IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ninemin Masalları
karakedi
mesaj 05.06.2007, 15:01:20
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Anneannem ve babaannemin anlattigi masallar var bir de. Babaannemin anlattiklari o kadar korkuntu ki sormayin, uzun bi sre etkisinden kurtulamazdim, ryalarima girer kabus olurlardi yaw. Ama anneannem daha sevecen daha yumusatilmis bir sekilde anlatirdi byle miril miril..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
heaven
mesaj 05.06.2007, 15:13:45
leti #2

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 754
Katlm: 26.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 51

benimde teyzem anlatirdi o korkun masalardan.
byle canavarlar kizlari salarindan tavana falan asardi.
ben lrdm korkudan. sonra korkuyosaniz anlatmiyim derdi. anlattt nooolurr diye yirtinirdik yinede..

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
clown
mesaj 11.06.2007, 14:29:31
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Benim annemin sadist bir taraf vard. Anlatt btn masallar korkun ve acklyd. Bu masallar anlatp beni ve kardeimi korkutmaya baylrd. Ben pek korkmaz olmutum sonralar, insan kanksyor. Ama zavall kardeimin d kopar, geceleri uyumak iin benim yatama gelirdi. Anlatt masallarn orijinallerini okumay yazmay rendikten sonra okumu annemin yapt eklemelere, hayal gcne apka karmtm.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
hale
mesaj 26.06.2007, 12:58:17
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

bi de meshurrr "dev" li masallar vardi.. hani bir dudagi yerde bir dudagi gkte olanindan... dsnr dsnr bi trl gzmn nne getiremezdim byle bir yaratigi..

+Quote Post
vertigo
mesaj 18.11.2007, 20:56:27
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 274
Katlm: 12.11.2007
Nereden: uzay
ye No: 1,033

dsndm dsndm buraya yazmaya karar verdim..her ne kadar senelerce korkmama sebep olsada simdi masal gibi geliyo nk..
ananemin bitmek tkenmek bilmeyen gtleri vardi..yok efendim sokakta ocuklari seker,ikolata verip kandiriyorlarmista,adres sorup sen o adrese gtrrken alip gtryolarmista sonra kollarini kesip dilenci yapiyolarmista...heeyy heyy ananem benim,tamam evden uzaklasmayalim,tanimadigimiz insanlarla konusmayalim diye bunlari iyi niyetli olarak sylerdin ama bilmezdinki ben 2 sene boyunca,yumosumun(kizkardesim) okula giderken beni greceginden,sonra kaybolacagindan,sonra ocuk kairicilarinin onu alip dilenci edeceginden deli gibi korkardim,aglaya aglaya okula giderdim..
bu arada bu adamlara kardesimle bu adi koymusuz simdi farkettim bu accayip ismi(ocuk kairicilari smile.gif ) dsnsenize adamlarin yaptigi tek is buymus ve ci ekiyle bunu bi meslek haline getirmisiz

--------------------
TANIRSAN OCUK GLSMDEN TANIRSIN BENI..O DA HI DNMEYECEK..

+Quote Post
november76
mesaj 27.12.2007, 21:35:18
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Benim anneannem yoktu, babaannemse masal anlatan bir "nine" degildi -ki hala da degildir-.

Bize masali dedem anlatirdi, onun da standart bir keloglan masali vardi, "dede bize masal anlat" diye tutturdugumuzda hep onu anlatirdi dedecim. smile.gif

Ama bir de dedem gemisten dedelerinin zamanindan ve daha eskilerden bahsetmeye bayilirdi, ben de dinlemeye.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
ember
mesaj 27.12.2007, 21:50:42
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Benim babaannem masal anlatirdi .. O olmasaydi masal anlatacak kimse olmayacakti hayatimda.. Bizi dizlerine yatirir, salarimizi karistirir, masal anlatarak uyuturdu.. Aksami nasil beklerdim masal anlatsin diye.. Hi bir zaman ayni masali anlatmadi.. Hepsi iinde kt kalpli dev olan masallar olmasina ragmen asla korkun ya da acikli degildi.. Masalin sonunda dev mutlaka lrd.. Galiba hepsini kendi uyduruyordu ki hi bir yerde rastlamadim onun masallarina..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 06.12.2019 - 10:54:32
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net