IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Küçük Kadınlar
ember
mesaj 28.02.2008, 23:05:09
İleti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Istanbul
Üye No: 60
Ruh Halim:

En bayıldığım roman buydu.. Kesinlikle.. Meg, Jo, Betty ve Nora.. Kuzey-güney savaşı esnasında babaları cephede olduğu için yoksullukla mücadele eden bir anne ve 4 kızının hikayesi.. Okumayan, bilmeyen, duymayan var mıdır bilemiyorum.. ç karartan değil, pek çok dersler veren, bana iyimserliği ve sabrı öğreten bir kitaptı.. Defalarca okudum.. Değişik yayınevlerine ait olanlarını da.. Kızların herbiri farkli bir karakter çiziyordu.. Jo dikkafalı, Meg kibar, Betty utangaç ve narin, Nora (bazı kitaplarda Amy) ise henüz çocuktu.. çlerinde en sevdiğim karakter Jo'ydu.. O hem çok cesur ve akıllı, hem de sanatçı yönü olan kardeşti..
O kadar çok okumuşum ki yazarının Luisa May Alcott olduğunu hala ezbere biliyorum..

--------------------
I know what it is to be young..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 28.02.2008, 23:33:52
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

en küçüklerini 1949 yılı yapımı klasik çevrimde en sevdiğim çocuk oyuncu Margaret O'Brien canlandırmıştı.ama zavallı hastalanıp ölüyordu malesef.bu romanın devamı ''küçük erkeklerde çok hoşuma gitmiştir hep benim

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:16:44
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net