IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Herkes Soyuna eker, Kll ey'in Yercu ila Aslh
okseybilenkiz
mesaj 11.04.2008, 23:11:05
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bir padiah hzr grmeyi ok istermi.bunun iin bir gn karar vermi lkenin heryerine tellallar karm.''kim bana hzr gsterirse onu armaganlara boacam mrnn sonuna kadar zengin olacak''demi.
bunu duyan ok fakir bir adam(8 ocugu varm stelik) karsna demiki''hatun ben padiahn huzuruna kaam bana 40 gn msade size hzr gstereceim diyeeim.ondan sizin iin parada isteyeeim.siz sknt ekmeyin ben lsemde nemli deil''kars aglayp szlasada adam dediini yapm.padiaha'' size hzr gstereceim 40 msade demi''.padiahta ona '' sana 40 gn izin ama 40 gnn sonunda hzr gsteremezsen ldn bil kendini ''demi.
adamaz 40 gnn sonunda padiahn huzuruna km ve btn gercei anlatm.padiah bu adama ne yaplmas gerektiini 3 veziri varm(ve hep ekiirlermi padiahta hangisinin en iyisi olduguna bir trl karar veremezmi)onlara sormaya karar vermi
birini vezir-efendimiz demi bu adamn bogazn keselim,etini paralayp engele asalm
bu srada ordaki kalabaln arasndan bir ihtiyar yle demi-Kll ey'in yerciu ila aslhi
ikini vezir-efendim bu adamn derisini yzp iine saman dolduralm
ihtiyar yine-''Kll ey'in yerciu ila aslhi''demi
n vezir-efendim bana soracak olursanz bu adam affedin.nk dogru yalan sylemitir ama bunu ocuklar ve kars iin yapmtr onlar a kalmasn diye yapmtr.affedin
ihtiyar yine-''Kll ey'in yerciu ila aslhi''deyine padiah dnm ''ne diyorsun sen ihtiyar demi,ne demek o''
ihtiyar-''u demek demi.herkes soyuna eker.senin birini vezirinin babas kasapt,o yzden kesmekten engele geirmekten bahsetti.aslna ekti.ikininin babas yorgancyd anlamsndr demek iini doldurmak istedi.nye geline.bak ite onun babas ne kasapt ne yorgan .vezirdi.oda soyuna ekti bykln gsterdi.beni soracak olursan bende o ok aradgn merak ettiin hzrm.u fakiri mahup etmemek iin sana grndm''demi ve ortadan kaybolmu

bu hikayeyi komu ninem anlatmt ama bir trl hikayenin kilt szlerini yani''Kll ey'in yerciu ila aslhi''ni hatrlayamyordum.onuda sagolsun gecenlerde bu hikayeyi bilen bir baka komu teyzem hatrlattda buraya yazyorum smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Herkese Merhaba
8 sekopy 2,117 09.09.2016 - 20:49:10
G?n: DarKKingS
No New Posts Herkes Gverteye:)
0 sahaf 1,161 22.09.2007 - 19:41:33
G?n: sahaf
No New Posts Herkes Tatilini Anlatsın
4 -Misafir- 2,082 03.09.2007 - 23:49:00
G?n: sister

RSS Basit Grnm Tarih : 13.12.2019 - 18:36:32
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net