IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Küçük Deniz Kızı
ember
mesaj 11.01.2008, 22:05:13
İleti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Istanbul
Üye No: 60
Ruh Halim:

Bu masal çocukken çok içimi acitmisti.. Sevdigi prense kavusabilmek için sesinden vazgeçmis, karsiliginda bir çift bacaga sahip olmustu ama bu da bir ise yaramamis, o çok sevdigi prensi bir baska ülkenin prensesi ile evlenmisti..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
alikusu
mesaj 12.01.2008, 01:58:42
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

Kibritçi kiz , küçük deniz kizi ve kursun asker bu masal kahramanlarinin sonu çok acikli bitmisti ve ben içim sizlayarak okurdum bu masallari. Onlar hiç pamuk prenses ,küledisi ,uyuyan güzel yada rapunzel kadar sansli olamadilar...
Yillar sonra Walt Disney küçük deniz kizinin yeni versiyonunda mutlu sona ulastirarak deniz kizinin makus talihini düzeltti..tesekkürler Walt Disney.
Lakin diger kahramanlar hala mutsuz sonlariyla masal kitaplarinda bizleri ve ayni zamanda minik kalpleri üzmeye devam ediyorlar..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 15.01.2008, 11:00:32
İleti #3

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

hans c.handersen'in kirmizi pabuçlar isimli masalida kötü bir sonla biter.kahramanin ölümü ile.
yanliz küçük deniz kizi insan olmayi daha çok bir ruhu olsun diye istiyordu.çünkü deniz insanlari ölünçe köpük oluyorlardi.benim unuttugum masalin sonunda denizkizi kendini gemiden atinça köpükmü oluyordu yoksa ruhu gökyüzüne mi yükseliyordu.

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 15.01.2008, 17:19:06
İleti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
Üye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(çokseybilenkiz)
hans c.handersen'in kirmizi pabuçlar isimli masalida kötü bir sonla biter.kahramanin ölümü ile.yanliz küçük deniz kizi insan olmayi daha çok bir ruhu olsun diye istiyordu.çünkü denizinsanlari ölünçe köpük oluyorlardi.benim unuttugum masalin sonunda denizkizi kendini gemiden atinça köpükmü oluyordu yoksa ruhu gökyüzüne mi yükseliyordu.

Masalin sonunda küçük deniz kizi tam köpüge dönüsmeyi beklerken saçlari kisa kesilmis ablalari sudan çikarlar.. Küçük deniz kizina sesi karsiliginda bir çift bacak veren cadiya saçlarini verip yerine prensin kalbine saplamasi için bir biçak almislardir.. Eger prens ölürse kahramanimiz da köpük olmaktan kurtulacaktir.. Ama küçük deniz kizi bunu çok sevdigi prensine yapamaz ve biçagi denize atar.. Köpük olacakken birden göge yükselir, ordaki diger kizlarla tanisir.. Artik yasamini hava kizi olarak sürdürecektir.. Onlar ermis muradina (mi?), biz yine de çikalim kerevetine

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Asphodel
mesaj 29.02.2008, 01:20:00
İleti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 2,252

Beni çok hüzünlendiren masallardan biridir. Boş bir umudun peşinde yapılan ve hiç bir işe yaramayan fedakarlıklar. unsure.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
hayalperest
mesaj 29.02.2008, 18:52:36
İleti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Bursa
Üye No: 1,575

Bu masalı her duyduğumda Andersen adlı film gelir aklıma.Andersen'in bu masalı tiyatroda oynanırken,ayak altında dolaşmasın diye onu ardiyeye kapatıyorlar ve oda oyunun başarısını göremiyordu...ne kadar çok üzülmüştüm çocukken ...Geçen yıl da bir yerel kanalda rast gelip seyrettiğimde aynı yerde neredeyse ağlayacaktım .ne zaman biri Küçük deniz kızı dese aklıma o sahne geliyor... sad.gif

--------------------
WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
superisi
mesaj 14.01.2011, 23:20:49
İleti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: izmir
Üye No: 532
Ruh Halim:

QUOTE(cember @ 15.01.2008, 17:19:06) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Masalin sonunda küçük deniz kizi tam köpüge dönüsmeyi beklerken saçlari kisa kesilmis ablalari sudan çikarlar.. Küçük deniz kizina sesi karsiliginda bir çift bacak veren cadiya saçlarini verip yerine prensin kalbine saplamasi için bir biçak almislardir.. Eger prens ölürse kahramanimiz da köpük olmaktan kurtulacaktir.. Ama küçük deniz kizi bunu çok sevdigi prensine yapamaz ve biçagi denize atar.. Köpük olacakken birden göge yükselir, ordaki diger kizlarla tanisir.. Artik yasamini hava kizi olarak sürdürecektir.. Onlar ermis muradina (mi?), biz yine de çikalim kerevetine

Ben masalın sonunu deniz kızı köpük oldu diye hatırlıyorum. Kitapta o kadar güzel anlatılmıştı ki köpüğe dönüşmesi gözyaşlarımı tutamamıştım crying.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
honey
mesaj 14.01.2011, 23:41:47
İleti #8

Grup Simge

Grup: Yazar
Üye No: 20,143

QUOTE(superisi @ 14.01.2011, 22:20:49) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Ben masalın sonunu deniz kızı köpük oldu diye hatırlıyorum. Kitapta o kadar güzel anlatılmıştı ki köpüğe dönüşmesini gözyaşlarımı tutamamıştım crying.gif

Ben de sonunu öyle hatırlıyorum. Bu da okuduktan sonra ağladığım kitaplardan biridir. Andersen sonu hep böyle acıklı biten hikayeler yazmış galiba. Mutlu biten hikayelerini hatırlayamadım.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Denizdeki Oyunlarımız
2 hazan 1,299 24.09.2016 - 16:32:54
Gn: hazan
No New Posts Deniz Uğur
2 lifelines 1,897 27.05.2016 - 18:32:06
Gn: emresiyahoglu
No New Posts Deniz Kızı Eftalya
2 lifelines 1,817 22.11.2014 - 13:37:02
Gn: emresiyahoglu
No new Deniz Yatakları - Simit - Şamrel
14 hale 6,643 01.09.2014 - 12:21:29
Gn: ntetik73
No New Posts Deniz Otobüsleri
1 lifelines 1,263 11.01.2013 - 11:22:54
Gn: sahaf

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:09:45
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net