilimlemeye alisir ve kizartirdik etimeke benzetecegiz diye ama iiih imkansiz olmazdi

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.09.2019 - 13:50:06
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net