IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kedinin En İyi Arkadaşı
okseybilenkiz
mesaj 12.12.2007, 13:38:57
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

bakalim bu güzel öyküden aklimizda ne kalmis.kedi öykülerini severim en az kedileri sevdigim kadar.
kedi eskiden ormanda yasar.kimse ile dost olmaz:ben çok akilli ,bilgili,güzelim kimse benimle arkadas olmaya layik degil dermis.fakat bir gün yanlizlik canina tak demis.bir arkadas edinmeye karar vermis.oralarda dolasan tavsani görmüs.tavsan zip zip zipliyormus kedinin hosuna gitmis. hareketli sakaçi bir arkadas tam bana göre demis ve tavsan ile dost olmus ama tavsani tilki yemis.kedi düsünmüs.hareketliydi sakaçiydi ama bütün o hizli numaralara karsi tilki onu yakaladi.neden çünkü zeki benim gibi bende tilki ile dost olurum .olmusta taki bu zeki arkadasini aslan öldürene kadar.zekada yetmiyor demis bizimki güçte lazim. bu aslan hem güçlü beni korur hemde saniyorum akrabayiz böylece birlikte gezmeye baslamislar.aslani fil ezene kadar akrabam güçlüydü ama demis kedi pek iri degildi.bu fil ise pek iri .böylece bu seferde fil ile gezip tozmaya baslamis.eger bir insanoglu ormana gelmese imis belkide bizim kedimiz hep orda kaliçakmis.ama kader insan gelmis(bir avci imis)ve fili bir mizrak ile öldürmüs.
kedi dellenmis-vay canina vay canina bu nasil bir sey koskoca fil arkadasimi dag gibi arkadasimi bu insan nasilda bir ince sopa ile öldürdü.çok akilli güçlü artik o nereye ben oraya.
ve dedigini yapmis avci insanin pesinden insanlarin arasina karismak için ormandan çikmis.avci insan ise tam bir haftadir evinden uzakmis karisi ise ona çok kizgin.adam içeri girer girmez süpürgeyi kafasina yemis.kedinin ise biyiklari zevkle titremis.
-çok aradim ama saniyorum en iyi arkadasimi buldum demis
ve o günden sonra kedilerin en sevdigi arkadasi kadinlar olmus .kadinlarinda kediler tabi

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
alibaba
mesaj 29.12.2007, 14:12:48
İleti #2

Grup Simge

Nereden: Izmir
Üye No: 438
Ruh Halim:

Yildiz Kenter ve Esref Kolçak bir filimde oynamislardi. Filmin adi HANIM di galiba ama emin degilim. esref kolçak eski bir çatananin kaptaniydi, yildiz kenter ise sehit bir deniz subayinin esi idi. esref kolçak yasina basina aldirmadan gizli gizli sevdaliydi yildiz kentere. bir gün çatanada gezmeye çıkarlar. birbirlerine mesafeli ama sevgi dolu hitaplarda bulunurlar. Amaaaaa kedi konusu açilinca kiyamet kopar. zira o kaptan da benim gibi kedileri sevmez.

Sevgili moderatörümüz karakedi için yazdigim bir yazida da itiraf etmistim. ben kedileri sevmem. hani bir düsmanligim da yoktur ama içimde kedilere karsi bir sevgi de bulunmaz. hamamböceginin bile gereksiz olmadigina dair bir hikaye vardir. o nedenle kedilerin de bu dünyada yeri olduguna inanirim. genelde bütün hayvanlara karsi içimde bir sefkat hissi vardir. ama kediler... tirnaklarini ne zaman çikaracagini bilmedigim için olsa gerek.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 29.12.2007, 14:21:34
İleti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

almanlarin bir atasözü vardir:derlerki
kedi ya tutku ile sevilir yada nefret edilir,ortasi yoktur.
gerçektende kediler böyledir bir hikayede küçük bir kedi yavrusu söyle der''üç gün üç gün yeter bana kendimi sevdirmeye''

--------------------

+Quote Post
mavi
mesaj 29.12.2007, 16:25:59
İleti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Üye No: 673
Ruh Halim:

kedileri bende çok severim heleki kisin sobanin arkasinda kivrilarak mir mir uyumalari yokmu kedinin nankör oldugu söylenir ama hiçte öyle degil kedi yemek yedigi yeri asla unutmaz.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 30.12.2007, 01:47:20
İleti #5

Grup Simge

Ruh Halim:

kedi sevmez birinin söyleyecek tek bir seyi vardir:Kediler nankördür,baska dersiniz cevap veremezler sonrasi yoktur çünkü,çok israr ederseniz yine ''nankör iste'' derler.
halbuki kediçilerin anlatacak en azindan bin öyküsü vardir(ilk elden)benim bir kedim vardi insan gibiy'diden tutun avcilik yetenegine sevimlilik katsayisina varana kadar bir sürü sey.

bu arada kediler kibar hayvanlardir yemeklerini yerken genellikle gözlerini kapali tutarlar iste kedi düsmanlari burdan yola çikarak''nankör oldugu için gözlerini kapiyor yarin öbür dünyadada yedigi yemegi inkar edecek'' derler.
halbuki kedilerde evlat acisi çeker,birlikte yasadigi insana birsey oldugunda gözyasi döker ve yine o insana hediyeler getirir.(bunlarin genelde ölü hayvanlar oldugunu kabul ediyorum ama sonuçta hediye hediyedir ve benim için kiymetlidir)

--------------------

+Quote Post
clown
mesaj 30.12.2007, 16:19:06
İleti #6

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
Nereden: Ankara
Üye No: 28

Geçenlerde ellerimin tırmık izleri ile dolu olduğunu gören öğrencilerim, "Hocam kediler çok nankördür, nasıl sevebiliyorsunuz o nankör hayvani? Biz olsak köpek besleriz." dediler. Kediler ve köpekler üzerine biraz sohbet ettik. Efendim köpek söyle sadıktı, böyle akıllıydı, çok da faydalıydı. Ya kedi, ben ölsem, o da aç kalsa etimi bile yerdi... (Ne garip ölsem hayatta kalmak için etimi yemeyi akıl edecek bir hayvanın zekası, hayatta kalma becerisi değil de nankörlüğüydü söz konusu edilen...)

Sonra ben onlara sırasıyla şu soruları sordum:

Soru: Sevgilinizin size bir kedi gibi mi bağlı olmasını istersiniz bir köpek gibi mi?
Yanıt: Aşk stratejisini kaçanı kovalamak üzerine kurmuş olan ve hayati boyunca yalnızlığa ve mutsuzluğa mahkum olacağı şimdiden belli bir kaç saf öğrenci dışında hemen hemen hepsi sevgilisinin bir köpek gibi kendisine bağlı olmasını istedi.

Soru: Siz sevgilinize bir köpek gibi mi yoksa bir kedi gibi mi bağlı olmak istersiniz?
Yanıt: Ne yazık ki ilk sorudaki bir kaç mazoşist aşk şaşkını dışında hiç kimse köpek gibi bağlı olmak istemiyordu. Herkes nankör kediyi seçti...

Soru: Kedi ya da köpekten birine dönüşmek zorundasınız. Hangisine dönüşmeyi seçerdiniz.
Yanıt: Hep bir ağızdan "kediiiiiii"....

Ya iste böyle. Siz bu sorulara ne cevap verirdiniz? (Sevgili Kurukafa özellikle de siz.)

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
alibaba
mesaj 30.12.2007, 23:22:41
İleti #7

Grup Simge

Üye No: 438
Ruh Halim:

hayatta bizleri ayiran çok sey var ama ben bizleri birlestiren seylerden bahsetmek isterim. Sonsuza kadar tartissak uzlasamayacagimiz bir konuyu hiç açmak istemem. Daha önce bir kaç baslikta da çok masum olarak açilan konular kadinlar-erkekler, yada biz-siz gibi kutuplara ayrilarak çatismaya neden olmustu. yasim fazla degil ama bir insan ömrüne yetecek kadar çok tartismaya, -eski tabirle münazaraya- girdim. konusmak tartismak çok faydali bir sey ama anlamaya çalismadan anlatmaya çalismak hiç bir netice vermiyor.

Izmirde bir sahaf duvarinda "kitap okurken amacimiz yeni seyler ögrenmek degil, düsüncelerimizi basili olarak görmektir" diye bir yazi vardi. ilk okudugumda, olur mu canim böyle sey demistim. yillar geçtikçe, özellikle egitimli insanlarin bu düsüncede olduklarini farkettim. tüm söylenenlerin, tüm yazilanlarin mutlaka kendi düsüncelerimizi onaylamasini bekliyorsak, hepimiz bu kapsama giriyoruz demektir.
sevgili clown
simdi sorunuza gelirsek
sevdigimin bana insan gibi bagli olmasini (bagimli degil) isterim.
sevdigime de insan gibi bagli ( yine bagimli degil) olmak isterim.

bunu siz benden daha iyi bilirsiniz ki, iki şıklı ya da çoktan seçmeli sorularla karsilasilinca, ne cevap verilirse verilsin soruyu soran tarafin istedigi sonuca ulasilir.
sevgiyi yeryüzündeki tüm canlilar hakeder. sevgide bütün canlilarin payi vardir. sevgiyi dagitirken insanlarin payindan kisip hayvanlarin payina aktarmayalim yeter.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
Adore
mesaj 13.09.2011, 13:15:58
İleti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Üye No: 54,831
Ruh Halim:

Kedimle çok büyük bir aşk yaşıyorum..
Aşkımızı küçük kızım bile kıskanmıyor..

Eğer parmaklarıma dişlerini değdirmediği tek bir gün varsa, kendim için "kayıp" sayarım..

Hele tırnaklarını avucumun içine sürterken kuyruğunu oynatması rolleyes.gif

Kedisiz bir dünya düşünemiyorum.

Kedilerin nankör olduğu fikrine ben de katılıyorum..
Beni daha fazla sevebilirdi tongue.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
Candy
mesaj 13.09.2011, 13:48:18
İleti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Ankara
Üye No: 1,499
Ruh Halim:

Aslında bu sevimli dostlarımızla ilgili anılarımızı ve duygularımızı paylaştığımız bir başka başlık daha vardı ama madem bu başlık aktif şu an,buradan devam edelim. smile.gif

Daha öncede belirttiğim gibi bazı kedilerin bakışları tedirgin etmiştir beni-dikkat ederseniz orjinim yine bakışlar tongue.gif-
Ancak geçen yıl yazlığın bahçesinde konuk ettiğimiz anne kedinin yavrusunu kaybetmesiyle başlayan trajedi onların dünyalarına açılan bir kapıdan girmeme vesile olmuştu.Aynı anne kedi onca evin arasından bu yıl yeni yavrularıyla yine bahçemizi seçmişti.Tabiat ana yitirdiği bir yavrusuna karşılık bu sene onu iki yavruyla birden ödüllendirmiş.Biri saman sarısı diğeri gri,iki hokkabaz bizden evvel salıncağın keyfini çıkarır olmuştu.

Gideceğimiz sabah çok ilginç bir olaya şahit olduk.Kahvaltı sonrası artan sosisleri kızım yavrulara vermeye çalışıyordu.Derken köşede dinlenmekte olan evin reisi baba sosisi kendi yemek istediğinden yavru kediciğin yüzüne patisiyle tokat attı. dry.gif -ahaha bilmem başka türlü nasıl denir,kedi dünyasına halen yabancı sayılırım. laugh.gif - Bizim babayı kınamamıza fırsat kalmadan anne kedi baba kedinin üstüne öyle bir yürüyüp öyle korkunç bir ses çıkardı ki biz dahi korktuk.Elbette baba kuyruğunu titreterek olay mahallini terk etti. biggrin.gif

ki gün önce de aynı kedi yavrularını emzirirken bir grup köpeğin geldiğini duyduğu gibi kapıya fırladı sırtını kamburlaştırıp yine aynı sesi çıkardı.Biz o devasa 5-6 köpeğin anne kediye saldıracakları korkusuyla bekleşirken neye uğradıklarını şaşıran köpekler"tamam abla,gidiyoruz" dercesine bir iki havlayıp kenardan kaçıverdiler. laugh.gif

Bu iki olay beni kedilere bir adım daha yaklaştırmış oldu.Sonuçta bende bir anneyim ve bir anneyi en iyi bir başka anne anlayabilir. smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
nese
mesaj 13.09.2011, 19:26:41
İleti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: Denizli
Üye No: 7,549
Ruh Halim:

Aslında bu sevimli dostlarımızla ilgili anılarımızı ve duygularımızı paylaştığımız bir başka başlık daha vardı ama madem bu başlık aktif şu an,buradan devam edelim. smile.gif

Daha öncede belirttiğim gibi bazı kedilerin bakışları tedirgin etmiştir beni-dikkat ederseniz orjinim yine bakışlar tongue.gif-
Ancak geçen yıl yazlığın bahçesinde konuk ettiğimiz anne kedinin yavrusunu kaybetmesiyle başlayan trajedi onların dünyalarına açılan bir kapıdan girmeme vesile olmuştu.Aynı anne kedi onca evin arasından bu yıl yeni yavrularıyla yine bahçemizi seçmişti.Tabiat ana yitirdiği bir yavrusuna karşılık bu sene onu iki yavruyla birden ödüllendirmiş.Biri saman sarısı diğeri gri,iki hokkabaz bizden evvel salıncağın keyfini çıkarır olmuştu.

Gideceğimiz sabah çok ilginç bir olaya şahit olduk.Kahvaltı sonrası artan sosisleri kızım yavrulara vermeye çalışıyordu.Derken köşede dinlenmekte olan evin reisi baba sosisi kendi yemek istediğinden yavru kediciğin yüzüne patisiyle tokat attı. dry.gif -ahaha bilmem başka türlü nasıl denir,kedi dünyasına halen yabancı sayılırım. laugh.gif - Bizim babayı kınamamıza fırsat kalmadan anne kedi baba kedinin üstüne öyle bir yürüyüp öyle korkunç bir ses çıkardı ki biz dahi korktuk.Elbette baba kuyruğunu titreterek olay mahallini terk etti. biggrin.gif

ki gün önce de aynı kedi yavrularını emzirirken bir grup köpeğin geldiğini duyduğu gibi kapıya fırladı sırtını kamburlaştırıp yine aynı sesi çıkardı.Biz o devasa 5-6 köpeğin anne kediye saldıracakları korkusuyla bekleşirken neye uğradıklarını şaşıran köpekler"tamam abla,gidiyoruz" dercesine bir iki havlayıp kenardan kaçıverdiler. laugh.gif

Bu iki olay beni kedilere bir adım daha yaklaştırmış oldu.Sonuçta bende bir anneyim ve bir anneyi en iyi bir başka anne anlayabilir. smile.gif

Sevgili Candy'nin bu yazısını kendim için günün yazısı iln ediyorum smile.gif oook beğendim..
Kedi benim de en çok sevdiğim hayvandır. Ve ne zaman moralim bozuk olsa ya da üzgün olsam gidip, yeni anne olan, kedimin tüyleriyle, kuyruğuyla oynar onu deli ederim. Moral bozukluğu falan kalmaz. Onu oyun hamuru gibi oynamama bile gerek kalmıyor aslında o kocaman gözleriyle bana hisli hisli bakınca bile moralim yerine geliyor happy.gif

--------------------
"Uyu ya da uyuma ne farkeder, senin iin dnya masal m okuyacak?
Boversene..."
j.s

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Arkadaş Olacaksan Deliden, Ayakkabı Alacaksan Deriden..
1 hazan 890 18.08.2016 - 00:31:06
Gn: Iron
No new Arkadaşlar Fatma Girik !!! Aramızda
14 PROTOSS 5,065 25.08.2015 - 12:12:26
Gn: sahaf
No New Posts Arkadaşım Şeytan
2 alibaba 1,866 02.10.2013 - 09:15:06
No New Posts Arkadaş
1974
7 alphaville 3,469 09.09.2013 - 19:46:09
No New Posts Arkadaş Grupları
9 sahaf 3,792 05.09.2011 - 04:43:29
Gn: slope

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:00:10
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net