IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Mercimek Çocuk
alikusu
mesaj 30.09.2007, 14:52:24
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

masal...

Bir  varmis  bir  yokmus  evvel  zaman  içinde  kalbur  saman içinde  develer tellal iken pireler  berber iken  ben  babamin  besigini  tingir  mingir  sallar iken  ,zamanin  birinde  bir  ülkede  yasayan bir  kari koca   varmiiiisss..
Bu ailenin  hiç  çocugu  olmamis  ve çok üzülürlermis çocuklari  olmadigina hergün  Allaha  dua  eder.
-- allahim  ne  olur  bizede  bir  evlat  ver derlermis, derkeeen  gel zaman  git  zaman , kadincagiz  yine  böyle  hem  dua  edip  hemde o günkü yemegi  hazirliyormus ,mercimekleri ayiklarken  içinden ,
-- Allahim  bir  çocugum  olsaydida  keske  su mercimekler  kadar  olsaydi  diye düsünürken , birden  bire  mercimekler canlanmasinmiiiss
her  biri dört bir tarafa  ziplayarak  anne anne diye  bagirmaya  baslamasinlarmiii
kadin  ne yapacagini bilememis,
--  amaniiin  dostlarr  ben bu  kadar  bebeyi  ne  edicem  diye  panikle  bütün  mercimekleri  süpürüp yanan ocaga  ativermis
sonrada  --ahhh  ben  ne ettim  çocuklari ocaga atip yaktim diye  dövünmeye baslamiiiss.
 Tam  o sirada masanin altindan bir mercimek  çocuk  çikmis  meger o  oraya  saklanmismiismiss..
--annecigim ben  burdayim ve artik senin çocugunum demis  kadin buna çok sevinmis..artik  mutlu bir  aile olmuslarr..
Iste  günler  böyle geçerken  bir  gün  mercimek çocugun cani  sikilmis  ---anne  bugün  babamin yemegini tarlaya  ben götürebilirmiyim demis..
annesi
 --ama oglum sen çok küçüksün nasil götüreceksin diyince  mercimek çocuk,
---  annecigim ben  diyorumki  sen  esegin  heybesine  yemekleri  koy  benide  esegin  kulaginin içine oturt , ben  esege  deh  çüs, deh  çüs diye  diye  yolu  tarif  eder  böylecede   giderim  ne  olurr  annecigim  diye  yalvarmis bu fikir  kadininda  aklina yatmis..
ve  mercimek çocuk  esegin  kulaginda tarlaya  dogru yola  çikmis.. esek issiz  bir yoldan  geçerken iki hirsiz  esegi farketmisleerr  vay  sahipsiz  bir esek  biz bunu  çalalim  götürüp pazarda  satalim diye  düsünmüsleeerrr...
tam esegi  yularindan tutup  götüreceklerken  mercimek  çocuk ,
---  heyy beni nereye  götürüyorsunuz diye bagirinca,  hirsizlar,  essek konustu diye  korkudan  altlarina  pardon...  çok korkmuslarrr ve  kaçmislar ..
mercimek  çocuk babasinin tarlasina gelmis  babasi esegi görünce  tek  basina çok sasirmis  bu nasil geldi buraya diye  düsünürken mercimek çocuk ,
-- babacimm diye seslenmis ben burdayim esegin  kulagindayim ..
adam  çocugunu  görünce  çok sevinmis ve  afferin  ogluma büyümüsde  bana  yemek getirmis  demiss( mantik  aramayin  yahu )

babasi yemegini yerken  mercimek çocuk tarlada gezinmeye  çikmis  babasi,
-- oglum uzaklasma , sen çok küçüksün öküz  seni görmez  üstüne falan  basar  aman  dikkat  et demis  ,
mercimek çocuk peki  babaciim demis ama  öküzüde yakindan  görmeyi  çok  istemis , biraz  daha  biraz  daha derken  öküze  iyice  yaklasmis  ve  öküzün  bir saga bir  sola sallanan kuyrugunu  saskinlikla  izlerken öküz  pat  diye  kakasini yapmasinmi  mercimek çocugun  üstüne ee  tabiii koskoca kaka  minicik  mercimek çocuk kalivermis koca  kakanin  altinda 
Mercimek çocuk kipirdayamaz  bir halde  bagirmaya baslamis 
---babaa  baabaaa  kurtar  beni öküz tepeme  miçti [img]smileys/smiley8.gif[/img] diye
 Babasi oglunun  sesini duyunca  kosarak gelmis  ve onu  kurtarmis,
onu yikamis temizlemis ..
--oglum  neden sözümü dinlemedin diyede  bir güzel  firçalamis  sonra  evlerine  dönmüsler  o gün  olanlari  anneye anlatmislar . mercimek çocuk bir daha anne  babasinin  sözünden  disari çikmayacagina söz  vermis  ondan  sonrada  mutlu  mesut  yasamislaaaarr..
 bu  masalda  bitmiissss.....

çalikusu2007-09-30 19:09:50

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 20.08.2019 - 17:54:21
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net