IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ta orbas
okseybilenkiz
mesaj 29.01.2008, 10:37:18
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

sabah sabah kalkip uan otomobil basligima gzel resimler ve grntler eklendigini grne sevindim.sonuta kuru bir yaz ancak tas orbasi kadar lezzetlidir.o yzden aklima uykudan ncede dinledigim bir masal geldi. smile.gif

kyn birinde ok cimri insanlar yasarmis.kimse ile hi birseylerini paylasmak istemezmisler.ama onlara verilenleri ok severmisler.bir gn kye yillarca lkeleri iin savasan askerler gelmis.hepsi o kadar amiski kyllerin onlara birseyler vereceklerini ummuslar.ama kyn yaslisi ortaya ikip kyde kitlik oldugunu o yzden degil onlara kendilerine bile yiyecekleri olmadigini sylemis.bunun zerine askerlerin asisi.o zaman ben size bir yemek yapayim demis.byk kazani ortaya koymus atesi yakmis.kazani su ile doldurup iine tas atmis.
bu demis nefis bir orba olacak o zaman sizede bizede yeter.kylnn biri -peki lezzetli olurmu.demis.asi-lezzetlide szm bakin ne gzel olacak.yanliz bir bas sogan olsaydi lezzetine lezzet katardik.ah demis bir kadin sanki bir bas soganim vardi. ve gidip getirmis. birde biber olsaydi.ne tesadf birininde biberi varmis.baska birinin domatesi,bir baskasinin patatesi ve hatta et bile.tas orbasi basbayagi bir orba olmus.oturup afiyetle imisler.bu masalda burda bitmis. smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alibaba
mesaj 29.01.2008, 14:00:27
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,626
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

bu yky hatirladim. Uykudan nce programinda bu yk anlatilirken, ykden yola ikilarak izilmis resimler (ilstrasyonlar) gsteriliyordu. hatta askerlerin kocaman bir kazanin altina yaktiklari ates, dogradiklari lahanalar, havular gzmn nndendir.
benim bildigim baska bir tas orbasi yks daha var ama o kadar zc bir sey ki bu forumda bulunmasina gnlm razi degil. 

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 13.12.2019 - 05:39:18
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net