IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
19 Mays Hareketleri
hale
mesaj 29.06.2007, 15:03:03
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

eveeet

bu hareketlere katilmak iin kimler can atmazdi? geri manasiz biseydi ama tam da baharin geldigi, kanimizin fikir fikir aktigi dnemde dersleren kaytarmak iin geerli bi mazeretti smile.gif))))
ben liseyi izmirde okudum, her yil en speri Maltepe Askeri Lisesi'nin yaptigi hareketlerdi bence.. Hem zor, hem cesaret isteyen hem de seyri gzel.. Ne de olsa askerdiler..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 30.06.2007, 16:01:53
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Dersten kaytarmak gzeldi de o provalar sicak havada korkun olurdu.. Saatler sren yorgunluk ve susuzluk.. Ama tren gnn de iple ekerdik.. nce resmi geit yapar, sonra da hareketleri sergilerdik..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 08.09.2007, 01:38:13
leti #3

Misafir Yazar

Evet baslarda iyi oluyordu...btn sinif formalarla okula gelirken biz esofmanlarla filan gelirdik...sonra derse girmez zuhuratbabadaki stada giderdik...stadin tam yanindada lunapark vardi sansimiza...gzel gemisti yani ...ama gsterinin olacagi gn hava kapaliydi ve soguktu...tam bizim okul iktiginda yagmur yagmisti...smstm bayagi...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 10.08.2008, 11:57:27
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ite iimde ukte kalan bir ey daha sad.gif hi 19 mays bayramna aktif olarak katlamadm.nk ilkokul mezunuyum.
halbuki hep istemiimdir.ben bu kadar isterken imdiki genlerin bu bayramdan kamak iin yaptklarn grne gzlerime inanamadm wacko.gif doktor yannda alrken bahar aylarnda turp gibi gen hastalar laugh.gif bizim muayaneye akn ederdi. maksat rapor alp 19 mays'tan kaytarmak.bir muayane retine alrlardda.
onlara bu gibi olaylarn ilerde bir hatra olacan sylesemde yorulduklarn, bu hareketlerin provalarnn ok sk oldugunu syleyip kendilerine hak vermemi beklerlerdi. huh.gif

--------------------

+Quote Post
linea
mesaj 27.01.2009, 20:57:14
leti #5

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Lise son hari ortaokul 1'den itibaren her 19 Mays trenine katldm ya da katlmak zorunda kaldm. stelik her zaman birden fazla grevim vard. Hem iir okuyor hem halk oyunu ekibinde mendil sallyor hem de hareketlere katlyordum. Bu yzdendir ki srekli bir kostm deitirme koturmacas iindeydim. Kesinlikle keyifli olduunu dnyorum ancak yaadm yorgunluklar da aklmdan karamyorum, benden baka adam m yoktu ya da niye itiraz edip baz grevlerden ayrlmamm bilemiyorum.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
ember
mesaj 28.01.2009, 01:20:59
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Ben de Linea gibi bir sene birden ok grev almtm.. Lise 2 deydim.. Gsterinin yaplaca sahaya bando takmyla girip, arada stm deitirip hareketlere katlp, tren sonunda yine bando takmyla ayrlmtm.. Ne bulunmaz elemanmm laugh.gif .. Ama itiraz etmek hi aklma gelmemiti; aksine baya mutlu olmutum.. Zaten istesek de itiraz etme hakkmz yoktu ki..

Ben erkek hareketlerini sevmezdim hi.. Sap sap sahaya karlar, kazk gibi durup hafif, mesela piyanonun tek tuu kullanlarak alnan, onlar zorlamayacak bir ritme uygun olarak kollarn bacaklarn robot gibi sallarlard laugh.gif Nerdeydi bizdeki zarafet cool.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
superisi
mesaj 29.11.2009, 22:33:25
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Lisedeyken katlmtm 19 Mays hareketlerine.. Hareket demeyeyim de gsterilerine diyeyim. nk bizim okul yle bir grev almt: Elimizde renk renk kartonlar ile resimler yapyor yazlar yazyorduk oturarak biggrin.gif zevkliydi aslnda ama bize can skc geliyordu.. dier okullar hoplaya zplaya dans ederken biz devaml deien numaralar takip ederek elimizde ylecene kartonlar tutmak zorundaydk kprdamadan..stelik gsterileri de izleyemiyorduk..kenardan azck baksak beden hocas tepemizde bitip ensemize aplak atyordu sad.gif Son provada baktlar olmayacak nce dier okullar gsteri yapt biz izledik..sonra biz gsterimizi yaptk sahadaki renciler imlere oturup bizi izledi.. Sonuta ok gzel bir gsteri yaptk.Elimizdeki kartonlar indirdiimizde zerimizdeki krmz beyaz atlet ve apkalarla trk bayra oluturuyorduk smile.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Candy
mesaj 23.03.2010, 14:57:37
leti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Aynen superisi gibi fon grubundaydm bende.Dorusu daha hareketli birey yapmay tercih ederdim ama ksmetimize bu dmt.Ortasnda kk bir delik vard tuttuumuz kartonlarn oradan mmkn olabildiince gsterileri izlemeye alyorduk.Lakin uzaktan bakldnda hepimizden ok anlaml bir btn oluuyordu.Byle bir gzelliin paras olmak her trl eziyetine ramen hotu.smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
MMXESEN
mesaj 24.03.2010, 12:35:35
leti #9

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 381
Katlm: 14.11.2009
Nereden: Batum, Gurcistan
ye No: 6,070
Ruh Halim:

Polis Koleji ya da Askeri Lise ogrencileri Bremen Mizikacilari gibi ustuste cikar piramit yaparlardi. En ustteki eleman gogsunden Turk Bayragini cikartip dalgalandirinca alkislar kopar, duygu dolu spikerimiz derin bir sesle siir okumaya baslardi.

+Quote Post
hazan
mesaj 08.09.2017, 21:33:09
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

85 lise mezunu olduuma gre, 82/83 eitim dnemi olmal lise 1. snfta katlmtm 19 Mays gsteri hareketlerine..Oyle keyifli gemiti ki o gnler, en azndan hissettiim heyecan, mutluluu, neeyi, cokuyu, sevinci unutmak gerekten zor..Derslerden izinli olmak, bal bana mutluluktu zaten, o gzelim bahar aylarnda..Hatrladm, ilk nceleri krlk bir alana gtrmlerdi bizi. almalara ilk orada balamtk..Sonra almalarmz u anda yerinde yeller estiini rendiim(ve burulduum) Karaaliolu(genelde Karaolan Park olarak bilinir, yllarca ben de yle bildim, yle derdik..) Park'nn hemen dibinde ki eski stadyuma tanmt..Bazen arkadalarla molalarda kaar, park dolardk. Hatta bir keresinde, kayalklardan aa inip, denizin cam gibi grntsn asla unutamadm bir yerinde denize girmitik..Aslnda oray nce kefetmi, sonra girmek iin hazrlkl gelmitik sanrm. nk kefettiimiz yer kayalarn arasnda skm kk bir yerdi..Deniz dalgasz, cam gibiydi..Yaknna inip ilk grdmde, bylenmi gibi izlemi, kesinlikle orada suya girmeyi ok istemitim(arkadalar kkrtan da ben olmalym)..Suyun grnts o kadar berrak t ki, dipteki akl talar irili, ufakl ve kayalar olduu gibi grnyordu..Tabii bir sr deniz kestaneleri de..ok derin olmad iin plak ayaklarmzla giremezdik.. Sonrasnda hazrlkl gelmi ve spor ayakkablarmz ayamzdan karmadan girmitik orada denize..Mmkn olduunca kestanelere dokunmak istemiyordum zarar vermemek iin, ancak dokunduum da olmutur ister istemez.. Tabii bunlardan retmenlerimizin haberi olmad..nk asla izin vermezlerdi..Kk kaamaklarmza elik eden, bol keyifli anlar geirdiimiz zamanlard..
O yl ile ilgili hatrladm bir detay da, son mini mini etekleri o sene biz giymitik..Mayo eklinde giydiimiz ve zerinde minicik etei olan bir kyafetimiz vard.Hem bizim okulun hem de dier btn okullarn kz rencilerinin..Renkler farklyd sadece..ncesinde de gsteri kyafetleri bu tip olurdu ..Fakat o seneden sonra mini etekler kalkm ya da tayt la birlikte giyme zorunluluu getirilmiti diye anmsyorum..Mini etekli ya da eteksiz tayt illaki giyilecekti....zerine de ona gre bir eyler ite..

Lise ikinci snfta tekrar katlmtm. Bu sefer gsteri grubunda deil, Halk Oyunlar ekibindeydim..3. snfa dair bir ey hatrlamyorum.Taytl bir gsteri kyafeti giydiimi de..Demek ki katlmadm..

-aklma geldi, lise 3 de snav telaesi olduundan katlamyorduk sanrm. Bizler 3 yl da mezun olurduk. Artk 4 yl. Olum, son 3 yl dnemi mezunlarndan. Toplamda ilk ve orta retim dnemi bizim zamanmza gre 1 yl uzad.. Eitim sistemimiz de kat ettiimiz yolda ise ne derece baarlyz? Atalarmzn dedii misal; grnen ky, klavuz istemiyor ...

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.09.2019 - 14:01:30
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net