IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Donovan'ın Beyni
okseybilenkiz
mesaj 02.03.2008, 12:07:15
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

yazar curt siodmak'ın yazdıgı romanın çocuklar için yapılmış bir baskısı.
Dr.patrick küçük bir kasabada yaşayan ama büyük idealleri olan genç bir adam.yaşlı bir başka doktor ile birlikte bazı çalışmalar yapıyor.maymunların beynini çıkarıp bu beyni yaşatmak gibi şeyler. hepside başarısızlık ile sonuçlanıyor bu deneylerin.günlerden bir gün yakınlarda bir özel uçak düşüyor.uçakta amerikanın en zengin adamlarından biri olan donovan ve bir kaç kişi var. kahramanımız olay yerine gittiği zaman donovan hariçinde herkesin öldüğünü,donovan'ında ölmek üzere oldugunu görüyor ve tahmin edersiniz adamın beynini alıyor ve bir kavanozda yaşatmaya çalışıyor.onun becerikliliğinden değil ama donovan'ın ölmek istememesi yüzünden başarılı oluyor.donovan yaşarken kötü bir adam o kadar kötüki kelimelerle onu anlatmak istesek ancak bir canavar diyebiliriz.fakat artık bir vucudü yok o yüzden kötü işleri için bu sefer de zayıf karekterli bir adam olan kahramanımızı kullanıyor.yaşlı doktorun patrick'i kurtarmak için kendini feda etmesi ile herşey yoluna giriyor.
defalarca okudugum ve çok begendiğim bir romandır bu .yazar curt siodmak yönetmen Robert Siodmak'ın kardeşi.sinemadada:Donovan's Brain (1953) ve The Brain (1962) filmlerine konu olmuş bu roman birde tv filmi var.hiçbirini izlemek kısmet olmadı. sad.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
alibaba
mesaj 02.03.2008, 19:09:30
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Izmir
Üye No: 438
Ruh Halim:

ilkokuldayken bir arkadaşımın elinde görüp istemiştim bu romanı. kapağındaki fotoğraf ve ilk sayfalarda okuduklarım beni korkuttu. devamını okuyamamıştım. aklımın bir köşesinde hep durdu ama. sonra televizyonda kavanozdaki adam dizisini seyrettiğim yıllarda yine bu kitabın etkisiyle asıl anlatılmak istenen şeyi anlamdığımı farkettim. bu bilgiyi kavanozdaki adam başlığına da yazmıştım. benimiçin talihsiz başlangıçlardan biri olmuştu. daha doğru bir deyişle kitap okuma alışkanlığımın başlayamama sebeplerinden biri de bu kitaptır.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:00:42
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net