IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Bremen Mızıkacıları
Wham
mesaj 08.06.2007, 14:16:56
İleti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 6

4 5 tane hayvandan olusan güzel bir hikayesi olan sonralari çizgi film olarakta çekilen seriydi finali çok güzeldi... smile.gif
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
ember
mesaj 08.06.2007, 23:56:37
İleti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
Üye No: 60
Ruh Halim:

bir esek, bir köpek, bir kedi, bir horoz.. Bremen'e gidip mizikaci olmak isterler.. bir evin camindan içeri bakarken birbirlerinin omuzuna tirmanmis resimleri ünlüdür ve hatta Bremen'de böyle bir heykel oldugunu duymustum..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
karakedi
mesaj 29.06.2007, 17:27:57
İleti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

QUOTE(cember)
bir esek, bir köpek, bir kedi, bir horoz.. Bremen'e gidip mizikaci olmak isterler.. bir evin camindan içeri bakarken birbirlerinin omuzuna tirmanmis resimleri ünlüdür ve hatta Bremen'de böyle bir heykel oldugunu duymustum..

Evet gerçekten böyle bir heykel var ve biz önünde fotograf çektirdik.. Güzel bir masaldir ve yegenlerime heyecanli ve atraksiyonlu bir sekilde anlatirim hep..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Last Tango
mesaj 16.08.2007, 14:14:17
İleti #4

Grup Simge

Grup: Yazar
Üye No: 418

ocuklugumdan kalma yilbasi ve bayram kartpostallarimin çogu Bremen Mizikacilarindan olusur.Onlari gözümde o kadar büyütmüstüm ki yillar sonra Bremene gittigimde ilk isim onlari ziyaret etmek olmustu.ok küçüktüler.Iyice inceledim.Dilek bile tuttum essegin ön ayaklarini kavrayip.Bu arada esek erkekti,hem köpek,horoz malumunuz,kediyse disiydi.

--------------------
Hzn ki En ok Yakisandir Bize...

+Quote Post
Always
mesaj 16.08.2007, 14:31:25
İleti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 252

Grimm Kardeslerin en sevdigim masallarindan biridir. Biz küçükken bütün kuzenler yere üst üste yatar "bremen mizikacilari" oyunu oynardik. Abim en büyügümüz oldugu için o en alttaki essek olurdu biggrin.gif Hepimiz kendi (hayvan) seslerimizi çikarirdik. ok eglendigimiz oyunlardan biriydi. Oyunun sonunda esek (!) hepimizi sirtindan atardi!!!

--------------------
Always

+Quote Post
nizami
mesaj 16.08.2007, 15:17:21
İleti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
Üye No: 381

Evet ya,ne kadar etkilenirdik bu masaldan.Ama Last Tango arkadasim da iyi incelemis cinsiyetlerini(horoz hariç)bilmiyordum.

--------------------
Sabir acidir ama meyvesi tatlidir

+Quote Post
ulashima
mesaj 16.08.2007, 15:27:29
İleti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 378

sözkonusu heykelin önünde Baris Manço Arkadasim Esek'e klip çekmisti bir de...

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
mavi
mesaj 20.07.2010, 21:25:14
İleti #8

Grup Simge

Nereden: Izmir
Üye No: 673
Ruh Halim:

Evet çocukluğumuzdan başka bir güzel anı daha Bremen mızıkacıları...Sıkı arkadaşlığı anlatan oldukça güzel bir masal...

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 18.11.2011, 10:31:58
İleti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

ocukluğumun sevdiğim masallarından biriydi bu, netden bulalım hemen smile.gif

Bremen Mızıkacıları

Bir zamanlar yaşlı ve yorgun bir eşek varmış. Sahibinin onu artık daha fazla beslemek istemediği ortaya çıkmış. ” En iyisi buralardan gitmek ” diye düşünmüş eşek. “Bremen’de şarkıcılık yaparım. Bazıları anırmamı pek bir beğenirdi zaten.”

Böylece bir sabah erkenden yola çıkmış. Bir süre yürüdükten sonra iki büklüm bir köpekle karşılaşmış. “Artık sahibime avda yardımcı olamayacak kadar yaşlandım,” demiş köpek eşeğe. ” Sahibimde artık beni beslemiyor.” Eşek gülmüş. ” Benimle Bremen’e gelsene şarkıcı oluruz,” demiş.

Yola koyulmuşlar.ok geçmeden bir damın üzerinde üzgün oturan bir kedi görmüşler. ” ok yaşlandım, fareler bile dalga geçiyorlar, ” demiş kedi. “Sen de bizimle gel” demiş eşek. “Sesin hala güçlü çıkıyor, şarkı söyleriz Bremen’de.”

Bağıra bağıra şarkılar söyleyerek yola devam etmişler. Bir çiftlik evinin yakınlarından geçerken kendi seslerinden yüksek bir sesle irkilmişler. ” Kuk-ku-ri-kuuuuuuuuu!…Sonum geldi!” diyormuş iri bir horoz. Sonra eşek, köpek ve kediye yana yakıla anlatmış: ” Bu akşam sahibimin konukları gelecek. Öyle hissediyorum ki beni pişirip yiyecekler.” Eşek”Endişelenme, seninki gibi bir ses bize çok şey katar. Haydi gel şarkıcı olalım,” demiş.

Akşam olduğunda hepsi çok yorulmuş. Bir şeyler yemek ve uyumak istiyorlarmış. lerde penceresinden ışık süzülen bir kulübe görmüşler. Horoz uçup pencereden içeri bakmış. “Dört soyguncu görüyorum, nefis bir sofranın başındalar,” demiş. “Bir planım var,” demiş eşek. Birbirlerinin sırtına tırmanmışlar. En altta eşek, sonra köpek, onun üstünde kedi ve nihayet en tepede de horoz. Pencere yaklaşıp çıkarabilecekleri en yüksek sesle bağırmaya başlamışlar. “mdaaaaaat! Bu bir hayalet!” demiş soygunculardan birisi. ” “Bence bir canavar!” demiş ötekisi. ” Bence cadılar bastı! ” demiş öteki. ” Annemi istiyorum,” demiş sonuncusu. Bir kaç dakika sonra dört şarkıcımız soygunculardan kalan sofradaymışlar.

Geceleyin onlar uyurken soyguncular geri gelmişler. Ama hayvanlar hazırlıklıymış. Soyguncular içeri girer girmez, eşek “imdi” demiş ve saldırıya geçmişler. Soyguncular bir daha hiç dönmemecesine kaçmışlar oradan. arkıcılarımız da bu sevimli küçük kulübeye yerleşmişler. Bremen’e gitmeyi de bir süre ertelemişler, ama her gün şarkı söylemeyi unutmuyorlarmış.Eğer bir gün onları dinleme şansınız olursa, Bremen sakinlerinin ne büyük bir tehlike atlattıklarını anlamanız güç olmaz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
superisi
mesaj 18.11.2011, 11:28:25
İleti #10

Grup Simge

Nereden: izmir
Üye No: 532
Ruh Halim:

QUOTE(karakedi @ 29.06.2007, 17:27:57) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Evet gerçekten böyle bir heykel var ve biz önünde fotograf çektirdik.. Güzel bir masaldir ve yegenlerime heyecanli ve atraksiyonlu bir sekilde anlatirim hep..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Bir tanıdıklarımıza uğrayıp, hep beraber Bremen gezisi yapmıştık. Hava soğuktu ama üşüdüğümü anneme belli etmiyordum kızar diye. Ablam da mutsuz annem bizi yine aynı giydirdi diye laugh.gif Bir de Fuarda bize bayrak vermişlerdi ama sonra abim elimizden alıp yanımızda bulunan çocuklara vermişti. Onlar daha küçük diye. Oysa ben de 6-7 yaşındaydım. Üstelik çocuklar da çok gıcıktı, ismimle dalga geçmişlerdi. simleri de ağlar ve Özlem idi. Bak nerelere gittim şimdi huh.gif

Güzel masaldır. Ablam da güzel anlatır masalların hepsini. Yeğenler ağızları açık dinlerler smile.gif Masalı uygulamalı anlatınca daha çok bayılıyorlar wink.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 20.08.2019 - 18:21:41
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net