IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

16 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Garip Olaylar
Beeni 5 V

leventveziroglu
mesaj 02.06.2008, 16:13:01
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 1,005
Katlm: 06.01.2008
Nereden: Izmir
ye No: 1,854

Pek cogumuzun basindan zaman zaman yle garip olaylar gecmekteki,daha sonra bu hakikaten oldumu?diye kendimize tekrar tekrar soruyoruz..Bazen bir izzahi var bazense bugnk bilgimizle cevap bulamiyoruz..rnegin gazeteci A.Sirmen bundan takribi 1 yil nce bir makalesinde syle birsey anlatmisti:''Amerikada okudugum yillarda birgece anneannemi grdm ryamda ve bana:Cenazeme yetisemiyeceksin(yada benzeri L.)dedi..Ertesi sabah Istanbulu aradim o gece lms megerse,halbuki birseycigi yoktu.Cok severdim kendisini....''Ne demek istedigimi bu misal daha iyi anlatmistir..Gecmis yillara baktigim zaman buna benzer birkac olayda benim basimdan gecti,sizlerinde gecmitir,hadi o zaman yazin hep birlikte hayret edelim..

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
leventveziroglu
mesaj 02.06.2008, 16:33:36
leti #2

Grup Simge

1968 yada 69 yilinin sonbahari,Istanbul Emin nnde 4 Subede pasaport islemlerimi yapmakta iken ,bir evrakimin eksik oldugunu sylediler..Hemen daireler kapanmadan yetistirebilmek icin ,ordan bir taksiye atladim ve Taksim,Talimhane Lamartin caddesindeki evime gtrmesini syledim..Taksimde trafik durmustu,arabadan inip yrmek istedim..Atatrk abidesinin bulundugu merkez etrafinda yzlerce insan durmus havada bir noktaya gzlerini dikmis hipnotize olmus gibi kimildamadan bakiyorlardi..Durdum ve baktim inanilir gibi degildi..Takribi 300 -400 metre yksekte,mavi gri renkli parlak bir metalden yapilmis Arac diyebilecegim bir dev cgen kimildamadan gkyznde duruyordu..Byklg bir yolcu ucagi kadardi..Nefes almdan izledim,15-20 dakika ylesine seyrettim,derken aklima yetistirmem gereken evrak geldi.Zaten dev cgen kimildamiyordu bile..Yrdm eve dogru..
Ertesi sabah gazetelerde haber su sekilde verilmisti:''Yetkililer,Dn Istanbul semalarinda grlen garip cismin Sovyetlerden kacip gelmis bir meteoroloji balonu oldugu ihtimali zerinde durmaktadirlar..''Konu kisa zamanda unutuldu gitti..Kimildamadan duran dev bie cgen seklinde bir metal in balon olma ihtimali zerinde kimse soru sormadi..Verilen bilgi ile yetinildi..

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 02.06.2008, 16:50:17
leti #3

Grup Simge

1992 Aralik ayinin sonlari,o sabah arabamla Romanyaya gidecegim..Saat 06 civarinda bir ses beni uyandirdi.Syle diyordu:''Bu sabah yola cikma!!!'' Bu sesi duyuyormuydum yoksa icimdenmi geliyordu czemedim..Hayatim boyunca bu tarz benzeri sesi birkac defa duydum..Ama insan emin olamiyor..O gn gitmekten vazgectim ve kaldim,,.Etesi gne biraktim yolculugu..Ertesi sabah gene ayni saatde ayni sesi duyunca:''eeee cok oldu bu ses,herhalde sana yle geliyor olsa gerek ''dedim..ve yola ciktim..Romanyanin Kuzeyinde Transilvanya blgesinde,Karpat daglarina vardigim gece arba buzda kayda ve takla atarak yamacdan yuvarlandi..Yetisenler beni cikardi ,kirilan bacagimi alciya aldilar ve 5 hafta yattim..O gece Oglum ALICEM de ryasinda benim kaza yaptigimi gryor ve sabahina annesine anlatiyor..

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 04.06.2008, 11:33:47
leti #4

Grup Simge

Hadi bir olay daha anlatayim..Neden hep ben yaziyorum bilmiyorum,bende bir gariplikmi var acaba?da kimsenin basindan gecmeyen seyler benim basimami geliyorki??Hele bir olay varki onu kolay kolay anlatmam,cnk bana birisi anlatsa,AAA ADAM STMS der cikarim..Neyse simdi gelelim anlatilabilecek bir garip-olaya:
1997 yilinin kasim ayi idi..Istanbulu terkedip,KENDIMI BULMAK icin yerlestigim KAZDAGLARInda yasamaya basliyali birkac sene olmustu....nemli bir haber aldim ,acele Istanbula gitmem gerekiyordu..323 Mazdam'a atlayip yola ciktim..Canakkale zerinden gidiyordum..Koru daglarina geldigimde,yagmur yle saganak seklini almistiki ''Acaba yola cikmasamiydim?''diye sormaya basladim..Beni sollayan bir araba''Beyefendi,arabanizin altindan ates cikiyor''dedi..Durdum-indim-baktim :Birsey gremedim..Yola devam ettim..Yildirmlar etrafima birbiri arkasina dsmeye basladi..Bir an korkunc bir gmbrt ve Isik ile arabanin icinde kuvvetli bir basinc oldu..Tavana bir kaya dsms gibi oldu.Kulaklarim basinctan patlayacak gibi zorlandi....Frene basip kendimi disari attim..Araba yanyor garanti dedim.
Birseycikler yoktu..Tavan bile ezilmemisti..n Kaportay actim bir yerimi koptu diye,ordada hicbirsey yoktu..Peki neolmustu? Kesan a gelince bir tamir istasyonuna gsterdim,birsey bulamadilar..Yola devam ettim,anormal birsey olmadi,Istanbuldaki isimi halledip gerisin geri kye dndm..Ertesi sabah kalktigimda ise cevabini veremedigim birsey oldu..Yatak odamdaki 3 saatin cde 1saat geri kalmislar,Evin dige odalarinin saatleri ise normal zamani gsteriyorlardi...
(Hadi ama sira sizde dostlar...)

--------------------

+Quote Post
mermi98
mesaj 04.06.2008, 13:20:33
leti #5

Grup Simge

Grup: ye
leti: 40
Katlm: 22.05.2008
Nereden: TRKYE
ye No: 3,176

Yaklak 20 yl ncesi souk bir k ay, ailem baka bir ehirde oturan akrabalarma gittiler.Evde tek bamaym.Gece 11 gibi eve geldim.Odama getim,biraz meyve aldm.Saat 1'e kadar kitap okudum sonra da yattm.Tam olarak uyuyamadm,garip bir ey oluyordu ama anlayamadm.Tam olarak uyandm.

Ama yatamn iinde kpramadan yatyorum.Sol tarafmda derin bir ekilde bir nefes alp veren bir EY var.Ama karanlkta ne olduunu anlayamyorum.lk nce aklma rya grdm,o ryann etkisi ile benim nefes alp verdiim dncesi geldi.

Kontrol amacyla nefesimi tuttum.Yaklak 20'ye kadar saydm.Hem de ar bir ekilde ama o EY her ne ise derin bir ekilde nefes alp vermeyi srdryordu.Bylece benim rya grmediim ortaya kyordu.te esas korku o zaman balad.

Yatamn altnda bir hrsz olduu dncesi geldi aklma.Belki uyuyorda nefesi o ekilde kyor diye dndm.Ya da o da benim gibi korkuyor dncesi geldi aklma.Hrsz yakalama dncesi sapland aklma.Nasl yakalarm diye dnrken yatamn arkasndaki masada taban iinde meyve soyduum ban olduunu hatrladm.Yapacaklarm planladm.Derin nefes alverii devam ediyordu bu arada nedense sanki bana nefes alverii daha da sklam gibi gelmeye balad.

Sa elimle yorgan ve battaniyeyi zerimden atyorum.Ayaktaym,sol elimle annda aarken sa elimle de ba alarak hrsza saldryorum.Dndklerimi aynen yaptm. Ik yanyor benim elimde bak ama odada kimse yok.Ne yatan altnda ne de dolaplarda.aknlk iinde odada ylece kaldm.kinci defa oday aradm.Sanki kmasn istiyor gibi aradm.

+Quote Post
DarKKingS
mesaj 04.06.2008, 15:20:04
leti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 260
Katlm: 24.12.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 1,653
Ruh Halim:

Bir ka yl nceydi o zamanlar sporda yapyordum, bir gece yatarken odann aniden karardgn adeta zifiri karanlk oldugunu grdm penecereden gelen k bile yoktu adeta ZFR! ne oldu demeye kalmadan suratma okkal br tokat yedm valla o kadar spor yaptm byle tokat yemedim biggrin.gif ardndan bir yumruk kendimi yatakta savunmaya cektm ya komik geliyor ama inann o zaman 3.5 atyorum ardndan krmz gzlu ksa boylu brseyn yatagma gelp ustume cullandgn gordum nefes alamyorum hareket edemyorum ite o anda iimden bir dua ettim ve ona doru baktm bas baya baktk elimi ona salladm o an herey normal hale geld ama o gun sabaha kadar uyuyamadm

ocuk gb belk yarm metre krmz gzl ve parlyordu ama ben ona boyun egmedm onlar nsanlara her zaman boyun eger

--------------------
Bu halinin adi eli belimde bunu dokuyan cocuk kor oldu 5000 dolar halinin fiyati oda cocugun ameliyati icin

+Quote Post
alibaba
mesaj 04.06.2008, 23:36:48
leti #7

Grup Simge

leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
ye No: 438
Ruh Halim:

iki kelime dilimden dklyor, aklımdan ıkmıyor ama ne olduğunu bilmiyorum. Belli ki bir zamanlar duymuşum ama bir trl ıkaramıyorum. Taras Bulba, Taras Bulba, geliyor tekrarlıyorum sonu yok. Bir pazar gn yakında oturan bir arkadaşıma her zaman getiğim yoldan gidiyorum. Kaldırıma kck bir kitap sergisi aılmış, hepi topu iki sıra halinde dizilmiş 15-20 eski kitap var. başında da yaklaşık 10-12 yaşlarında iki ocuk. Her zamanki alışkanlıkla kitapları gzden geiriyorum, sol tarafta bana yakın olan sıradan ikinci kitabın adı Taras Bulba, Bizim Gogol'n kitabıymış. kitabı elime alıp biraz bekliyorum. gerek mi yoksa hayal mi diye dokunuyorum, sayfaları eviriyorum. gerek. ocuklara fiyatını soruyorum, şimdiki parayla yaklaşık 2 YTL. aldım tabii. O gne kadar orada byle kitap satılan bir sergi hi grmediğim gibi o gnden sonra da grmedim. o iki ocuğu da grmemiş olduğumu sylemeye gerek yok.

Nutuk konusunda yazmıştım, Atatrk ile ilgili daha doğru şeyler ğrenmeye karar verdiğim zaman Nutuk'u okumayı aklıma koydum. Mekan yine tanıdık. İşten eve dnerken hep getiğim bir yer. İzmirde İnn caddesi (hatay) ile Eşref paşayı birbirine bağlayan Dere Sokağı denen bir yer var. İki cadde arasında ok fazla seviye farkı olduğu iin ok dik olan bu sokağın sonu da merdiven basamakları ile bitiyor. Aklımda Nutuk, bu sokağı tırmandığım bir gn sol tarafında yine bir sergi dikkatimi ekti, orada bir kitapı olsa daha nce farkederdim. Daha nce yoktu, yine pek az sayıda kitap, sergiye yatay olarak konulanlar arkasında dikey olarak yerleştirilmiş NUTUK duruyor. durdum. Biraz dşndm yine, Sonra gidip aldım. Daha sonraki gnlerde orada o sergiyi de gremedim. Kitap ı yok zaten, dkkan n sergisi de yok.

bu olayları anlattığım arkadaşlarım tesadf diyorlar. ben de yle olduğuna inanmak istiyorum. Fakat ne kadar uğraşırsam uğraşayım, tesadf diye bir şeyin varlığına inanamıyorum.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
mermi98
mesaj 05.06.2008, 09:35:03
leti #8

Grup Simge

Grup: ye
leti: 40
Katlm: 22.05.2008
Nereden: TRKYE
ye No: 3,176

QUOTE(kurukafa @ 05.06.2008, 00:36:48) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
iki kelime dilimden dklyor, aklmdan kmyor ama ne olduunu bilmiyorum. Belli ki bir zamanlar duymuum ama bir trl karamyorum. Taras Bulba, Taras Bulba, geliyor tekrarlyorum sonu yok. Bir pazar gn yaknda oturan bir arkadama her zaman getiim yoldan gidiyorum. Kaldrma kck bir kitap sergisi alm, hepi topu iki sra halinde dizilmi 15-20 eski kitap var. banda da yaklak 10-12 yalarnda iki ocuk. Her zamanki alkanlkla kitaplar gzden geiriyorum, sol tarafta bana yakn olan sradan ikinci kitabn ad Taras Bulba, Bizim Gogol'n kitabym. kitab elime alp biraz bekliyorum. gerek mi yoksa hayal mi diye dokunuyorum, sayfalar eviriyorum. gerek. ocuklara fiyatn soruyorum, imdiki parayla yaklak 2 YTL. aldm tabii. O gne kadar orada byle kitap satlan bir sergi hi grmediim gibi o gnden sonra da grmedim. o iki ocuu da grmemi olduumu sylemeye gerek yok.

Nutuk konusunda yazmtm, Atatrk ile ilgili daha doru eyler renmeye karar verdiim zaman Nutuk'u okumay aklma koydum. Mekan yine tandk. ten eve dnerken hep getiim bir yer. zmirde nn caddesi (hatay) ile Eref paay birbirine balayan Dere Soka denen bir yer var. ki cadde arasnda ok fazla seviye fark olduu iin ok dik olan bu sokan sonu da merdiven basamaklar ile bitiyor. Aklmda Nutuk, bu soka trmandm bir gn sol tarafnda yine bir sergi dikkatimi ekti, orada bir kitap olsa daha nce farkederdim. Daha nce yoktu, yine pek az sayda kitap, sergiye yatay olarak konulanlar arkasnda dikey olarak yerletirilmi NUTUK duruyor. durdum. Biraz dndm yine, Sonra gidip aldm. Daha sonraki gnlerde orada o sergiyi de gremedim. Kitap yok zaten, dkkan n sergisi de yok.

bu olaylar anlattm arkadalarm tesadf diyorlar. ben de yle olduuna inanmak istiyorum. Fakat ne kadar urarsam uraaym, tesadf diye bir eyin varlna inanamyorum.

Sevgili kurukafa,hikayenizi okuduktan sonra sitede gezerken mrbom'un mazimizin hikaye ve romanlar blnnde bizimle paylat bir kitap ismi dikkatimi ekti. Ad TARAS BULBA...Tesadfn ancak bu kadar olur dedim.

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 05.06.2008, 12:20:30
leti #9

Grup Simge

QUOTE(kurukafa @ 04.06.2008, 23:36:48) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
iki kelime dilimden dklyor, aklmdan kmyor ama ne olduunu bilmiyorum. Belli ki bir zamanlar duymuum ama bir trl karamyorum. Taras Bulba, Taras Bulba, geliyor tekrarlyorum sonu yok. Bir pazar gn yaknda oturan bir arkadama her zaman getiim yoldan gidiyorum. Kaldrma kck bir kitap sergisi alm, hepi topu iki sra halinde dizilmi 15-20 eski kitap var. banda da yaklak 10-12 yalarnda iki ocuk. Her zamanki alkanlkla kitaplar gzden geiriyorum, sol tarafta bana yakn olan sradan ikinci kitabn ad Taras Bulba, Bizim Gogol'n kitabym. kitab elime alp biraz bekliyorum. gerek mi yoksa hayal mi diye dokunuyorum, sayfalar eviriyorum. gerek. ocuklara fiyatn soruyorum, imdiki parayla yaklak 2 YTL. aldm tabii. O gne kadar orada byle kitap satlan bir sergi hi grmediim gibi o gnden sonra da grmedim. o iki ocuu da grmemi olduumu sylemeye gerek yok.

Nutuk konusunda yazmtm, Atatrk ile ilgili daha doru eyler renmeye karar verdiim zaman Nutuk'u okumay aklma koydum. Mekan yine tandk. ten eve dnerken hep getiim bir yer. zmirde nn caddesi (hatay) ile Eref paay birbirine balayan Dere Soka denen bir yer var. ki cadde arasnda ok fazla seviye fark olduu iin ok dik olan bu sokan sonu da merdiven basamaklar ile bitiyor. Aklmda Nutuk, bu soka trmandm bir gn sol tarafnda yine bir sergi dikkatimi ekti, orada bir kitap olsa daha nce farkederdim. Daha nce yoktu, yine pek az sayda kitap, sergiye yatay olarak konulanlar arkasnda dikey olarak yerletirilmi NUTUK duruyor. durdum. Biraz dndm yine, Sonra gidip aldm. Daha sonraki gnlerde orada o sergiyi de gremedim. Kitap yok zaten, dkkan n sergisi de yok.

bu olaylar anlattm arkadalarm tesadf diyorlar. ben de yle olduuna inanmak istiyorum. Fakat ne kadar urarsam uraaym, tesadf diye bir eyin varlna inanamyorum.

Sanirim bu durum Prof.Carl Gustav JUNG un ESZAMANLI RASTLANTILAR tipine uyuyorki,bu tip durumlarin Mesaj icerdigine inaniyor kendisi..Levent

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 05.06.2008, 12:38:07
leti #10

Grup Simge

Aklima bir garip hemde hayli garip olay daha geldi..7-8 senedir Ezoterik felsefeler zerine calismalar yapan Sn.Menemencioglu nun Hermetiks gurubu yesiyim..Aynen burasi gibi,kimse kimseyi tanimaz..Uluslarasi bir Simya gurubu gretileri hakkinda Izmirde oturanlar bir toplanti yaptikve bu konuda simya calismalari yapabilirmiyiz diye....Calismalarinda Magie yani iksir yada sihir kullaniyormus denildi....Bu acikhava toplantimizi yaptigimiz gn 2002 secimlerinden 3 gn sonraydi..Toplanti ertesi 9 eyll Hastahanesinde kontrole gitmistim..Benim Enfarkts gecirdigimi syleyip YOGUN BAKIMA yatirdilar,O gece gene O SES bana:Arastirmaya Evet,Byye Hayir BU BIR IHTARDIR dedi..Ertesi sabah anjiyo yapacaklardi,itiraz ettim ve kactim..Eve geldigimde ,Mail Box umda,Hermetiks gurubunun Istanbuldaki FELIX nickli grencisinden bir email mesaji buldum..aynen syle yaziyordu:DN GECE RYAMDA SIZI GRDM,BU BIR IHTARDIR DIYORDUNUZ.DN NEOLDU?
Bu kizcagiz beni tanimaz bende onu ,amabenim duydugum ses ayni gece onun ryasina girmis ,olabilecek sey degil ama oldu..Tabii bu toplantinin bir ikincisini yapmadigimi sylememe gerek varmi bilmem!!

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

16 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Garip Sorular
148 leventveziroglu 53,066 12.06.2015 - 14:56:34
G?n: alibaba
No New Posts Olaylarn inden - Atatrk' Andk (10.11.1982)
0 T.R.T 1,147 10.11.2012 - 05:25:35
G?n: T.R.T
No New Posts Olaylarn inden
0 T.R.T 1,163 18.05.2011 - 19:54:43
G?n: T.R.T

RSS Basit Grnm Tarih : 07.12.2019 - 22:00:47
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net