IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

16 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Garip Olaylar
Beğeni 5 V

leventveziroglu
mesaj 02.06.2008, 16:13:01
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Izmir
Üye No: 1,854

Pek cogumuzun basindan zaman zaman öyle garip olaylar gecmekteki,daha sonra bu hakikaten oldumu?diye kendimize tekrar tekrar soruyoruz..Bazen bir izzahi var bazense bugünkü bilgimizle cevap bulamiyoruz..Örnegin gazeteci A.Sirmen bundan takribi 1 yil önce bir makalesinde söyle birsey anlatmisti:''Amerikada okudugum yillarda birgece anneannemi gördüm rüyamda ve bana:Cenazeme yetisemiyeceksin(yada benzeri L.)dedi..Ertesi sabah Istanbulu aradim o gece ölmüs megerse,halbuki birseycigi yoktu.Cok severdim kendisini....''Ne demek istedigimi bu misal daha iyi anlatmistir..Gecmis yillara baktigim zaman buna benzer birkac olayda benim basimdan gecti,sizlerinde gecmitir,hadi o zaman yazin hep birlikte hayret edelim..

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
leventveziroglu
mesaj 02.06.2008, 16:33:36
İleti #2

Grup Simge

1968 yada 69 yilinin sonbahari,Istanbul Emin önünde 4 Subede pasaport islemlerimi yapmakta iken ,bir evrakimin eksik oldugunu söylediler..Hemen daireler kapanmadan yetistirebilmek icin ,ordan bir taksiye atladim ve Taksim,Talimhane Lamartin caddesindeki evime götürmesini söyledim..Taksimde trafik durmustu,arabadan inip yürümek istedim..Atatürk abidesinin bulundugu merkez etrafinda yüzlerce insan durmus havada bir noktaya gözlerini dikmis hipnotize olmus gibi kimildamadan bakiyorlardi..Durdum ve baktim inanilir gibi degildi..Takribi 300 -400 metre yüksekte,mavi gri renkli parlak bir metalden yapilmis Arac diyebilecegim bir dev ücgen kimildamadan gökyüzünde duruyordu..Büyüklügü bir yolcu ucagi kadardi..Nefes almdan izledim,15-20 dakika öylesine seyrettim,derken aklima yetistirmem gereken evrak geldi.Zaten dev ücgen kimildamiyordu bile..Yürüdüm eve dogru..
Ertesi sabah gazetelerde haber su sekilde verilmisti:''Yetkililer,Dün Istanbul semalarinda görülen garip cismin Sovyetlerden kacip gelmis bir meteoroloji balonu oldugu ihtimali üzerinde durmaktadirlar..''Konu kisa zamanda unutuldu gitti..Kimildamadan duran dev bie ücgen seklinde bir metal in balon olma ihtimali üzerinde kimse soru sormadi..Verilen bilgi ile yetinildi..

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 02.06.2008, 16:50:17
İleti #3

Grup Simge

1992 Aralik ayinin sonlari,o sabah arabamla Romanyaya gidecegim..Saat 06 civarinda bir ses beni uyandirdi.Söyle diyordu:''Bu sabah yola cikma!!!'' Bu sesi duyuyormuydum yoksa icimdenmi geliyordu cözemedim..Hayatim boyunca bu tarz benzeri sesi birkac defa duydum..Ama insan emin olamiyor..O gün gitmekten vazgectim ve kaldim,,.Etesi güne biraktim yolculugu..Ertesi sabah gene ayni saatde ayni sesi duyunca:''eeee cok oldu bu ses,herhalde sana öyle geliyor olsa gerek ''dedim..ve yola ciktim..Romanyanin Kuzeyinde Transilvanya bölgesinde,Karpat daglarina vardigim gece arba buzda kayda ve takla atarak yamacdan yuvarlandi..Yetisenler beni cikardi ,kirilan bacagimi alciya aldilar ve 5 hafta yattim..O gece Oglum ALICEM de rüyasinda benim kaza yaptigimi görüyor ve sabahina annesine anlatiyor..

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 04.06.2008, 11:33:47
İleti #4

Grup Simge

Hadi bir olay daha anlatayim..Neden hep ben yaziyorum bilmiyorum,bende bir gariplikmi var acaba?da kimsenin basindan gecmeyen seyler benim basimami geliyorki??Hele bir olay varki onu kolay kolay anlatmam,cünkü bana birisi anlatsa,AAA ADAM ÜSÜTMÜS der cikarim..Neyse simdi gelelim anlatilabilecek bir garip-olaya:
1997 yilinin kasim ayi idi..Istanbulu terkedip,KENDIMI BULMAK icin yerlestigim KAZDAGLARInda yasamaya basliyali birkac sene olmustu....Önemli bir haber aldim ,acele Istanbula gitmem gerekiyordu..323 Mazdam'a atlayip yola ciktim..Canakkale üzerinden gidiyordum..Koru daglarina geldigimde,yagmur öyle saganak seklini almistiki ''Acaba yola cikmasamiydim?''diye sormaya basladim..Beni sollayan bir araba''Beyefendi,arabanizin altindan ates cikiyor''dedi..Durdum-indim-baktim :Birsey göremedim..Yola devam ettim..Yildirmlar etrafima birbiri arkasina düsmeye basladi..Bir an korkunc bir gümbürtü ve Isik ile arabanin icinde kuvvetli bir basinc oldu..Tavana bir kaya düsmüs gibi oldu.Kulaklarim basinctan patlayacak gibi zorlandi....Frene basip kendimi disari attim..Araba yanıyor garanti dedim.
Birseycikler yoktu..Tavan bile ezilmemisti..Ön Kaportayı actim bir yerimi koptu diye,ordada hicbirsey yoktu..Peki neolmustu? Kesan a gelince bir tamir istasyonuna gösterdim,birsey bulamadilar..Yola devam ettim,anormal birsey olmadi,Istanbuldaki isimi halledip gerisin geri köye döndüm..Ertesi sabah kalktigimda ise cevabini veremedigim birsey oldu..Yatak odamdaki 3 saatin ücüde 1saat geri kalmislar,Evin dige odalarinin saatleri ise normal zamani gösteriyorlardi...
(Hadi ama sira sizde dostlar...)

--------------------

+Quote Post
mermi98
mesaj 04.06.2008, 13:20:33
İleti #5

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: TRKYE
Üye No: 3,176

Yaklaşık 20 yıl öncesi soğuk bir kış ayı, ailem başka bir şehirde oturan akrabalarıma gittiler.Evde tek başımayım.Gece 11 gibi eve geldim.Odama geçtim,biraz meyve aldım.Saat 1'e kadar kitap okudum sonra da yattım.Tam olarak uyuyamadım,garip bir şey oluyordu ama anlayamadım.Tam olarak uyandım.

Ama yatağımın içinde kıpramadan yatıyorum.Sol tarafımda derin bir şekilde bir nefes alıp veren bir EY var.Ama karanlıkta ne olduğunu anlayamıyorum.lk önce aklıma rüya gördüğüm,o rüyanın etkisi ile benim nefes alıp verdiğim düşüncesi geldi.

Kontrol amacıyla nefesimi tuttum.Yaklaşık 20'ye kadar saydım.Hem de ağır bir şekilde ama o EY her ne ise derin bir şekilde nefes alıp vermeyi sürdürüyordu.Böylece benim rüya görmediğim ortaya çıkıyordu.şte esas korku o zaman başladı.

Yatağımın altında bir hırsız olduğu düşüncesi geldi aklıma.Belki uyuyorda nefesi o şekilde çıkıyor diye düşündüm.Ya da o da benim gibi korkuyor düşüncesi geldi aklıma.Hırsızı yakalama düşüncesi saplandı aklıma.Nasıl yakalarım diye düşünürken yatağımın arkasındaki masada tabağın içinde meyve soyduğum bıçağın olduğunu hatırladım.Yapacaklarımı planladım.Derin nefes alışverişi devam ediyordu bu arada nedense sanki bana nefes alışverişi daha da sıklaşmış gibi gelmeye başladı.

Sağ elimle yorganı ve battaniyeyi üzerimden atıyorum.Ayaktayım,sol elimle ışığı anında açarken sağ elimle de bıçağı alarak hırsıza saldırıyorum.Düşündüklerimi aynen yaptım. Işık yanıyor benim elimde bıçak ama odada kimse yok.Ne yatağın altında ne de dolaplarda.aşkınlık içinde odada öylece kaldım.kinci defa odayı aradım.Sanki çıkmasını istiyor gibi aradım.

+Quote Post
DarKKingS
mesaj 04.06.2008, 15:20:04
İleti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: Istanbul
Üye No: 1,653
Ruh Halim:

Bir kaç yıl önceydi o zamanlar sporda yapıyordum, bir gece yatarken odanın aniden karardıgını adeta zifiri karanlık oldugunu gördüm penecereden gelen ışık bile yoktu adeta ZFR! ne oldu demeye kalmadan suratıma okkalı bır tokat yedım valla o kadar spor yaptım böyle tokat yemedim biggrin.gif ardından bir yumruk kendimi yatakta savunmaya cektım ya komik geliyor ama inanın o zaman 3.5 atıyorum ardından kırmızı gözlu kısa boylu bırseyın yatagıma gelıp ustume cullandıgını gordum nefes alamıyorum hareket edemıyorum işte o anda içimden bir dua ettim ve ona doğru baktım bas baya bakıştık elimi ona salladım o an herşey normal hale geldı ama o gun sabaha kadar uyuyamadım

çocuk gıbı belkı yarım metre kırmızı gözlü ve parlıyordu ama ben ona boyun egmedım onlar ınsanlara her zaman boyun eger

--------------------
Bu halinin adi eli belimde bunu dokuyan cocuk kor oldu 5000 dolar halinin fiyati oda cocugun ameliyati icin

+Quote Post
alibaba
mesaj 04.06.2008, 23:36:48
İleti #7

Grup Simge

Üye No: 438
Ruh Halim:

iki kelime dilimden dökülüyor, aklımdan çıkmıyor ama ne olduğunu bilmiyorum. Belli ki bir zamanlar duymuşum ama bir türlü çıkaramıyorum. Taras Bulba, Taras Bulba, geliyor tekrarlıyorum sonuç yok. Bir pazar günü yakında oturan bir arkadaşıma her zaman geçtiğim yoldan gidiyorum. Kaldırıma küçücük bir kitap sergisi açılmış, hepi topu iki sıra halinde dizilmiş 15-20 eski kitap var. başında da yaklaşık 10-12 yaşlarında iki çocuk. Her zamanki alışkanlıkla kitapları gözden geçiriyorum, sol tarafta bana yakın olan sıradan ikinci kitabın adı Taras Bulba, Bizim Gogol'ün kitabıymış. kitabı elime alıp biraz bekliyorum. gerçek mi yoksa hayal mi diye dokunuyorum, sayfaları çeviriyorum. gerçek. çocuklara fiyatını soruyorum, şimdiki parayla yaklaşık 2 YTL. aldım tabii. O güne kadar orada böyle kitap satılan bir sergi hiç görmediğim gibi o günden sonra da görmedim. o iki çocuğu da görmemiş olduğumu söylemeye gerek yok.

Nutuk konusunda yazmıştım, Atatürk ile ilgili daha doğru şeyler öğrenmeye karar verdiğim zaman Nutuk'u okumayı aklıma koydum. Mekan yine tanıdık. İşten eve dönerken hep geçtiğim bir yer. İzmirde İnönü caddesi (hatay) ile Eşref paşayı birbirine bağlayan Dere Sokağı denen bir yer var. İki cadde arasında çok fazla seviye farkı olduğu için çok dik olan bu sokağın sonu da merdiven basamakları ile bitiyor. Aklımda Nutuk, bu sokağı tırmandığım bir gün sol tarafında yine bir sergi dikkatimi çekti, orada bir kitapçı olsa daha önce farkederdim. Daha önce yoktu, yine pek az sayıda kitap, sergiye yatay olarak konulanlar arkasında dikey olarak yerleştirilmiş NUTUK duruyor. durdum. Biraz düşündüm yine, Sonra gidip aldım. Daha sonraki günlerde orada o sergiyi de göremedim. Kitap çı yok zaten, dükkan önü sergisi de yok.

bu olayları anlattığım arkadaşlarım tesadüf diyorlar. ben de öyle olduğuna inanmak istiyorum. Fakat ne kadar uğraşırsam uğraşayım, tesadüf diye bir şeyin varlığına inanamıyorum.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
mermi98
mesaj 05.06.2008, 09:35:03
İleti #8

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: TRKYE
Üye No: 3,176

QUOTE(kurukafa @ 05.06.2008, 00:36:48) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
iki kelime dilimden dökülüyor, aklımdan çıkmıyor ama ne olduğunu bilmiyorum. Belli ki bir zamanlar duymuşum ama bir türlü çıkaramıyorum. Taras Bulba, Taras Bulba, geliyor tekrarlıyorum sonuç yok. Bir pazar günü yakında oturan bir arkadaşıma her zaman geçtiğim yoldan gidiyorum. Kaldırıma küçücük bir kitap sergisi açılmış, hepi topu iki sıra halinde dizilmiş 15-20 eski kitap var. başında da yaklaşık 10-12 yaşlarında iki çocuk. Her zamanki alışkanlıkla kitapları gözden geçiriyorum, sol tarafta bana yakın olan sıradan ikinci kitabın adı Taras Bulba, Bizim Gogol'ün kitabıymış. kitabı elime alıp biraz bekliyorum. gerçek mi yoksa hayal mi diye dokunuyorum, sayfaları çeviriyorum. gerçek. çocuklara fiyatını soruyorum, şimdiki parayla yaklaşık 2 YTL. aldım tabii. O güne kadar orada böyle kitap satılan bir sergi hiç görmediğim gibi o günden sonra da görmedim. o iki çocuğu da görmemiş olduğumu söylemeye gerek yok.

Nutuk konusunda yazmıştım, Atatürk ile ilgili daha doğru şeyler öğrenmeye karar verdiğim zaman Nutuk'u okumayı aklıma koydum. Mekan yine tanıdık. şten eve dönerken hep geçtiğim bir yer. zmirde nönü caddesi (hatay) ile Eşref paşayı birbirine bağlayan Dere Sokağı denen bir yer var. ki cadde arasında çok fazla seviye farkı olduğu için çok dik olan bu sokağın sonu da merdiven basamakları ile bitiyor. Aklımda Nutuk, bu sokağı tırmandığım bir gün sol tarafında yine bir sergi dikkatimi çekti, orada bir kitapçı olsa daha önce farkederdim. Daha önce yoktu, yine pek az sayıda kitap, sergiye yatay olarak konulanlar arkasında dikey olarak yerleştirilmiş NUTUK duruyor. durdum. Biraz düşündüm yine, Sonra gidip aldım. Daha sonraki günlerde orada o sergiyi de göremedim. Kitap çı yok zaten, dükkan önü sergisi de yok.

bu olayları anlattığım arkadaşlarım tesadüf diyorlar. ben de öyle olduğuna inanmak istiyorum. Fakat ne kadar uğraşırsam uğraşayım, tesadüf diye bir şeyin varlığına inanamıyorum.

Sevgili kurukafa,hikayenizi okuduktan sonra sitede gezerken mrbom'un mazimizin hikaye ve romanları bölününde bizimle paylaştığı bir kitap ismi dikkatimi çekti. Adı TARAS BULBA...Tesadüfün ancak bu kadarı olur dedim.

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 05.06.2008, 12:20:30
İleti #9

Grup Simge

QUOTE(kurukafa @ 04.06.2008, 23:36:48) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Nutuk konusunda yazmıştım, Atatürk ile ilgili daha doğru şeyler öğrenmeye karar verdiğim zaman Nutuk'u okumayı aklıma koydum. Mekan yine tanıdık. şten eve dönerken hep geçtiğim bir yer. zmirde nönü caddesi (hatay) ile Eşref paşayı birbirine bağlayan Dere Sokağı denen bir yer var. ki cadde arasında çok fazla seviye farkı olduğu için çok dik olan bu sokağın sonu da merdiven basamakları ile bitiyor. Aklımda Nutuk, bu sokağı tırmandığım bir gün sol tarafında yine bir sergi dikkatimi çekti, orada bir kitapçı olsa daha önce farkederdim. Daha önce yoktu, yine pek az sayıda kitap, sergiye yatay olarak konulanlar arkasında dikey olarak yerleştirilmiş NUTUK duruyor. durdum. Biraz düşündüm yine, Sonra gidip aldım. Daha sonraki günlerde orada o sergiyi de göremedim. Kitap çı yok zaten, dükkan önü sergisi de yok.

Sanirim bu durum Prof.Carl Gustav JUNG un ESZAMANLI RASTLANTILAR tipine uyuyorki,bu tip durumlarin Mesaj icerdigine inaniyor kendisi..Levent

--------------------

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 05.06.2008, 12:38:07
İleti #10

Grup Simge

Aklima bir garip hemde hayli garip olay daha geldi..7-8 senedir Ezoterik felsefeler üzerine calismalar yapan Sn.Menemencioglu nun Hermetiks gurubu üyesiyim..Aynen burasi gibi,kimse kimseyi tanimaz..Uluslarasi bir Simya gurubu ögretileri hakkinda Izmirde oturanlar bir toplanti yaptikve bu konuda simya calismalari yapabilirmiyiz diye....Calismalarinda Magie yani iksir yada sihir kullaniyormus denildi....Bu acikhava toplantimizi yaptigimiz gün 2002 secimlerinden 3 gün sonraydi..Toplanti ertesi 9 eylül Hastahanesinde kontrole gitmistim..Benim Enfarktüs gecirdigimi söyleyip YOGUN BAKIMA yatirdilar,O gece gene O SES bana:Arastirmaya Evet,Büyüye Hayir BU BIR IHTARDIR dedi..Ertesi sabah anjiyo yapacaklardi,itiraz ettim ve kactim..Eve geldigimde ,Mail Box umda,Hermetiks gurubunun Istanbuldaki FELIX nickli ögrencisinden bir email mesaji buldum..aynen söyle yaziyordu:DÜN GECE RÜYAMDA SIZI GÖRDÜM,BU BIR IHTARDIR DIYORDUNUZ.DÜN NEOLDU?
Bu kizcagiz beni tanimaz bende onu ,amabenim duydugum ses ayni gece onun rüyasina girmis ,olabilecek sey degil ama oldu..Tabii bu toplantinin bir ikincisini yapmadigimi söylememe gerek varmi bilmem!!

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

16 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No new Garip Sorular
148 leventveziroglu 53,013 12.06.2015 - 14:56:34
Gn: alibaba
No New Posts Olayların İçinden - Atatürk'ü Andık (10.11.1982)
0 T.R.T 1,125 10.11.2012 - 05:25:35
Gn: T.R.T
No New Posts Olayların İçinden
0 T.R.T 1,130 18.05.2011 - 19:54:43
Gn: T.R.T

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 05:39:00
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net