IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kedinin En yi Arkada
okseybilenkiz
mesaj 12.12.2007, 13:38:57
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bakalim bu gzel ykden aklimizda ne kalmis.kedi yklerini severim en az kedileri sevdigim kadar.
kedi eskiden ormanda yasar.kimse ile dost olmaz:ben ok akilli ,bilgili,gzelim kimse benimle arkadas olmaya layik degil dermis.fakat bir gn yanlizlik canina tak demis.bir arkadas edinmeye karar vermis.oralarda dolasan tavsani grms.tavsan zip zip zipliyormus kedinin hosuna gitmis. hareketli sakai bir arkadas tam bana gre demis ve tavsan ile dost olmus ama tavsani tilki yemis.kedi dsnms.hareketliydi sakaiydi ama btn o hizli numaralara karsi tilki onu yakaladi.neden nk zeki benim gibi bende tilki ile dost olurum .olmusta taki bu zeki arkadasini aslan ldrene kadar.zekada yetmiyor demis bizimki gte lazim. bu aslan hem gl beni korur hemde saniyorum akrabayiz bylece birlikte gezmeye baslamislar.aslani fil ezene kadar akrabam glyd ama demis kedi pek iri degildi.bu fil ise pek iri .bylece bu seferde fil ile gezip tozmaya baslamis.eger bir insanoglu ormana gelmese imis belkide bizim kedimiz hep orda kaliakmis.ama kader insan gelmis(bir avci imis)ve fili bir mizrak ile ldrms.
kedi dellenmis-vay canina vay canina bu nasil bir sey koskoca fil arkadasimi dag gibi arkadasimi bu insan nasilda bir ince sopa ile ldrd.ok akilli gl artik o nereye ben oraya.
ve dedigini yapmis avci insanin pesinden insanlarin arasina karismak iin ormandan ikmis.avci insan ise tam bir haftadir evinden uzakmis karisi ise ona ok kizgin.adam ieri girer girmez sprgeyi kafasina yemis.kedinin ise biyiklari zevkle titremis.
-ok aradim ama saniyorum en iyi arkadasimi buldum demis
ve o gnden sonra kedilerin en sevdigi arkadasi kadinlar olmus .kadinlarinda kediler tabi

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 29.12.2007, 14:12:48
leti #2

Grup Simge

leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Yildiz Kenter ve Esref Kolak bir filimde oynamislardi. Filmin adi HANIM di galiba ama emin degilim. esref kolak eski bir atananin kaptaniydi, yildiz kenter ise sehit bir deniz subayinin esi idi. esref kolak yasina basina aldirmadan gizli gizli sevdaliydi yildiz kentere. bir gn atanada gezmeye karlar. birbirlerine mesafeli ama sevgi dolu hitaplarda bulunurlar. Amaaaaa kedi konusu ailinca kiyamet kopar. zira o kaptan da benim gibi kedileri sevmez.

Sevgili moderatrmz karakedi iin yazdigim bir yazida da itiraf etmistim. ben kedileri sevmem. hani bir dsmanligim da yoktur ama iimde kedilere karsi bir sevgi de bulunmaz. hamambceginin bile gereksiz olmadigina dair bir hikaye vardir. o nedenle kedilerin de bu dnyada yeri olduguna inanirim. genelde btn hayvanlara karsi iimde bir sefkat hissi vardir. ama kediler... tirnaklarini ne zaman ikaracagini bilmedigim iin olsa gerek.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 29.12.2007, 14:21:34
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

almanlarin bir atasz vardir:derlerki
kedi ya tutku ile sevilir yada nefret edilir,ortasi yoktur.
gerektende kediler byledir bir hikayede kk bir kedi yavrusu syle der'' gn gn yeter bana kendimi sevdirmeye''

--------------------

+Quote Post
mavi
mesaj 29.12.2007, 16:25:59
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
ye No: 673
Ruh Halim:

kedileri bende ok severim heleki kisin sobanin arkasinda kivrilarak mir mir uyumalari yokmu kedinin nankr oldugu sylenir ama hite yle degil kedi yemek yedigi yeri asla unutmaz.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 30.12.2007, 01:47:20
leti #5

Grup Simge

Ruh Halim:

kedi sevmez birinin syleyecek tek bir seyi vardir:Kediler nankrdr,baska dersiniz cevap veremezler sonrasi yoktur nk,ok israr ederseniz yine ''nankr iste'' derler.
halbuki kediilerin anlatacak en azindan bin yks vardir(ilk elden)benim bir kedim vardi insan gibiy'diden tutun avcilik yetenegine sevimlilik katsayisina varana kadar bir sr sey.

bu arada kediler kibar hayvanlardir yemeklerini yerken genellikle gzlerini kapali tutarlar iste kedi dsmanlari burdan yola ikarak''nankr oldugu iin gzlerini kapiyor yarin br dnyadada yedigi yemegi inkar edecek'' derler.
halbuki kedilerde evlat acisi eker,birlikte yasadigi insana birsey oldugunda gzyasi dker ve yine o insana hediyeler getirir.(bunlarin genelde l hayvanlar oldugunu kabul ediyorum ama sonuta hediye hediyedir ve benim iin kiymetlidir)

--------------------

+Quote Post
clown
mesaj 30.12.2007, 16:19:06
leti #6

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Geenlerde ellerimin trmk izleri ile dolu olduunu gren rencilerim, "Hocam kediler ok nankrdr, nasl sevebiliyorsunuz o nankr hayvani? Biz olsak kpek besleriz." dediler. Kediler ve kpekler zerine biraz sohbet ettik. Efendim kpek syle sadkt, byle akllyd, ok da faydalyd. Ya kedi, ben lsem, o da a kalsa etimi bile yerdi... (Ne garip lsem hayatta kalmak iin etimi yemeyi akl edecek bir hayvann zekas, hayatta kalma becerisi deil de nankrlyd sz konusu edilen...)

Sonra ben onlara srasyla u sorular sordum:

Soru: Sevgilinizin size bir kedi gibi mi bal olmasn istersiniz bir kpek gibi mi?
Yant: Ak stratejisini kaan kovalamak zerine kurmu olan ve hayati boyunca yalnzla ve mutsuzlua mahkum olaca imdiden belli bir ka saf renci dnda hemen hemen hepsi sevgilisinin bir kpek gibi kendisine bal olmasn istedi.

Soru: Siz sevgilinize bir kpek gibi mi yoksa bir kedi gibi mi bal olmak istersiniz?
Yant: Ne yazk ki ilk sorudaki bir ka mazoist ak akn dnda hi kimse kpek gibi bal olmak istemiyordu. Herkes nankr kediyi seti...

Soru: Kedi ya da kpekten birine dnmek zorundasnz. Hangisine dnmeyi seerdiniz.
Yant: Hep bir azdan "kediiiiiii"....

Ya iste byle. Siz bu sorulara ne cevap verirdiniz? (Sevgili Kurukafa zellikle de siz.)

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
alibaba
mesaj 30.12.2007, 23:22:41
leti #7

Grup Simge

leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
ye No: 438
Ruh Halim:

hayatta bizleri ayiran ok sey var ama ben bizleri birlestiren seylerden bahsetmek isterim. Sonsuza kadar tartissak uzlasamayacagimiz bir konuyu hi amak istemem. Daha nce bir ka baslikta da ok masum olarak ailan konular kadinlar-erkekler, yada biz-siz gibi kutuplara ayrilarak atismaya neden olmustu. yasim fazla degil ama bir insan mrne yetecek kadar ok tartismaya, -eski tabirle mnazaraya- girdim. konusmak tartismak ok faydali bir sey ama anlamaya alismadan anlatmaya alismak hi bir netice vermiyor.

Izmirde bir sahaf duvarinda "kitap okurken amacimiz yeni seyler grenmek degil, dsncelerimizi basili olarak grmektir" diye bir yazi vardi. ilk okudugumda, olur mu canim byle sey demistim. yillar getike, zellikle egitimli insanlarin bu dsncede olduklarini farkettim. tm sylenenlerin, tm yazilanlarin mutlaka kendi dsncelerimizi onaylamasini bekliyorsak, hepimiz bu kapsama giriyoruz demektir.
sevgili clown
simdi sorunuza gelirsek
sevdigimin bana insan gibi bagli olmasini (bagimli degil) isterim.
sevdigime de insan gibi bagli ( yine bagimli degil) olmak isterim.

bunu siz benden daha iyi bilirsiniz ki, iki kl ya da oktan semeli sorularla karsilasilinca, ne cevap verilirse verilsin soruyu soran tarafin istedigi sonuca ulasilir.
sevgiyi yeryzndeki tm canlilar hakeder. sevgide btn canlilarin payi vardir. sevgiyi dagitirken insanlarin payindan kisip hayvanlarin payina aktarmayalim yeter.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
Adore
mesaj 13.09.2011, 13:15:58
leti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Kedimle ok byk bir ak yayorum..
Akmz kk kzm bile kskanmyor..

Eer parmaklarma dilerini dedirmedii tek bir gn varsa, kendim iin "kayp" sayarm..

Hele trnaklarn avucumun iine srterken kuyruunu oynatmas rolleyes.gif

Kedisiz bir dnya dnemiyorum.

Kedilerin nankr olduu fikrine ben de katlyorum..
Beni daha fazla sevebilirdi tongue.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
Candy
mesaj 13.09.2011, 13:48:18
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Aslnda bu sevimli dostlarmzla ilgili anlarmz ve duygularmz paylatmz bir baka balk daha vard ama madem bu balk aktif u an,buradan devam edelim. smile.gif

Daha ncede belirttiim gibi baz kedilerin baklar tedirgin etmitir beni-dikkat ederseniz orjinim yine baklar tongue.gif-
Ancak geen yl yazln bahesinde konuk ettiimiz anne kedinin yavrusunu kaybetmesiyle balayan trajedi onlarn dnyalarna alan bir kapdan girmeme vesile olmutu.Ayn anne kedi onca evin arasndan bu yl yeni yavrularyla yine bahemizi semiti.Tabiat ana yitirdii bir yavrusuna karlk bu sene onu iki yavruyla birden dllendirmi.Biri saman sars dieri gri,iki hokkabaz bizden evvel salncan keyfini karr olmutu.

Gideceimiz sabah ok ilgin bir olaya ahit olduk.Kahvalt sonras artan sosisleri kzm yavrulara vermeye alyordu.Derken kede dinlenmekte olan evin reisi baba sosisi kendi yemek istediinden yavru kediciin yzne patisiyle tokat att. dry.gif -ahaha bilmem baka trl nasl denir,kedi dnyasna halen yabanc saylrm. laugh.gif - Bizim babay knamamza frsat kalmadan anne kedi baba kedinin stne yle bir yryp yle korkun bir ses kard ki biz dahi korktuk.Elbette baba kuyruunu titreterek olay mahallini terk etti. biggrin.gif

ki gn nce de ayn kedi yavrularn emzirirken bir grup kpein geldiini duyduu gibi kapya frlad srtn kamburlatrp yine ayn sesi kard.Biz o devasa 5-6 kpein anne kediye saldracaklar korkusuyla bekleirken neye uradklarn aran kpekler"tamam abla,gidiyoruz" dercesine bir iki havlayp kenardan kaverdiler. laugh.gif

Bu iki olay beni kedilere bir adm daha yaklatrm oldu.Sonuta bende bir anneyim ve bir anneyi en iyi bir baka anne anlayabilir. smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
nese
mesaj 13.09.2011, 19:26:41
leti #10

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 456
Katlm: 27.03.2010
Nereden: Denizli
ye No: 7,549
Ruh Halim:

Aslnda bu sevimli dostlarmzla ilgili anlarmz ve duygularmz paylatmz bir baka balk daha vard ama madem bu balk aktif u an,buradan devam edelim. smile.gif

Daha ncede belirttiim gibi baz kedilerin baklar tedirgin etmitir beni-dikkat ederseniz orjinim yine baklar tongue.gif-
Ancak geen yl yazln bahesinde konuk ettiimiz anne kedinin yavrusunu kaybetmesiyle balayan trajedi onlarn dnyalarna alan bir kapdan girmeme vesile olmutu.Ayn anne kedi onca evin arasndan bu yl yeni yavrularyla yine bahemizi semiti.Tabiat ana yitirdii bir yavrusuna karlk bu sene onu iki yavruyla birden dllendirmi.Biri saman sars dieri gri,iki hokkabaz bizden evvel salncan keyfini karr olmutu.

Gideceimiz sabah ok ilgin bir olaya ahit olduk.Kahvalt sonras artan sosisleri kzm yavrulara vermeye alyordu.Derken kede dinlenmekte olan evin reisi baba sosisi kendi yemek istediinden yavru kediciin yzne patisiyle tokat att. dry.gif -ahaha bilmem baka trl nasl denir,kedi dnyasna halen yabanc saylrm. laugh.gif - Bizim babay knamamza frsat kalmadan anne kedi baba kedinin stne yle bir yryp yle korkun bir ses kard ki biz dahi korktuk.Elbette baba kuyruunu titreterek olay mahallini terk etti. biggrin.gif

ki gn nce de ayn kedi yavrularn emzirirken bir grup kpein geldiini duyduu gibi kapya frlad srtn kamburlatrp yine ayn sesi kard.Biz o devasa 5-6 kpein anne kediye saldracaklar korkusuyla bekleirken neye uradklarn aran kpekler"tamam abla,gidiyoruz" dercesine bir iki havlayp kenardan kaverdiler. laugh.gif

Bu iki olay beni kedilere bir adm daha yaklatrm oldu.Sonuta bende bir anneyim ve bir anneyi en iyi bir baka anne anlayabilir. smile.gif

Sevgili Candy'nin bu yazsn kendim iin gnn yazs iln ediyorum smile.gif oook beendim..
Kedi benim de en ok sevdiim hayvandr. Ve ne zaman moralim bozuk olsa ya da zgn olsam gidip, yeni anne olan, kedimin tyleriyle, kuyruuyla oynar onu deli ederim. Moral bozukluu falan kalmaz. Onu oyun hamuru gibi oynamama bile gerek kalmyor aslnda o kocaman gzleriyle bana hisli hisli baknca bile moralim yerine geliyor happy.gif

--------------------
"Uyu ya da uyuma ne farkeder, senin iin dnya masal m okuyacak?
Boversene..."
j.s

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Arkada Olacaksan Deliden, Ayakkab Alacaksan Deriden..
1 hazan 912 18.08.2016 - 00:31:06
G?n: Iron
No new Arkadalar Fatma Girik !!! Aramzda
14 PROTOSS 5,117 25.08.2015 - 12:12:27
G?n: sahaf
No New Posts Arkadam eytan
2 alibaba 1,918 02.10.2013 - 09:15:06
No New Posts Arkada
1974
7 alphaville 3,510 09.09.2013 - 19:46:09
No New Posts Arkada Gruplar
9 sahaf 3,805 05.09.2011 - 04:43:29
G?n: slope

RSS Basit Grnm Tarih : 13.12.2019 - 18:33:43
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net