IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Takma Yaka
okseybilenkiz
mesaj 23.01.2008, 21:22:08
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

dogum günümde bana çok güzel bir kitap hediye etmisti kizkardesim.Hans C.Andersen'in bütün masallarininin bulundugu bir kitapti bu.su an elimde ne yazikki yok bu kitap yinede en sevdigim masali sizinle paylasmak isterim.kisa ,komik ve ögretiçi bir masal.

fakir bir delikanlinin hayatta sahip oldugu üç sey varmis.bir takma yaka,bir tarak ve bir ayakkabi çekeçegi.takma yaka pek begenirmis kendisini.taraga bir gün sunu demis.

-küçükhanim disleriniz tam gördügüme göre.hiç evlenmeyi düsündünüzmü?

--evet biz zaten ayakkabi çekeçegi ile sözlüyüz

yaka bozulmus bu ise,çamasir günü bir paça lastigi ile karsilasmis

-küçük hanim pek süslüsünüz,benimle nisanlanirmisiniz

paça lastigi çok sikilganmis

-hoslanmam böyle seylerden birakin pesimi

demis.çamasir dan sonra sira ütüye gelmis.kömürlü ütü kendisini tren saniyormus bizim yaka onada sirnasmis

-ne kadar ateslisiniz.evlenelim mi?

-hadi ordan serseri

demis ütü erkekleri pek sevmez kendi kendine yetermis .yakayi öyle bir ütülemiski .bizimkinin kenarlari saçaklanmis.makas gelmis saçaklari kesmeye.kendini balerin saniyormus

-ne güzel bacaklariniz var.evlenelimmi?

makas o kadar kizmis ki? kesivermis ucundan yakayi.aradan yillar geçmis takma yaka eskimis.eski kumaslarin arasinda eskiçiyi boylamis.kumaslar burda kalitelerine göre kagit olmayi bekliyormus.bizim yaka hikayesini anlatmaya baslamis.size anlattiklarimi yani.dinleyin bakalim benim anlatmama benziyormu?

-siz beni gençken görecektiniz .bütün kadinlar pesimdeydi.hizmetimde bir tarak ve ayakkabi çekeçegi çalisirdi.zengindim ben.hizmetçim tarak bana asik olmus.haberim yok tabi.gercegi ögreninçe reddettim onu.zavalli üzüntüsünden bütün dislerini döktü.sonra hafif mesrep bir kadin olan bir paça lastigi pesime düstü.fakat olamaz ben soylu bir erkegim böyle kadinlarla düsüp kalkamazdim.intihar etti oda,kaldirip kendini çamasir kazanina atti.sonra çok atesli bir kadinla iliskim oldu.ama baktim çok üstüme geliyor biraktim onuda.sisman bir seydi.bir oturusta 2 kilo kömür yerdi.sevmem sismanlari.sonra birde dansçi sevgilim oldu.fakat bir dansçi ile benim gibi soylu biri evlenebilirmi sorarim size .ayrilmak istedim bakin hala bir iz tasirim ondan biçakladi beni.ama bakin söylüyorum su benim yüzünden intihar eden paça lastigi için çok aci çekiyorum.offff bir an önce beyaz kagit olmaliyim....

gerçektende takma yaka beyaz kagit olmus. ama bütün söylediklerinin cezasini çekmek için tamda bu satirlarin yazildigi kagit olmus

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Yakı
2 Adore 1,091 11.08.2011 - 16:17:10
Gn: saliha kovuk
No New Posts Takma Dişler
1 Adore 1,367 04.08.2011 - 16:21:34
Gn: rainbowhatsunny19
No new Yakari
16 jetfire77 6,453 15.12.2010 - 14:10:46
Gn: superisi
No New Posts Yakari
0 milliyetocuk 1,092 05.09.2009 - 09:45:55
Gn: milliyetocuk
No new Yakartop
14 alpino 4,772 05.08.2009 - 12:03:29
Gn: mavi

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:00:58
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net