IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Gazl Frn Yakma kencesi
ember
mesaj 05.11.2008, 17:33:05
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Eskiden frnlar imdiki gibi ocaktan ayr deil, stelik de elektrik yerine gazlyd.. Ve o frn yakmak tam bir kabustu.. Frnn dmesini basl tutarken frnn alt tabanndaki sacta bulunan bir delikten yanan kibriti ustaca uzatp frn yakmak ve gaz tam almas iin o dmeyi de bir ka dakika basl tutmak gerekirdi.. Bir kiinin tek bana yapaca i deildi yani.. Annem ne zaman frna bir ey koyacak olsa (genellikle misafir gelecei zaman olurdu bu) o dmeyi bana tuttururdu.. Ya artk inadna m, yoksa karacam dmeyi diye telalandmdan m bilmiyorum illa o frn snerdi.. Annemden bir araba fra yerdim.. Dme de bir garipti yani; btn gcmle bastrrdm geri gelmesin diye hatta ayaklarm geri atarak btn arlm verirdim yine de dme gever frn tutumazd.. lk bir dakika dayanyordum da sonrakilerde gcm tkeniyordu.. ok nadir bir seferde yanard, oh bu defa ucuz atlattm diye sevinirdim.. Ne kabustu offf..

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
linea
mesaj 27.01.2009, 21:10:32
leti #2

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Sahiden kullanm ok zordu bu frnlarn, deneysel almalar yapmaya hevesli biz kmen kzlarn ( kabak kzaryorsa salatalk da kzarr benziyorlar, hadi kk kardeim yapalm vb. ) mutfak almalarna glge dryordu. 80'lerin ortalarnda ilk elektrikli frnmza gemitik, Arelik markayd, stelik saati de vard ve teknolojinin gelebilecei son nokta gibi grnmt gzmze, uzay mekii gibiydi mbarek. Sayesinde kabarmayan kekler yapma, kekleri yakma, ta misali kurabiyeler piirme, akabinde anneden veyahut babaanneden dayak yeme ansn elde etmitik. Yine bu frnn gaz delii de vard, yani istersek gazl da kullanabiliyorduk.

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.09.2019 - 06:01:26
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net