IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Aaca Trmanmak
Asphodel
mesaj 04.02.2008, 22:56:14
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

ocuklugumuzun olmazsa olmazlarindan birini nasil unuturuz arkadaslar. Biz agalara nasilda tirmanirdik. Ve nasil da dserdik.

--------------------
SHOW MUST GO ON
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 04.02.2008, 23:12:33
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

bizim bahede bir armut agaci vardi. yle ok yksek bir sey degildi ama ocukken bize ok yksekmis gibi gelirdi. Gerekten bu agaca tirmanmak hepimizin eglencesiydi. ablam kardeslerim komsu ocuklari. hepimiz tepesine ikar orada oyun bile oynardik. baska bir baslikta anlatmistim. bu agacin stnden bir atlayisim vardir ki enemi yarmamla sonulandi. o yara izi benim mutluluk madalyam.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 07.02.2008, 10:01:34
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

evet tabi vardr byle aaca maymun gibi trmananlar laugh.gif aka tabi.ben trmanamadgm iin ok kskanrdm.bir defa btn gzel ve olgun meyveler aan tepesinde olurdu(daha dogrusu kalrd)herkes gzel eziksiz olanlar yerken bende alt dallardaki belki gzden kam yada daha fenas yere dmleri toplamak zorunda kalrdm.ama yine ansl idim ki arkadalarm benide gzetirlerdi .yinede aaa kp yemenin tad bir bakadr (herhalde unsure.gif )

--------------------

+Quote Post
karakedi
mesaj 07.02.2008, 10:47:06
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
ye No: 62
Ruh Halim:

Aalara maymun gibi trmananlardan biri de bendim laugh.gif

Ninemin evi byk bir bahenin iindeydi ve eit eit meyve aalaryla doluydu. Reel yapmak, komulara datmak, misafirlere ikram etmek iin hemen aaca trmanr bir yer bir toplardm bir daha yerdim laugh.gif Bazen yle u dallara kadar trmanrdm ki, hafif bir meltemde sarldm dalla bir o yana bir bu yana sallanrdm da banamsn demezdim. Kiraz aacmzn st dallarna kadar trmanp oradan evin atsna da kmtm ok kere.. kiremitlerin zerinde dolanarak yerdim kirazlar tongue.gif

Bir de evimizin karsndaki tren istasyonunun yannda byk bir mee aacmz vard, abimlerin zamanndan beri hepimizin kral aacyd. Ona trmanr en st dallarna ulamaya alrdk ama nafile. Yaz gecelerinde kral aacmzda mrl mrl arklar sylemeyi de ok severdim. Yllar sonra kral aacmzn yanna gittiimde bir de ne greyim; zerinde envai eit bcek varm. Hep mi byle bcekliydi bilemiyorum ama ocukluumuzda nasl da farkna varamadk diye rperdim bir an. Hele gece uan kularn aslnda yarasa olduunu farketmem iyice trsmama neden olmutu. unsure.gif

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
linea
mesaj 10.02.2008, 22:56:11
leti #5

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Aaca trmanamayp alt dallara zplayangillerdendim ben huh.gif

En byk sefaleti kiraz zaman yaardm. Kardeim arkadalaryla daldan dala atlayp, en tepedeki en krmz ve kocaman kirazlar yerken ben alt dallarda henz olgunlamam, eci bc olanlarla yetinirdim. Abla sana da atyorum yakala diye barnca iim sevinle dolar, bamdan aa yenmi kirazlarn ekirdekleri dklnce ok zlrdm. Hain kardeim ise kahkaha atard yukarda. angry.gif

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
Candy
mesaj 11.02.2008, 12:57:50
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Yere yakn dallarna tneyengillerdendim bende. laugh.gif

Korkaktm maalesef.Geri halen yleyim,pek deimedim.Bir keresinde ailemle piknie gitmitik,dere tepe bir yer.Herkes trmanyor bende heveslendim,bir gayretle ktm tepeye.Gelgelelim aa yle bir baknca betim benzim att.Sanki bildiiniz uurum. blink.gif Herkes de kalka aa brakyor kendini,ben tepede kaldm.Birka kii suratmdaki ifadeye bakp, halime acm olacak, yardm etmek istediler, ama onlarada gvenemedim.Tepeden bizimkilere sesimi duyurmaya altm,olmad.Tkenmi vaziyette kayaln tepesine ktm. unsure.gif Neden sonra bizimkiler beni aramaya kmlar.Kayalktan drt kii zor indirmiti beni,bir daha da tvbe ettim! laugh.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
Candy
mesaj 23.03.2010, 15:06:09
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

imdilerde bir cesaret geldi bana hele bugn ieklenmi bahar dallarna baknca neden o gzelliklerin iinde deilim diye dndm.Nerdeyse bir gayretle en yaknmdaki aaca trmanverecektim.D gcyle ok kolayd bu bilmem gereklie ayn abuklukta ulaabilir miydim?

Trmanmas bir yana inebilecek miydim? laugh.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
mavi
mesaj 14.07.2010, 22:04:14
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
ye No: 673
Ruh Halim:

Bende aaca ok kolay kan ama kt gibi aaya inemeyenlerden idim smile.gif orda ylece beklerdim birisi bana aadan komut versinde bende ona gre aaya inebileyim...Ayana uraya koy,az ilerde bir dal var oraya at ayan tamam imdi yavaa dier ayn koy ve hoppp aadaym smile.gif wink.gif

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
oldkid
mesaj 15.07.2010, 13:14:24
leti #9

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
ye No: 318

Hem yetenekliydim, hem de ok severdim. Babaannemin oturduu apartmann bahesinde bu ii ok destekleyen bir doal dzen vard. Eve en yakn aa erikti ama apartmann sadece 2. kat tavanna kadar ykseliyordu. Bu seviyeye erikten trmanp oradan yandaki am aacna geerek 4. kat bulurdum. (Beendiim kz o katta oturuyordu)

Bir dut aacna kp tm o ar riskiyle dut yemek. imdi bulsam trmanrm herhalde.

13.5 yanda bir olum var. Akranlar gibi tipik bir "her trl" elektronik dahisi ama bu yana kadar daha bir aaca trmanma ans olmad. O zevkin ne olduunu bilmiyor. nsan zlyor...

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...

+Quote Post
ember
mesaj 15.07.2010, 19:07:05
leti #10

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

ocukluum aaca trmanmakla geti.. Hele bir ayva aacmz vard ki, nerdeyse arkadalarla toplanma yerimiz gibiydi.. Dallarna oturur uzun uzun konuur, bir taraftan da eer baharsa ieklerini koparp yerdik.. O yzden hi meyva veremezdi bizim ayvamz.. Aata oturmann en gzel taraf da sizi yerde arayann gkte bulmasyd (ya da bulamamasyd smile.gif)..

Btn aalara kardm da, kocaman bir itlembik aacmz vard, bir ona kamazdm.. itlembik zaman, becerikli arkadalarm bana itlembik atsnlar diye aacn altnda bekler dururdum.. Hala aaca kabiliyor muyum acaba, merak ettim imdi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 17.09.2019 - 21:03:34
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net