IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ninemin Masalları
karakedi
mesaj 05.06.2007, 15:01:20
İleti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

Anneannem ve babaannemin anlattigi masallar var bir de. Babaannemin anlattiklari o kadar korkunçtu ki sormayin, uzun bi süre etkisinden kurtulamazdim, rüyalarima girer kabus olurlardi yaw. Ama anneannem daha sevecen daha yumusatilmis bir sekilde anlatirdi böyle miril miril..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
heaven
mesaj 05.06.2007, 15:13:45
İleti #2

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 51

benimde teyzem anlatirdi o korkunç masalardan.
böyle canavarlar kizlari saçlarindan tavana falan asardi.
ben ölürdüm korkudan. sonra korkuyosaniz anlatmiyim derdi. anlattt nooolurr diye yirtinirdik yinede..

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
clown
mesaj 11.06.2007, 14:29:31
İleti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
Nereden: Ankara
Üye No: 28

Benim annemin sadist bir tarafı vardı. Anlattığı bütün masallar korkunç ve acıklıydı. Bu masalları anlatıp beni ve kardeşimi korkutmaya bayılırdı. Ben pek korkmaz olmuştum sonraları, insan kanıksıyor. Ama zavallı kardeşimin ödü kopar, geceleri uyumak için benim yatağıma gelirdi. Anlattığı masalların orijinallerini okumayı yazmayı öğrendikten sonra okumuş annemin yaptığı eklemelere, hayal gücüne şapka çıkarmıştım.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
hale
mesaj 26.06.2007, 12:58:17
İleti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Üye No: 101

bi de meshurrr "dev" li masallar vardi.. hani bir dudagi yerde bir dudagi gökte olanindan... düsünür düsünür bi türlü gözümün önüne getiremezdim böyle bir yaratigi..

+Quote Post
vertigo
mesaj 18.11.2007, 20:56:27
İleti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: uzay
Üye No: 1,033

düsündüm düsündüm buraya yazmaya karar verdim..her ne kadar senelerce korkmama sebep olsada simdi masal gibi geliyo çünkü..
ananemin bitmek tükenmek bilmeyen ögütleri vardi..yok efendim sokakta çocuklari seker,çikolata verip kandiriyorlarmista,adres sorup sen o adrese götürürken alip götürüyolarmista sonra kollarini kesip dilenci yapiyolarmista...heeyy heyy ananem benim,tamam evden uzaklasmayalim,tanimadigimiz insanlarla konusmayalim diye bunlari iyi niyetli olarak söylerdin ama bilmezdinki ben 2 sene boyunca,yumosumun(kizkardesim) okula giderken beni göreceginden,sonra kaybolacagindan,sonra çocuk kaçiricilarinin onu alip dilenci edeceginden deli gibi korkardim,aglaya aglaya okula giderdim..
bu arada bu adamlara kardesimle bu adi koymusuz simdi farkettim bu accayip ismi(çocuk kaçiricilari smile.gif ) düsünsenize adamlarin yaptigi tek is buymus ve ci ekiyle bunu bi meslek haline getirmisiz

--------------------
TANIRSAN OCUK GLSMDEN TANIRSIN BENI..O DA HI DNMEYECEK..

+Quote Post
november76
mesaj 27.12.2007, 21:35:18
İleti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Giresun
Üye No: 170
Ruh Halim:

Benim anneannem yoktu, babaannemse masal anlatan bir "nine" degildi -ki hala da degildir-.

Bize masali dedem anlatirdi, onun da standart bir keloglan masali vardi, "dede bize masal anlat" diye tutturdugumuzda hep onu anlatirdi dedecim. smile.gif

Ama bir de dedem geçmisten dedelerinin zamanindan ve daha eskilerden bahsetmeye bayilirdi, ben de dinlemeye.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
ember
mesaj 27.12.2007, 21:50:42
İleti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
Üye No: 60
Ruh Halim:

Benim babaannem masal anlatirdi .. O olmasaydi masal anlatacak kimse olmayacakti hayatimda.. Bizi dizlerine yatirir, saçlarimizi karistirir, masal anlatarak uyuturdu.. Aksami nasil beklerdim masal anlatsin diye.. Hiç bir zaman ayni masali anlatmadi.. Hepsi içinde kötü kalpli dev olan masallar olmasina ragmen asla korkunç ya da acikli degildi.. Masalin sonunda dev mutlaka ölürdü.. Galiba hepsini kendi uyduruyordu ki hiç bir yerde rastlamadim onun masallarina..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 20.08.2019 - 17:53:41
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net