IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ata Szleri - zdeyisler - Vecizeler - zl Szler

Blm Kurallar

Eskilerin syledii,hala kulamzn bir kesinde duran ataszleri,zdeyiler,vecizeler ve zl szleri bu blme yazabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bugnn ini Yarna Brakma
Wham
mesaj 22.08.2007, 19:46:56
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 6

Bir is gn gnne yapilmalidir. Isi yarina birakmak kimi olumsuzluklari da beraberinde getirir. Yarin daha nemli bir isin ikmayacagini nereden bilebiliriz? Diyelim ki ikti, o zaman ne yapacagiz? Kuskusuz bugnk isten nce onu yapacagiz, bugnk is de kalacak. Dolayisiyla isler birikmeye baslayacak, ikmaza girecek. Ayrica bugn yapilmasi gereken isin sonraki gne birakilmasiyla nemini yitirmesi, istenen sonucu vermemesi de sz konusu olabilir.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
mesaj 23.08.2007, 07:53:34
leti #2

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Iste benim kesinlikle kendime felsefe edinmem gereken bir ata sz..

Ne varki hayatimda hi sekilde geerli olamamistir..

niversite giris formunu son gn, son saatlerde teslim ettim..

Bir grenci olarak devlerimi hep son dakikalara sikistirdim..Final sinavlarina bile hep son gn alistim..

Her seyim byle benim , islerimi hep son dakikaya birakiyorum..

Haa isler yrmedi mi? Yrd elbet de ektigim sikintiyi bir ben bilirim bir Allah..

Tez canli , mthis stresli, her isini herkesten nce bitirme gdsyle ykl bir anne ile tembel mi tembel, otobsn kakmasina 10 dakka varken bile evde bavul hazirlayan ve " daha vaaar" diyen bir babanin kizi olarak dogmus olup..

Annenin herseyi stres yapan huyunu babanin da "daha vaar" deme aliskanligini alinca hayatim ; son dakikaya sikistirilmis isleri halletmek iin ordan oraya kosturup deli gibi alisan, stres dolu dakikalarla ykl bir eziyete dnst..

+Quote Post
alibaba
mesaj 24.08.2007, 20:58:03
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Bugnn işi bu gn yapılmazsa, yarının işi ile birlikte yapılması gerekir, bir iş yerine iki iş yapmak akıl karı değildir. bir de yarın ne olacağı mechul. elde fırsat varken vaziveyi yapmalı.

Bunları sylyorum ama, uygulamada, bugnn işini yarın değil br gn bile zor yaparım.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 24.08.2007, 21:43:02
leti #4

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

ok tezcanli bir karaktere sahip oldugum iin,degil bugnn isini,yarinin isini bile bugnden yaparim ben...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 01.10.2007, 16:52:45
leti #5

Misafir Yazar

syle bir anlamda ikarabilirmiyiz acaba bu szden.....yani su anda yapman gereken bir isi yada sadece is degil birisine sylemek istedigin ama syleyemedigin birseyi daha sonraya atmadan hemen o anda sylemen daha iyi olur....yoksa is isten geebilir ve sylemek istedigin seyi bir daha asla syleyecek firsatin olmayabilir.....ve buda insanin iinde kalir...hatta kemirir insanin iini ...keske o anda syleseydim der insan kendi kendine....
sarkisida vardir ya'Yarin ok ge olabilir gel geleceksen bugn geeeel'

+Quote Post
jetfire77
mesaj 01.10.2007, 17:36:17
leti #6

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 23

Ben bu sz ailemden ok duydum kkken hafta sonu tatilindeyken derslerimi cumartesi gn yapmayi tercih etmeyip pazar gn yapmak isterdim ailem buna hibir zaman izin vermedi beni bugnn isini yarina birakma diyerek hep uyarirlardi derslerim ve devlerim hibir zaman pazar gnne kalmamistir cumartesi gn bitirmisimdir bu sayede pazar gnleri yayinlanan uan kaz(nils) izgi filmi ve pazar sabahi sinemasindaki kovboy filmlerini ve diger nostaljik programlari ok rahat izleyebilmisimdir. Ailemin bana faydasi ok olmustur bu szyle gelecek hayatimda

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.12.2019 - 13:02:05
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net