IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Kk Deniz Kz
ember
mesaj 11.01.2008, 22:05:13
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Bu masal ocukken ok iimi acitmisti.. Sevdigi prense kavusabilmek iin sesinden vazgemis, karsiliginda bir ift bacaga sahip olmustu ama bu da bir ise yaramamis, o ok sevdigi prensi bir baska lkenin prensesi ile evlenmisti..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alikusu
mesaj 12.01.2008, 01:58:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Kibriti kiz , kk deniz kizi ve kursun asker bu masal kahramanlarinin sonu ok acikli bitmisti ve ben iim sizlayarak okurdum bu masallari. Onlar hi pamuk prenses ,kledisi ,uyuyan gzel yada rapunzel kadar sansli olamadilar...
Yillar sonra Walt Disney kk deniz kizinin yeni versiyonunda mutlu sona ulastirarak deniz kizinin makus talihini dzeltti..tesekkrler Walt Disney.
Lakin diger kahramanlar hala mutsuz sonlariyla masal kitaplarinda bizleri ve ayni zamanda minik kalpleri zmeye devam ediyorlar..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 15.01.2008, 11:00:32
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

hans c.handersen'in kirmizi pabular isimli masalida kt bir sonla biter.kahramanin lm ile.
yanliz kk deniz kizi insan olmayi daha ok bir ruhu olsun diye istiyordu.nk deniz insanlari lne kpk oluyorlardi.benim unuttugum masalin sonunda denizkizi kendini gemiden atina kpkm oluyordu yoksa ruhu gkyzne mi ykseliyordu.

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 15.01.2008, 17:19:06
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(okseybilenkiz)
hans c.handersen'in kirmizi pabular isimli masalida kt bir sonla biter.kahramanin lm ile.yanliz kk deniz kizi insan olmayi daha ok bir ruhu olsun diye istiyordu.nk denizinsanlari lne kpk oluyorlardi.benim unuttugum masalin sonunda denizkizi kendini gemiden atina kpkm oluyordu yoksa ruhu gkyzne mi ykseliyordu.

Masalin sonunda kk deniz kizi tam kpge dnsmeyi beklerken salari kisa kesilmis ablalari sudan ikarlar.. Kk deniz kizina sesi karsiliginda bir ift bacak veren cadiya salarini verip yerine prensin kalbine saplamasi iin bir biak almislardir.. Eger prens lrse kahramanimiz da kpk olmaktan kurtulacaktir.. Ama kk deniz kizi bunu ok sevdigi prensine yapamaz ve biagi denize atar.. Kpk olacakken birden gge ykselir, ordaki diger kizlarla tanisir.. Artik yasamini hava kizi olarak srdrecektir.. Onlar ermis muradina (mi?), biz yine de ikalim kerevetine

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Asphodel
mesaj 29.02.2008, 01:20:00
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
ye No: 2,252

Beni ok hznlendiren masallardan biridir. Bo bir umudun peinde yaplan ve hi bir ie yaramayan fedakarlklar. unsure.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
hayalperest
mesaj 29.02.2008, 18:52:36
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 210
Katlm: 19.12.2007
Nereden: Bursa
ye No: 1,575

Bu masal her duyduumda Andersen adl film gelir aklma.Andersen'in bu masal tiyatroda oynanrken,ayak altnda dolamasn diye onu ardiyeye kapatyorlar ve oda oyunun baarsn gremiyordu...ne kadar ok zlmtm ocukken ...Geen yl da bir yerel kanalda rast gelip seyrettiimde ayn yerde neredeyse alayacaktm .ne zaman biri Kk deniz kz dese aklma o sahne geliyor... sad.gif

--------------------
WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
superisi
mesaj 14.01.2011, 23:20:49
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

QUOTE(cember @ 15.01.2008, 17:19:06) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Masalin sonunda kk deniz kizi tam kpge dnsmeyi beklerken salari kisa kesilmis ablalari sudan ikarlar.. Kk deniz kizina sesi karsiliginda bir ift bacak veren cadiya salarini verip yerine prensin kalbine saplamasi iin bir biak almislardir.. Eger prens lrse kahramanimiz da kpk olmaktan kurtulacaktir.. Ama kk deniz kizi bunu ok sevdigi prensine yapamaz ve biagi denize atar.. Kpk olacakken birden gge ykselir, ordaki diger kizlarla tanisir.. Artik yasamini hava kizi olarak srdrecektir.. Onlar ermis muradina (mi?), biz yine de ikalim kerevetine

Ben masaln sonunu deniz kz kpk oldu diye hatrlyorum. Kitapta o kadar gzel anlatlmt ki kpe dnmesi gzyalarm tutamamtm crying.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
honey
mesaj 14.01.2011, 23:41:47
leti #8

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 117
Katlm: 03.12.2010
ye No: 20,143

QUOTE(superisi @ 14.01.2011, 22:20:49) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Ben masaln sonunu deniz kz kpk oldu diye hatrlyorum. Kitapta o kadar gzel anlatlmt ki kpe dnmesini gzyalarm tutamamtm crying.gif

Ben de sonunu yle hatrlyorum. Bu da okuduktan sonra aladm kitaplardan biridir. Andersen sonu hep byle ackl biten hikayeler yazm galiba. Mutlu biten hikayelerini hatrlayamadm.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Denizdeki Oyunlarmz
2 hazan 1,337 24.09.2016 - 16:32:54
G?n: hazan
No New Posts Deniz Uur
2 lifelines 1,909 27.05.2016 - 18:32:06
G?n: emresiyahoglu
No New Posts Deniz Kz Eftalya
2 lifelines 1,830 22.11.2014 - 13:37:02
G?n: emresiyahoglu
No new Deniz Yataklar - Simit - amrel
14 hale 6,670 01.09.2014 - 12:21:29
G?n: ntetik73
No New Posts Deniz Otobsleri
1 lifelines 1,294 11.01.2013 - 11:22:54
G?n: sahaf

RSS Basit Grnm Tarih : 13.12.2019 - 18:35:43
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net