IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Yllk dev Hazrlamak
linea
mesaj 13.07.2007, 11:44:37
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Bu mevzu hala var midir, varsa da uygulama ayni sekilde midir inanin bilmiyorum. Ortaokul,  lise grencisi grmeyeli ok oldu.

Asgari sayfa ve konu gretmen tarafindan belirlenirdi.

Beyaz izgisiz kagidin altina izgileri cetvel ve kalem yardimiyla iyice belirginlestirilmis izgili kagit koyulurdu, kaymasin diye de atasla tutturulurdu. Illa ki el yazisiyla ve dolmakalemle yazilirdi. En gzel yazimizla yazmaya alisirdik, yanlis yaparsak dzeltme yapamaz kagidi yirtar atar, tekrar yazmaya koyulurduk. Bir de kapak yapilirdi bu devlere.

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
darko
mesaj 13.07.2007, 11:48:48
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

O kadar zor gelirdiki hazirlamak,tarih derslerinde de bahsettigim gibi kapak dahil birbuuk sayfa skandal bir dev hazirlamisligim var

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
sea1764
mesaj 13.07.2007, 11:54:00
leti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 20.06.2007
ye No: 152

Simdi dnem devi ya da performans devi adiyla veriyorlar grencilere.Internetten hazirlanip printerden yazdiriyoruz.Ama devi grenci degil biz internet cafeciler yapmis oluyoruz.Egitim sistemimizdeki sama bir durum bence.

--------------------

+Quote Post
mesaj 13.07.2007, 12:00:06
leti #4

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Iste benim "ne aptalmisim ama" diyerek hatirladigim bir animi hatirlatan baslik.. Yillik dev hazirlamak..

Orta okuldayiz.. Ders tarim.. gretmen yillik dev vermis, konuyu hatirlamiyorum..

3 drt arkadas ayni konuyu almisiz.. Ktphaneye gidip kitaplar filan bulduk..

Sonrada kitaplarin hangi gn kimde kalacagini belirledik.. devin verilecegi son 2 gn ben de olsun dedim.. Nitekim ben yumurta kapiya dayanmadan is yapanlardan degiliim..

Neyse Arkadasimiz Meryem (kusura bakmasin adini tesir etmek zorundayim, dsndke bogasim geliyo onu nk)

Bir trl kitaplari getirmiyor.. Yok yazamamis, hazirlayamamis falan filan.. ertesi gn dev verecegiz kitaplar hala onda.. Kusura bakma dedi (gicik) ben bu aksam yazacagim.. Sen artik basinin aresine bak..( aslinda onu ldrmem gerekirdi)..

Tamam dedim sen kitaplari getir ben ikimizin devinide yazacagim aksam..

Yazdim mi?

Yazdim tabi.. hemde nce onun kini.. Kendiminkini gece bitiremedim artik ldm yazmaktan, sabah erkek kalkip tamamladim.. Daha dogrusu tamamlayamadim son iki sayfayi yazmayarak devi bitirdim..

Meryem 90
Glsen 75 angry.gif

+Quote Post
elvina
mesaj 13.07.2007, 12:11:48
leti #5

Grup Simge

leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

ok gzel dev yapardim..o kadar gzel ve severek yapardimki tm arkadaslarim bana yaptirmak isterdi..lisede bu isi ticarete dkmstm o geldi aklima...yle ok para kazanmistimki hi unutmuyorum kendime sl*genzer spor ayakkabi ve mayo almistim biggrin.gif

+Quote Post
raymond
mesaj 13.07.2007, 12:41:26
leti #6

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Bizde "Dnem devi" olarak geerdi adi... Tantanasi taa 2 hafta nceden baslar, ne hikmetse epeyce bir zihnimizi, gndemimizi mesgul ederdi... Sonradan, yksek lisans ve doktora egitimim sirasinda verilen devlerin hazirlanmasinda yillar ncesinden, dnem devlerimizi hazirlama safhalarindan edindigimiz "kaynak tarama ve dev yazma" becerilerinin oook faydasini grdm, megerse bosuna verilmemis o devler bize...
Simdilerde, zahmetsizce, internetin sundugu genis ve hizli bilgiye ulasma imknlari kullanilarak yapilan "kes-yapistir-bas" tarzi devlerle karsilastirdigimda, o el yazilariyla det "ilmek ilmek" dokudugumuz dnem devlerinin hususiyetlerini bir kere daha anliyorum...
NEMLI BIR NOT: (Yeni Nesle Uyari) Kardesim, madem kes-yapistir-bas imknlarini kullaniyorsun da, daginik ve karisik paragraflari, farkli karakterdeki ve boyuttaki harflerin olusturdugu karmasayi ve kirli grnty, satir kaymalarini niin dzeltmiyorsun? Tas atiyorsun da kolun mu yoruluyor? Iste teknoloji sana btn nimetleri sunmus... Yapacagin sey iki tik bir sk...
Tembel ve umursamazsiniz, vesselm...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
karakedi
mesaj 13.07.2007, 12:44:46
leti #7

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Biz dnem devi yapardik ve yilda iki kez her dersten dnem devi hazirlardik. ok severek ugrasirdim bu devlerle. Szel konulu devlere hele bayilirdim. Ktphaneden kitaplar alir sayfalarca yazardim. Resimler bulur kesip yapistirirdim. Kapagina kendi elcaazimla resimler izerdim..

Ama gel gr ki sayisal devlerimi hep son gn sinifta sayisali iyi arkadaslardan kopya ekerek tamamlardim..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
hale
mesaj 13.07.2007, 16:23:55
leti #8

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

bir ortaokul ogrencisi velisi olarak bugunku durumu ben aciklayayim efendim

performans odevi denilen bizim donem odevinin aynisi, her dersten her iki donemde de ustelik en az birer kez veriliyor. Bu iki de olabilir..

bir de proje odevi var ki o her donem en az bir dersten ki bu dersi ogrenci secebiliyor, aliniyor..

ilk basta bizim okuldaki ogretmenler de kes yapistir cikti al seklindeki odevlere ok diyorlardi ama ikinci donem el yazisi ile yazmayi sart kostular ki bence super oldu. en azindan yazarken ogrenebilirler.

son yillarda kavram haritasi diye bir sey cikti ki bu da cok yararli bence, ogrencilerin odevi yaparken ogrenmemesini olanaksiz kiliyor
sustuuuuuuuuuum, konu aldi basini bugunlere geldi zira.. ama naaapiim sormussunuz anlattim biggrin.gif

+Quote Post
ember
mesaj 14.07.2007, 11:16:40
leti #9

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(linea)
Bu mevzu hala var midir, varsa da uygulama ayni sekilde midir inanin bilmiyorum. Ortaokul, lise grencisi grmeyeli ok oldu.

Asgari sayfa ve konu gretmen tarafindan belirlenirdi.

Beyaz izgisiz kagidin altina izgileri cetvel ve kalem yardimiyla iyice belirginlestirilmis izgili kagit koyulurdu, kaymasin diye de atasla tutturulurdu. Illa ki el yazisiyla ve dolmakalemle yazilirdi. En gzel yazimizla yazmaya alisirdik, yanlis yaparsak dzeltme yapamaz kagidi yirtar atar, tekrar yazmaya koyulurduk. Bir de kapak yapilirdi bu devlere.

Ben de bu konuyu bir gretmen olarak aiklayayim o zaman.. dev konusu hala var ama adi yillik dev olarak degisti.. Yani her dnem degil, yilda bir tane olarak hazirlaniyor artik.. Not ortalamasina yazili notu gibi direkt olarak giriyor.. grenci ister pilot kalemle (dolmakalem mazi oldu okullarda artik) yazar, isterse internetten indirebilir devini (notunu ona gre alir tabii ).. Hatta CDye ekip getirenler de kabulmz
Eskiden dnem devi hazirlamak solaklar iin kabustu.. Kardesimden biliyorum bunu.. Dolmakalem sart oldugundan ve yaziyi yazdiktan sonra el mecburen yazinin zerinden getiginden mrekkebi kagida dagilir ve bayagi nemli apta bunalima neden olurdu.. Bu bunalim devi ya annemin ya da benim yazmamla son bulurdu smile.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
clown
mesaj 14.07.2007, 11:25:18
leti #10

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Benim en net hatrladm dnem devi ortaokuldayken verilen yaprak koleksiyonu hazrlama deviydi. Yapraklarn dalda dizililerine ve ekillerine gre eitlerini renmitik. devimiz de her trden en az bir yapra bulmak ve bir resim defterinin sayfalarna yaptrarak sayfayda naylonla kaplamakt. Yapraklarn kuruyup bozulmamas iin devi teslim tarihine yakn hazrlamak gerekiyordu. Yapraklar temin edebilmek iin canm kmt desem yeridir. Hatta son gne kadar "halkal dizili" denilen trde dizilmi bir yaprak demeti bulamamtm da evdeki ful ieini kurban etmitik...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 09.12.2019 - 10:34:25
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net