IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kim Büyük
simeli
mesaj 14.09.2011, 22:39:40
İleti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 6,322

Eski anadolu insanlarının,tertemiz,gerçek saflığını ifade eden bir olayı anlatmak isterim. Okuyacakların, "bu kadar da olur mu" diyebileceklerini tahmin ettiğim için,nasıl derler, ben anlatanın yalancısıyım.!

Efendim, olay eskiden takriben bir kaç 10 yıl önce bizim köyde geçiyor. Köyde yaşayan insanlarda adet olduğu üzere, tabii yine eskiden,bazen komşuların da teşrifleriyle,akşamları sohbetler edilirdi.şte yine o sohbetlerin birinde, ismi lazım olmayan adamın biri, bir konuda bir şeyler anlatıyor. Meclistekiler de, ilgiyle, anlatılanlara kulak veriyor.Anlatılanları dinleyenlerden,aynı zamanda anlatanın da annesi olan zat, duyduklarına hayli şaşırmış olacak ki, "anaa" (bir hayret ifadesidir rolleyes.gif ) diyor oğluna, "bu senin anlattıklarını ben hiç bilmiyorum, sen mi büyüksün yoksa ben mi ?"

Bazen düşünürüm ; şeytan gibi akıllı olmaktansa, bu kadar saf olmak daha mı iyidir acaba diye...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 20.08.2019 - 18:26:44
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net