IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Yıllık Ödev Hazırlamak
linea
mesaj 13.07.2007, 11:44:37
İleti #1

Grup: Emektar Yönetici
Üye No: 36
Ruh Halim:

Bu mevzu hala var midir, varsa da uygulama ayni sekilde midir inanin bilmiyorum. Ortaokul,  lise ögrencisi görmeyeli çok oldu.

Asgari sayfa ve konu ögretmen tarafindan belirlenirdi.

Beyaz çizgisiz kagidin altina çizgileri cetvel ve kalem yardimiyla iyice belirginlestirilmis çizgili kagit koyulurdu, kaymasin diye de atasla tutturulurdu. Illa ki el yazisiyla ve dolmakalemle yazilirdi. En güzel yazimizla yazmaya çalisirdik, yanlis yaparsak düzeltme yapamaz kagidi yirtar atar, tekrar yazmaya koyulurduk. Bir de kapak yapilirdi bu ödevlere.

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
darko
mesaj 13.07.2007, 11:48:48
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 44

O kadar zor gelirdiki hazirlamak,tarih derslerinde de bahsettigim gibi kapak dahil birbuçuk sayfa skandal bir ödev hazirlamisligim var

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
sea1764
mesaj 13.07.2007, 11:54:00
İleti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Üye No: 152

Simdi dönem ödevi ya da performans ödevi adiyla veriyorlar ögrencilere.Internetten hazirlanip printerden yazdiriyoruz.Ama ödevi ögrenci degil biz internet cafeciler yapmis oluyoruz.Egitim sistemimizdeki saçma bir durum bence.

--------------------

+Quote Post
mesaj 13.07.2007, 12:00:06
İleti #4

Grup:
Üye No: 0

Iste benim "ne aptalmisim ama" diyerek hatirladigim bir animi hatirlatan baslik.. Yillik ödev hazirlamak..

Orta okuldayiz.. Ders tarim.. Ögretmen yillik ödev vermis, konuyu hatirlamiyorum..

3 dört arkadas ayni konuyu almisiz.. Kütüphaneye gidip kitaplar filan bulduk..

Sonrada kitaplarin hangi gün kimde kalacagini belirledik.. ödevin verilecegi son 2 gün ben de olsun dedim.. Nitekim ben yumurta kapiya dayanmadan is yapanlardan degiliim..

Neyse Arkadasimiz Meryem (kusura bakmasin adini tesir etmek zorundayim, düsündükçe bogasim geliyo onu çünkü)

Bir türlü kitaplari getirmiyor.. Yok yazamamis, hazirlayamamis falan filan.. ertesi gün ödev verecegiz kitaplar hala onda.. Kusura bakma dedi (gicik) ben bu aksam yazacagim.. Sen artik basinin çaresine bak..( aslinda onu öldürmem gerekirdi)..

Tamam dedim sen kitaplari getir ben ikimizin ödevinide yazacagim aksam..

Yazdim mi?

Yazdim tabi.. hemde önce onun kini.. Kendiminkini gece bitiremedim artik öldüm yazmaktan, sabah erkek kalkip tamamladim.. Daha dogrusu tamamlayamadim son iki sayfayi yazmayarak ödevi bitirdim..

Meryem 90
Gülsen 75 angry.gif

+Quote Post
elvina
mesaj 13.07.2007, 12:11:48
İleti #5

Grup Simge

Üye No: 191

çok güzel ödev yapardim..o kadar güzel ve severek yapardimki tüm arkadaslarim bana yaptirmak isterdi..lisede bu isi ticarete dökmüstüm o geldi aklima...öyle çok para kazanmistimki hiç unutmuyorum kendime sl*genzer spor ayakkabi ve mayo almistim biggrin.gif

+Quote Post
raymond
mesaj 13.07.2007, 12:41:26
İleti #6

Grup Simge

Nereden: Ktahya
Üye No: 172

Bizde "Dönem Ödevi" olarak geçerdi adi... Tantanasi taa 2 hafta önceden baslar, ne hikmetse epeyce bir zihnimizi, gündemimizi mesgul ederdi... Sonradan, yüksek lisans ve doktora egitimim sirasinda verilen ödevlerin hazirlanmasinda yillar öncesinden, dönem ödevlerimizi hazirlama safhalarindan edindigimiz "kaynak tarama ve ödev yazma" becerilerinin çoook faydasini gördüm, megerse bosuna verilmemis o ödevler bize...
Simdilerde, zahmetsizce, internetin sundugu genis ve hizli bilgiye ulasma imknlari kullanilarak yapilan "kes-yapistir-bas" tarzi ödevlerle karsilastirdigimda, o el yazilariyla det "ilmek ilmek" dokudugumuz dönem ödevlerinin hususiyetlerini bir kere daha anliyorum...
ÖNEMLI BIR NOT: (Yeni Nesle Uyari) Kardesim, madem kes-yapistir-bas imknlarini kullaniyorsun da, daginik ve karisik paragraflari, farkli karakterdeki ve boyuttaki harflerin olusturdugu karmasayi ve kirli görüntüyü, satir kaymalarini niçin düzeltmiyorsun? Tas atiyorsun da kolun mu yoruluyor? Iste teknoloji sana bütün nimetleri sunmus... Yapacagin sey iki tik bir sık...
Tembel ve umursamazsiniz, vesselm...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
karakedi
mesaj 13.07.2007, 12:44:46
İleti #7

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

Biz dönem ödevi yapardik ve yilda iki kez her dersten dönem ödevi hazirlardik. ok severek ugrasirdim bu ödevlerle. Sözel konulu ödevlere hele bayilirdim. Kütüphaneden kitaplar alir sayfalarca yazardim. Resimler bulur kesip yapistirirdim. Kapagina kendi elcaazimla resimler çizerdim..

Ama gel gör ki sayisal ödevlerimi hep son gün sinifta sayisali iyi arkadaslardan kopya çekerek tamamlardim..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
hale
mesaj 13.07.2007, 16:23:55
İleti #8

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Üye No: 101

bir ortaokul ogrencisi velisi olarak bugunku durumu ben aciklayayim efendim

performans odevi denilen bizim donem odevinin aynisi, her dersten her iki donemde de ustelik en az birer kez veriliyor. Bu iki de olabilir..

bir de proje odevi var ki o her donem en az bir dersten ki bu dersi ogrenci secebiliyor, aliniyor..

ilk basta bizim okuldaki ogretmenler de kes yapistir cikti al seklindeki odevlere ok diyorlardi ama ikinci donem el yazisi ile yazmayi sart kostular ki bence super oldu. en azindan yazarken ogrenebilirler.

son yillarda kavram haritasi diye bir sey cikti ki bu da cok yararli bence, ogrencilerin odevi yaparken ogrenmemesini olanaksiz kiliyor
sustuuuuuuuuuum, konu aldi basini bugunlere geldi zira.. ama naaapiim sormussunuz anlattim biggrin.gif

+Quote Post
ember
mesaj 14.07.2007, 11:16:40
İleti #9

Grup Simge

Grup: Administrator
Üye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(linea)
Bu mevzu hala var midir, varsa da uygulama ayni sekilde midir inanin bilmiyorum. Ortaokul, lise ögrencisi görmeyeli çok oldu.

Asgari sayfa ve konu ögretmen tarafindan belirlenirdi.

Beyaz çizgisiz kagidin altina çizgileri cetvel ve kalem yardimiyla iyice belirginlestirilmis çizgili kagit koyulurdu, kaymasin diye de atasla tutturulurdu. Illa ki el yazisiyla ve dolmakalemle yazilirdi. En güzel yazimizla yazmaya çalisirdik, yanlis yaparsak düzeltme yapamaz kagidi yirtar atar, tekrar yazmaya koyulurduk. Bir de kapak yapilirdi bu ödevlere.

Ben de bu konuyu bir ögretmen olarak açiklayayim o zaman.. Ödev konusu hala var ama adi yillik ödev olarak degisti.. Yani her dönem degil, yilda bir tane olarak hazirlaniyor artik.. Not ortalamasina yazili notu gibi direkt olarak giriyor.. Ögrenci ister pilot kalemle (dolmakalem mazi oldu okullarda artik) yazar, isterse internetten indirebilir ödevini (notunu ona göre alir tabii ).. Hatta CDye çekip getirenler de kabulümüz
Eskiden dönem ödevi hazirlamak solaklar için kabustu.. Kardesimden biliyorum bunu.. Dolmakalem sart oldugundan ve yaziyi yazdiktan sonra el mecburen yazinin üzerinden geçtiginden mürekkebi kagida dagilir ve bayagi önemli çapta bunalima neden olurdu.. Bu bunalim ödevi ya annemin ya da benim yazmamla son bulurdu smile.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
clown
mesaj 14.07.2007, 11:25:18
İleti #10

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
Nereden: Ankara
Üye No: 28

Benim en net hatırladığım dönem ödevi ortaokuldayken verilen yaprak koleksiyonu hazırlama ödeviydi. Yaprakların dalda dizilişlerine ve şekillerine göre çeşitlerini öğrenmiştik. Ödevimiz de her türden en az bir yaprağı bulmak ve bir resim defterinin sayfalarına yapıştırarak sayfayıda naylonla kaplamaktı. Yaprakların kuruyup bozulmaması için ödevi teslim tarihine yakın hazırlamak gerekiyordu. Yaprakları temin edebilmek için canım çıkmıştı desem yeridir. Hatta son güne kadar "halkalı diziliş" denilen türde dizilmiş bir yaprak demeti bulamamıştım da evdeki ful çiçeğini kurban etmiştik...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 05:12:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net