IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yiyecek - Iecekler

Blm Kurallar

Eski gnlerden tad damanzda kalan yiyecek ve iecekleri bu balk altnda yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Cam iede Su
clown
mesaj 01.06.2007, 14:22:07
leti #1

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Pet ielerden nce su, ince alminyum kapakl cam ielerde satlrd. Bir lokantaya ya da pastaneye gittiinizde su isterseniz ya akta bardakta su gelirdi ya da bu cam ielerde. imdi hala baz yerlerde rastlyorum bu ie sularna. Hemen ocukluum geliyor aklma, ok severdim bu sularn kapaklarn, hatta bu kapaklardan gm taklidi yzkler yapardm kendime.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 01.06.2007, 15:01:17
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ilerinde en nl marka SIRMAKES, ve Z PINAR idi.Gnmzde varliklarini srdrmeye alisiyorlar.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
heaven
mesaj 01.06.2007, 16:09:01
leti #3

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 754
Katlm: 26.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 51

simdilerde nedense kftecilerde rastliyorum
ben bu siselere hep.

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
ember
mesaj 01.06.2007, 21:25:33
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

kapaklari bir sefer olmazsa diger sefer mutlaka elimizi keserdi.. ama bu sular da mi mazi oldu artik? diye dsndm burda okuyunca.. ve sahiden de uzun zamandir hibir yerde rastlamadigimi farkettim..bizim sitemizin gzelligi de burda iste.. unutulani hatirlatmasi, o gnleri yeniden yasatmasi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 02.06.2007, 08:01:43
leti #5

Grup Simge

leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
ye No: 12

Evet maalesef ember bu sularda mazi oldu artik. Zaman yle hizla ilerliyor ki. Sanki dn gibi bazi seyler ama bir o kadar da ok uzak. Tasrada ya da kiyida kselerde kalmis kftecilerde nadir de olsa arada gzme arpar ama alisik oldugum yz ve markalar yok. Ankarada Kizilay'in vardi hatirladigim. Bir iki marka daha vardi galiba. Hatirlayan var mi?Lokantada yemek yediginizde bu sulara para da kesilmezdi.

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 24.08.2007, 01:42:11
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

drt yada bes yil ncesine kadar ben satin aliyordum. sadece AAL yazardi stnde. Pet damacana sular knca cam dacacana almay braktk. 5 litrelik su 19 litrelik damacanadan pahaliydi. sanirim piyasadan silinme sebebi bu.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
alpino
mesaj 17.11.2008, 23:07:26
leti #7

Grup Simge

leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Hayatimin kabus sisesi. Kucukken annem bakkaldan aldirirdi bazen. Allahim ufacik bunyem ( daha tifilim bir anda irilesmemistim laugh.gif ) o siseyi tasirken nasil zorlanirdi. O kulbundan tasimasi, parmagi keser, kan cekilir, uyusur. Yari yolda dur, dinlen. El degistir yola devam et. Bir gun yine almis eve gidiyorum, 4.katta oturuyoruz, asansor nerdeee. Cik merdiven cik merdiven. Tam son merdivenlere gelmisken tukenen gucum ile ayagim kaymis ve merdivenlere dusmus ve sise patlamisti. O sirada karsi komsu teyzede kapinin onunde idi. Benim dustugumu gorunce cigligi basti hali ile. Ben o telas ve mahcubiyet dalgalanmalari ile siseden arta kalan tek parcasi sisenin kulbu parmagimda hala takili aglaya aglaya eve kosmustum laugh.gif O yuzden bu sise benim kabusumdur. Ezigim sana karsi hain sise ezik!!! tongue.gif

Az once Turbo'ya da resmini gosterince hatirlatti. Bu siselerden su icmek ne keyfli idi ama, ayni korsan filmlerinde korsanlarin icki icmesi gibi. Dirsegi sisenin altina yerlestirir kulbundan tutup kana kana icerdik suyu. Agzimizin kenarindan suzulen sular tam da o filmlerdeki ambiyansi verirdi biggrin.gif

Bugun siselerden gittik ve bir kez daha GG sayesinde iste o sise..bu sise cool.gif Hah kapagi acmasi da ayri iskence idi soylemeden edemeyecegim. Acmak istersin elini keser, kapak acilmasi icin guya ayrilmasi gereken bolumdeki disler ayrilmaz. Alirsin eline bicagi dikkatlice kanirta kanirta acarsin. Bicak elinden kayar keser bir yerini. Ohoooo sise degil mubarek iskence aleti. Kim yapmis bunun dizaynini yaaa blink.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
oldkid
mesaj 18.11.2008, 10:10:25
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
ye No: 318

ielerin stnde "memba suyu" ve "tam otomatik tesislerde el demeden doldurulmutur" yazard. Sertlik derecesini Fr. sistemiyle aklamakda olmazsa olmazlardand. Galiba Tadelen iesinin stndeydi, tam da emin olamadm geri. Analiz deerlerinde mineral miktar olarak "gani" yazyordu.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
sahaf
mesaj 25.08.2010, 12:29:49
leti #9

Grup Simge

leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Demin aklma zkaynak geldi nereden geldiyse.srmake ve oldkid'in yazd tadelen bilinenler arasnda en eskileriydi.en azndan benim bildiklerim iinde yleydi.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Candy
mesaj 25.08.2010, 13:56:27
leti #10

Grup Simge

leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Ankara'da Kukla Kebap'ta var hala.

Masann kesinde eski bir tandk gibi duruyorlard yan yana.Hemen aldm elime, imek iin deil hasret gidermek iin..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:11:44
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net