IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Defne'nin yks
okseybilenkiz
mesaj 14.02.2008, 14:31:34
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bu benim ilk grendiim mitolojik yk .ok severim.sizlerle paylamak istedim.

defne ormanda yaarm ama bildiimiz kzlar gibi deilmi annesi nehir,babasda ormanm.btn gn rmakta yzer,ormanda gezermi.bir gn ok gzel bir mzik duymu.bu mziin sahibini o gn bulamam .gece olunca annesine duydugu mzii anlatm.annesi bunu duyunca ok korkmu ve ona bu sesi bir daha duyarsa sahibini aramamasn nk onun tanr apollon oldugunu sylemi.tanr apollon ok yakkl imi.onu gren btn kadnlar ona ak olurmu.ama bir tanr oldugu ve lml biri ile olamadg iin btn kadnlar sonunda mutsuz olmaya mahkummu.defne sz vermi .ama szn tutmam ertesi gn yine mziin sesine gitmi ve apollonu grm.hergn onu gizlie izlemeye balam.ve bir gn onun tarafndan grnm.apollon defnenin peine dm.defne ormana dogru kam.annesi babasna seslenmi.''kurtar kzmz''ve babas defneyi , defne aana dndrm.
derler ki defne tanr apollonun istei ile tanrlarn aa olmu ve ona yldrm arpmazm.bu yzdende eski roma hkmdarlarnn balarndaki ta defne yapraklarndan olurmu.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ntetik73
mesaj 02.02.2011, 11:15:43
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,010
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

gzel bir ykym...

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 06.12.2019 - 03:30:37
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net