IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Babasını Çöplüğe Bırakan Oğul
alibaba
mesaj 06.11.2008, 13:11:36
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Izmir
Üye No: 438
Ruh Halim:

Bu öyküyü rahmetli amcamdan dinlemiştim.

Adamın biri çok yaşlandığı için evdekiler tarafından istenmemeye başlamış. Oğlu da adamı bir çuvala koyup şehir dışındaki çöplüğe bırakmış. Oğul (artık nasıl bir oğulsa) geri döneceği sırada yaşlı adam çuvala bakıp şöyle demiş;
- evladım o çuvalı atma, onunla ben de babamı buraya bırakmıştım, yarın senin oğluna da lazım olacak.

Etme bulma dünyası, ne yaparsan sana da aynısı yapılır demek için bize anlatılmış bir öyküydü herhalde. küçücük aklımda yer etmiş.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
alikusu
mesaj 04.04.2010, 10:17:45
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

bu hikayeyi hatırlıyorum ,bende büyüklerden dinlerdim ama bize değilde genelde evlatlarından şikayetçi teyze ve amcalar kendi aralarında konuşurken anlatılırdı , evlatlara kulağa küpe mahiyetinde anlatılırdı ,hani kızım sana söylüyorum gelinim sen anla baabında biggrin.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 09:00:50
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net