IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Taş Çorbası
okseybilenkiz
mesaj 29.01.2008, 10:37:18
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

sabah sabah kalkip uçan otomobil basligima güzel resimler ve görüntüler eklendigini görünçe sevindim.sonuçta kuru bir yazı ancak tas çorbasi kadar lezzetlidir.o yüzden aklima uykudan öncede dinledigim bir masal geldi. smile.gif

köyün birinde çok cimri insanlar yasarmis.kimse ile hiç birseylerini paylasmak istemezmisler.ama onlara verilenleri çok severmisler.bir gün köye yillarca ülkeleri için savasan askerler gelmis.hepsi o kadar açmiski köylülerin onlara birseyler vereceklerini ummuslar.ama köyün yaslisi ortaya çikip köyde kitlik oldugunu o yüzden degil onlara kendilerine bile yiyecekleri olmadigini söylemis.bunun üzerine askerlerin asçisi.o zaman ben size bir yemek yapayim demis.büyük kazani ortaya koymus atesi yakmis.kazani su ile doldurup içine tas atmis.
bu demis nefis bir çorba olacak o zaman sizede bizede yeter.köylünün biri -peki lezzetli olurmu.demis.asçi-lezzetlide sözmü bakin ne güzel olacak.yanliz bir bas sogan olsaydi lezzetine lezzet katardik.ah demis bir kadin sanki bir bas soganim vardi. ve gidip getirmis. birde biber olsaydi.ne tesadüf birininde biberi varmis.baska birinin domatesi,bir baskasinin patatesi ve hatta et bile.tas çorbasi basbayagi bir çorba olmus.oturup afiyetle içmisler.bu masalda burda bitmis. smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alibaba
mesaj 29.01.2008, 14:00:27
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Izmir
Üye No: 438
Ruh Halim:

bu öyküyü hatirladim. Uykudan önce programinda bu öykü anlatilirken, öyküden yola çikilarak çizilmis resimler (ilüstrasyonlar) gösteriliyordu. hatta askerlerin kocaman bir kazanin altina yaktiklari ates, dogradiklari lahanalar, havuçlar gözümün önündendir.
benim bildigim baska bir tas çorbasi öyküsü daha var ama o kadar üzücü bir sey ki bu forumda bulunmasina gönlüm razi degil. 

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 10:18:41
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net