IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Fikralar - Masallar - Hikayeler

Blm Kurallar

Kkken byklerinizden dinlediiniz fkra,masal ve hikayeleri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Bremen Mzkaclar
Wham
mesaj 08.06.2007, 14:16:56
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 6

4 5 tane hayvandan olusan gzel bir hikayesi olan sonralari izgi film olarakta ekilen seriydi finali ok gzeldi... smile.gif
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 08.06.2007, 23:56:37
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

bir esek, bir kpek, bir kedi, bir horoz.. Bremen'e gidip mizikaci olmak isterler.. bir evin camindan ieri bakarken birbirlerinin omuzuna tirmanmis resimleri nldr ve hatta Bremen'de byle bir heykel oldugunu duymustum..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
karakedi
mesaj 29.06.2007, 17:27:57
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

QUOTE(cember)
bir esek, bir kpek, bir kedi, bir horoz.. Bremen'e gidip mizikaci olmak isterler.. bir evin camindan ieri bakarken birbirlerinin omuzuna tirmanmis resimleri nldr ve hatta Bremen'de byle bir heykel oldugunu duymustum..

Evet gerekten byle bir heykel var ve biz nnde fotograf ektirdik.. Gzel bir masaldir ve yegenlerime heyecanli ve atraksiyonlu bir sekilde anlatirim hep..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
Last Tango
mesaj 16.08.2007, 14:14:17
leti #4

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 193
Katlm: 15.08.2007
ye No: 418

ocuklugumdan kalma yilbasi ve bayram kartpostallarimin ogu Bremen Mizikacilarindan olusur.Onlari gzmde o kadar bytmstm ki yillar sonra Bremene gittigimde ilk isim onlari ziyaret etmek olmustu.ok kktler.Iyice inceledim.Dilek bile tuttum essegin n ayaklarini kavrayip.Bu arada esek erkekti,hem kpek,horoz malumunuz,kediyse disiydi.

--------------------
Hzn ki En ok Yakisandir Bize...

+Quote Post
Always
mesaj 16.08.2007, 14:31:25
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 259
Katlm: 13.07.2007
ye No: 252

Grimm Kardeslerin en sevdigim masallarindan biridir. Biz kkken btn kuzenler yere st ste yatar "bremen mizikacilari" oyunu oynardik. Abim en bygmz oldugu iin o en alttaki essek olurdu biggrin.gif Hepimiz kendi (hayvan) seslerimizi ikarirdik. ok eglendigimiz oyunlardan biriydi. Oyunun sonunda esek (!) hepimizi sirtindan atardi!!!

--------------------
Always

+Quote Post
nizami
mesaj 16.08.2007, 15:17:21
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 153
Katlm: 09.08.2007
ye No: 381

Evet ya,ne kadar etkilenirdik bu masaldan.Ama Last Tango arkadasim da iyi incelemis cinsiyetlerini(horoz hari)bilmiyordum.

--------------------
Sabir acidir ama meyvesi tatlidir

+Quote Post
ulashima
mesaj 16.08.2007, 15:27:29
leti #7

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 402
Katlm: 08.08.2007
ye No: 378

szkonusu heykelin nnde Baris Mano Arkadasim Esek'e klip ekmisti bir de...

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
mavi
mesaj 20.07.2010, 21:25:14
leti #8

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Evet ocukluumuzdan baka bir gzel an daha Bremen mzkaclar...Sk arkadal anlatan olduka gzel bir masal...

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 18.11.2011, 10:31:58
leti #9

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,131
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

ocukluumun sevdiim masallarndan biriydi bu, netden bulalm hemen smile.gif

Bremen Mzkaclar

Bir zamanlar yal ve yorgun bir eek varm. Sahibinin onu artk daha fazla beslemek istemedii ortaya km. ” En iyisi buralardan gitmek ” diye dnm eek. “Bremen’de arkclk yaparm. Bazlar anrmam pek bir beenirdi zaten.”

Bylece bir sabah erkenden yola km. Bir sre yrdkten sonra iki bklm bir kpekle karlam. “Artk sahibime avda yardmc olamayacak kadar yalandm,” demi kpek eee. ” Sahibimde artk beni beslemiyor.” Eek glm. ” Benimle Bremen’e gelsene arkc oluruz,” demi.

Yola koyulmular.ok gemeden bir damn zerinde zgn oturan bir kedi grmler. ” ok yalandm, fareler bile dalga geiyorlar, ” demi kedi. “Sen de bizimle gel” demi eek. “Sesin hala gl kyor, ark syleriz Bremen’de.”

Bara bara arklar syleyerek yola devam etmiler. Bir iftlik evinin yaknlarndan geerken kendi seslerinden yksek bir sesle irkilmiler. ” Kuk-ku-ri-kuuuuuuuuu!…Sonum geldi!” diyormu iri bir horoz. Sonra eek, kpek ve kediye yana yakla anlatm: ” Bu akam sahibimin konuklar gelecek. yle hissediyorum ki beni piirip yiyecekler.” Eek”Endielenme, seninki gibi bir ses bize ok ey katar. Haydi gel arkc olalm,” demi.

Akam olduunda hepsi ok yorulmu. Bir eyler yemek ve uyumak istiyorlarm. lerde penceresinden k szlen bir kulbe grmler. Horoz uup pencereden ieri bakm. “Drt soyguncu gryorum, nefis bir sofrann bandalar,” demi. “Bir planm var,” demi eek. Birbirlerinin srtna trmanmlar. En altta eek, sonra kpek, onun stnde kedi ve nihayet en tepede de horoz. Pencere yaklap karabilecekleri en yksek sesle barmaya balamlar. “mdaaaaaat! Bu bir hayalet!” demi soygunculardan birisi. ” “Bence bir canavar!” demi tekisi. ” Bence cadlar bast! ” demi teki. ” Annemi istiyorum,” demi sonuncusu. Bir ka dakika sonra drt arkcmz soygunculardan kalan sofradaymlar.

Geceleyin onlar uyurken soyguncular geri gelmiler. Ama hayvanlar hazrlklym. Soyguncular ieri girer girmez, eek “imdi” demi ve saldrya gemiler. Soyguncular bir daha hi dnmemecesine kamlar oradan. arkclarmz da bu sevimli kk kulbeye yerlemiler. Bremen’e gitmeyi de bir sre ertelemiler, ama her gn ark sylemeyi unutmuyorlarm.Eer bir gn onlar dinleme ansnz olursa, Bremen sakinlerinin ne byk bir tehlike atlattklarn anlamanz g olmaz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
superisi
mesaj 18.11.2011, 11:28:25
leti #10

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

QUOTE(karakedi @ 29.06.2007, 17:27:57) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Evet gerekten byle bir heykel var ve biz nnde fotograf ektirdik.. Gzel bir masaldir ve yegenlerime heyecanli ve atraksiyonlu bir sekilde anlatirim hep..

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Bir tandklarmza urayp, hep beraber Bremen gezisi yapmtk. Hava souktu ama dm anneme belli etmiyordum kzar diye. Ablam da mutsuz annem bizi yine ayn giydirdi diye laugh.gif Bir de Fuarda bize bayrak vermilerdi ama sonra abim elimizden alp yanmzda bulunan ocuklara vermiti. Onlar daha kk diye. Oysa ben de 6-7 yandaydm. stelik ocuklar da ok gckt, ismimle dalga gemilerdi. simleri de alar ve zlem idi. Bak nerelere gittim imdi huh.gif

Gzel masaldr. Ablam da gzel anlatr masallarn hepsini. Yeenler azlar ak dinlerler smile.gif Masal uygulamal anlatnca daha ok baylyorlar wink.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 07.12.2019 - 09:48:50
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net