IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bir in Masal (Sabrn Erdemi)
okseybilenkiz
mesaj 09.02.2008, 12:54:33
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ok eskiden inde bir kadn yaarm.kocasnn iki imesinden eve gelmemesinden ikayet edermi.sonunda bir gn kalkp kyn bilgesine gitmi.derdini anlatm.kocasnn evine bal olmasn istediini sylemi. bilge sana bir by yaparm ama bana ormandaki kaplann bandan 3 kl getirmelisin demi. kadn aglamaya bu ii yapamayacan sylemeye balam.ormandaki kaplan yznden en cesur erkeklerin bile oraya giremediklerini anlatm.bilge sen bilirsin demi.ister getir ister getirme.
kadn ertesi sabah bir kap yemek alarak ormann kenarna gitmi.ama ormana girmemi.yemei brakp geri dnm.ertesi gn kabn bo oldugunu grp yerine yenisini brakm.bu byle 2 ay srm.kadn ikini ay ormann iine girmi.bu sefer bir aan altna brakmaya balam yemei.buda aylar srm ve sonunda bir gn kaplan grm.kaplan ilk defa kadna gzkyormu ama onun kendine yemek getirdiini bildiinden ona bir fenalk yapmam.bu da aylarca srm.ve bir gn kaplan kadnn yanna gelmi.kadn bu sefer yemei brakp gitmemi.kaplann yemei yemesini izlemi.bu haftalar srm.bu haftalarn sonunda kaplan kadna alm yemeini yedikten sonra gitmemeye kadnn yannda uyumaya balam.buda haftalarca srm ve sonunda kaplan bir gn kadnn kuana ban koymu.bylece kaplan uyurken kadn ona ark sylemeye balam.gnler byle gemi ve kadn sonunda kaplann ban okam.kaplan bundan memnun olmu artk yemeini yedikten sonra illah kadnn kucana ban koymaya ve kadnn kendisini okamasn beklemeye balam.buda bir ka ay srm.ve sonunda kadn bir gn kllar kopardnda sesini bile karmam.
kadn bir sevin kllar bilgeye gtrm.bilge kllar alp atee atm.hadi git demi.nereye demi kadn?hani kocamn beni sevmesi iin by yapcaktn.bym demi bilge hala anlamadn deilmi?bu kllar nasl kopardn o canavardan?sabrla demi kadn aylar boyunca sabrettim ben onlar iin.iyi ya demi bilge ite o hayvana gsterdiin sabr kocana gsterse idin ne demek istediimi anlardn.

bu masal eski bir dogan karde dergisinde okumutum yllar nce aklmda kaldg kadar yazmaya altm.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
hazan
mesaj 09.02.2008, 13:40:02
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Ne ho, ayn zamanda eitici ierik barndran bir masalm..Kssadan hisse misali..ok teekkrler paylamn iin Dilekciim..Ne demi atalarmz..'Sabr acdr, meyvesi tatldr.' deilmi? smile.gif

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Masal Program
7 simeli 2,984 01.05.2017 - 07:24:42
G?n: F
No New Posts Masallardan rendiklerimiz...
masllar aslnda bize gelecek iin neler anlatt :)
6 alikusu 3,011 13.11.2016 - 22:48:13
G?n: hazan
No New Posts Masalc Kz Refia
Refia etintrk
1 lifelines 1,633 04.06.2016 - 22:16:59
G?n: 80kua
No New Posts Masalc Amcalar
8 GaLaCTiCa 3,269 04.11.2010 - 04:19:20
G?n: dilemma
No New Posts Masal Tiyatrosu
0 alphaville 1,314 17.08.2009 - 00:04:18
G?n: alphaville

RSS Basit Grnm Tarih : 13.12.2019 - 05:36:37
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net