IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Defne'nin Öyküsü
okseybilenkiz
mesaj 14.02.2008, 14:31:34
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

bu benim ilk ögrendiğim mitolojik öykü .çok severim.sizlerle paylaşmak istedim.

defne ormanda yaşarmış ama bildiğimiz kızlar gibi değilmiş annesi nehir,babasıda ormanmış.bütün gün ırmakta yüzer,ormanda gezermiş.bir gün çok güzel bir müzik duymuş.bu müziğin sahibini o gün bulamamış .gece olunca annesine duydugu müziği anlatmış.annesi bunu duyunca çok korkmuş ve ona bu sesi bir daha duyarsa sahibini aramamasını çünkü onun tanrı apollon oldugunu söylemiş.tanrı apollon çok yakışıklı imiş.onu gören bütün kadınlar ona aşık olurmuş.ama bir tanrı oldugu ve ölümlü biri ile olamadıgı için bütün kadınlar sonunda mutsuz olmaya mahkummuş.defne söz vermiş .ama sözünü tutmamış ertesi gün yine müziğin sesine gitmiş ve apollonu görmüş.hergün onu gizliçe izlemeye başlamış.ve bir gün onun tarafından görünmüş.apollon defnenin peşine düşmüş.defne ormana dogru kaçmış.annesi babasına seslenmiş.''kurtar kızımızı''ve babası defneyi , defne ağaçına döndürmüş.
derler ki defne tanrı apollonun isteği ile tanrıların ağaçı olmuş ve ona yıldırım çarpmazmış.bu yüzdende eski roma hükümdarlarının başlarındaki taç defne yapraklarından olurmuş.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
ntetik73
mesaj 02.02.2011, 11:15:43
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Denizli
Üye No: 4,255
Ruh Halim:

güzel bir öyküymüş...

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:01:47
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net