IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Sabahçı ve Öğlenci Olmak
redline
mesaj 19.10.2007, 20:50:45
İleti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Istanbul
Üye No: 136

Ilk okul yillari,sabah kahvaltiyi yapip hemen kostura kostura okula gider,öglen eve gelir çantayi atip dogru sokaga....Sabahçi olunca ögleden sonra oyun oynamak ve çalismak için zaman olurdu...Öglen okula gidilince zaman geçer, hava kararir, aksam saati evin yolunu tutardik...Aksam ders çalismak zor gelirdi...Ama yarin sabah erken kalkmak yerine güzel bir uyku vardi bizi bekleyen...

--------------------
" Bilmeden yeilliine dm birdamlaym ben , tm dnyann kknde hereyin kayna sen..."
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
Wham
mesaj 19.10.2007, 21:01:24
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Üye No: 6

Evet kalkmasi zor olsada ögleci olunca degeri daha anlasiliyor bende genelde sabahçi olmusumdur..

+Quote Post
ember
mesaj 19.10.2007, 21:11:40
İleti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
Üye No: 60
Ruh Halim:

Ben sabahçi olmayi severdim.. Böylece bütün ögleden sonra bana kalirdi.. Erken yattigim için erken uyanmak sorun olmazdi.. Öglenci oldugumda tok karnina, eger bir de hava sicaksa, feci uykum gelirdi derslerde..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
elvina
mesaj 19.10.2007, 21:51:02
İleti #4

Grup Simge

Üye No: 191

bende nedense hep sabahçi oldum..ama hakkaten iyi biseydi sabahçi olmak...hem ödevler kolayca yapilir hemde oyuna vakit kalirdi....

+Quote Post
innuendo
mesaj 20.10.2007, 00:21:54
İleti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
Üye No: 254

Hep sabahçi olmak isterdim zor kalkmama ragmen. Ögleden sonram bos olsun, oyun oynayayim diye.

--------------------
'Dogdugum sehirde gemis, simdiki zamani omzunda bir ocuk gibi tasir.'

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 20.10.2007, 11:15:18
İleti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Ankara
Üye No: 12

Sabahçi çok oldugumdandir heralde keyifli keyifli yatmak, uyumak için tatilleri ya da hafta sonlarini beklerdim. Offf kisin hele yataktan çikmak resmen iskenceydi. Sabahçi olmanin en güzel yani ögleden sonra bos olup komple sizindi diledigince oyun oyna, televizyon izle.

--------------------

+Quote Post
hale
mesaj 20.10.2007, 11:36:52
İleti #7

Grup Simge

Üye No: 101

benim ilkokul ve ortaokulda çok özendigim biseydi okula yarim gün gitmek..ama maalesef benim okulum tam gündü.. ögleden sonra 3 te biterdi. liseye baslayinca tanistim sabahçilik-öglencilik kavramiyla.. pek te matah bisey diilmis yani:))

+Quote Post
karakedi
mesaj 23.10.2007, 00:49:15
İleti #8

Grup Simge

Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

benilkokul 3. siniftayken basladi sabahçi-öglenci olma durumu ve 3 yil yarim gün egitim sisteminden sonra ortaokul ve lisede tam gün egitim aldim..

Sabahçi olmak zordu; sabahlari uyanmak hele hele kis aylarinda sicacik yataktan çikmak tam bir iskenceydi ama okul bitince de bütün gün bize kalirdi..

Öglenci olmak iyiydi yetistiremedigim dersleri tamamlama firsatim olurdu ama okuldan sonra oyun için çok az zaman kalirdi..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
alikusu
mesaj 23.10.2007, 01:10:45
İleti #9

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

hiç üstüste  sabahçi yada  öglenci  oldugumu bilmem hep  degismeli geçti  okul yillarim ama sabahçi olmayi bende sevmezdim , her  sabah  ev  ahalisinin sirayla tepeme  gelip beni kaldirma  çabalarina maruz kaldim..
hele kisin allahim iskenceydi  gerçektende , yataktan çikmadan  önce  yorganin altindan ayagimi hafifden  çikarir  hava tahmin raporu yapardim..
yataktan  çikincada  bir süre  dikey  uyurdum  yorgan  üzerimde son ana kadar ondan ayrilmak istemezdim
sabahçi olmanin en iyi  yani  ögleden sonranin  sana ait olmasi demekti.
öglencilikde  kendimii  sultan  sanirdim iyi  bir uyku , sakin telassiz kahvalti özene bezene hazirlanmak ..
sabahçilik öylemi ya ..  kos kos kos hersey  bir  kosturmaca  acele acele  kahvalti,ayakkabimi okulda  baglardim genelde , yakam son anda  okul  kapisindan girerken  takilirdi ve mutlaka bisi unuturdum .sevemedim gittiydi velhasili kelam

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 31.10.2009, 04:01:16
İleti #10

Grup Simge

Nereden: Aiur
Üye No: 4,771
Ruh Halim:

lkokulda bir sene öğlenci, bir sene sabahçı olurduk. Ben Allahtan öğlenci olarak başlamıştım ki 3 yılı rahat geçti. Öğlenci olmayı her zaman tercih ettim. Sabahları kalkmak çok zor gelirdi. Hane halkı beni kaldırabilmek için bayağı bir zorlanırdı. Mutfağa kahvaltı için kucakta götürüldüğümü bilirim (okula giderken jeton düşmüştü) smile.gif Kapalı gözlerle kahvaltı yapmak, Annecim Annecim 5 dakika uyuyayım diyerek yalvarmalar, kışın soğuğunda ve karanlıkta yataktan kalkar kalkmaz titremek. Kabus gibiydi gerçekten. Zaten gece kuşu modunda olan biriyim ki hala öyleyimdir. Biyolojik saatim ters doğmuşum benim suçum mu biggrin.gif

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 25.08.2019 - 18:34:47
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net