IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yerli

Blm Kurallar

Bu blmde mazide kalan yerli mziklere dair hereyi yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Mzeyyen Senar
linea
mesaj 08.07.2007, 11:12:55
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

O ne gzel sestir yle, nasil gzel yorumdur. 80'i devirdi herhalde ama ben yine de uzun mrler dilerim kendisine.

Hele raki+balik+deniz+roka yanina ne de gzel gider Mzeyyen Senar ve sarkilari.

--------------------
Nen var kuzum ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 08.07.2007, 11:29:48
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

O bir ekol, Trk sanat mziginin divasi..

Bir potbori
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

1950'den bir videosu.. Kizinin adini tasiyan Feraye sarkisinda

ve en sevdigim, Benzemez Kimse Sana

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
sahaf
mesaj 08.07.2007, 11:59:43
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,167
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(linea)
O ne gzel sestir yle, nasil gzel yorumdur. 80'i devirdi herhalde ama ben yine de uzun mrler dilerim kendisine.

Hele raki+balik+deniz+roka yanina ne de gzel gider Mzeyyen Senar ve sarkilari.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Kendide sever nese-i muhabbeti, bir sre nce grmstm hala fondip yapiyor rakiya bu yasina ragmen.Allah uzun mrler versin.kendisine en derin saygilarimi sunarim.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
mesaj 27.07.2007, 09:44:35
leti #4

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Mzeyyen Senar'in sa modelini bilirsiniz.. Kendimizi bildik bileli hep ayni sa modeli..

Efendim bu sa modelinin bir yks varmis.. Kendi agzindan nakledilmis bir yazida okumustum..

Mzeyyen henz 20 yaslarinin basinda , adi yeni yeni duyuluyor sesinin methi dilden dile..

Gazi Mustafa Kemal de sesini duyup pek begenmis.. Kskte verdigi bir davette sarki sylemesi iin onun agrilmasini istiyor..

Gen Mzeyyen o dnem yeni evli, eside mzisyen..

Bu davet onu heycandan ldrecek.. Ee kolay mi Gazi'nin karsisinda sarki syleyecek..

O zamanlar gen Mzeyyen'in salari lepiska gibi, beline kadar uzaniyor..

Nihayet davet gecesi geliyor, Mzeyyen kske geliyor davet salonuna girip Gazi'nin karsisina getiriliyor.. yle heycanli ki sadece "pasam" diyebiliyor..

Gazi hi bir sey demeden Mzeyyen'i szp, "salariniz diyor, ok alaturka, Trkiye'nin modern grntsne siz sanatkarlar nclk etmelisiniz.. Bakiniz Avrupa'da simdi kisa sa moda, nce sainizi kestiriniz ve icraniza ondan sonra geiniz"

Sasiriyor Mzeyyen , o saatte orda saini nasil kestirecek..

Hemen kskn berberi agriliyor ve oracikta Mzeyyen Senar'in salari kesiliyor..

Mzeyyen Senar bir daha salarini hi uzatmadi ve hep ayni sa modelini kullandi..

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 27.07.2007, 11:10:41
leti #5

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,612
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Bir ka mesajimda,laf arasinda sylemistim.Ben,Msik cemiyeti yesi amatr bir icraaciyim ayni zamanda.Mzigin her esitiyle,neredeyse ocuklugumdan beri hasir nesirim.Fakat,Trk Msiksinin,bilhassa Alaturka dedigimiz tarzin,bende apayri bir yeri vardir.Mzeyyen SENAR ise benim ocukluk hatiralarimda ayri bir yer tutar.

Rahmetli babamin,evimizin bahesinde kurdugu ilingir sofralariyla sslenen Dzce geceleri...Ve o gnlerin vazgeilmezi olan 45 lik plaklarda Mzeyyen SENAR sarkilari...Senelerce ugrasip bircik bircik topladigim arsivimde yasayan ocuklugumun sarkilari...

"Aksam olunca yrelerim sizlar"
"Sarap mahzende yillanir"
"Yaralarim ok derin"
"Kp iinde ayranim"
"Aksaray'dan evirdiler yolumu"
"ok geceler bekledim"

Kendi siirlerimden birinde hayat bulan ocuklugumun yaz geceleri...Neredesiniz

al di bu aksam,yine bir sarki hiczdan,
Sevdm,udunun telleri ardinca srnsn.
Her ngmede mehtap dile gelsin de bu hazdan
Mizrbi tutustur geceler hzne brnsn

Serdar NCL/aruzkolik

Yapmayin be...Yapmayin...Aglatmayin beni...

+Quote Post
elvina
mesaj 07.09.2007, 08:51:22
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
ye No: 191

Mzeyyen Senar (d. 1919, Bursa), nl bir Trk mzigi sanatisi.

Mzik egitimine Anadolu Musiki Cemiyeti'nde, kemene stadi Kemal Niyazi Seyhun Bey ve udi Hayriye Hanim gzetiminde basladi. Gl bir sese sahip olan bu kiz ocugunun n yayildika, hafiz Sadettin Kaynak, Selahattin Pinar, Lem'i Atli, Mustafa Nafiz Irmak gibi devrin nemli stadlari da ona dersler verdiler, zamanin sevilen sarkilarinin yani sira, kendi bestelerini de gretip sylemesine yardimci oldular.

Kemal Niyazi Bey ile Istanbul Radyosu'nda sarki sylemeye baslayan Senar, persembe gnleri ilgiyle izlenen bu programla genis kitlelere adini duyurdu. Senar'i bu programda dinleyenler arasinda, Istanbul'un en nemli mzikhollerinden biri olan 10. Yil Belv Gazinosu'nun sahibi Ibrahim Derviszde de bulunuyordu ve gazinonun 1933 yilinin yaz sezonunun yildizlar programina Mzeyyen Senar'i da aldi. Senar, sonraki yillarda Istanbul'un baska nl gazinolarinda da sahne aldi.

Mzeyyen Senar'in yetenegi, Cumhuriyet'in kurucusu ve Trk sanat mziginin byk hayrani Mustafa Kemal Atatrk'n de ilgisini ekti ve sanati birok kez onun huzurunda, zel meclislerinde sarki okudu.

1938 yilinda Ankara Radyosu'nun ilk yayinlarina katildi ve 1941 yilina dek radyo araciligiyla dinleyicileri ile bulusmayi srdrd. Trkiye'nin nl gazinolarinda yaptigi basarili sahne programlari ve plak alismalariyla Trk mzigine yeni bir soluk getiren Mzeyyen Senar, son sahne konserlerini 1983 yilinda Istanbul Bebek Gazinosu'nda verdi. Bu tarihten sonra yalnizca ender anlarda, mzikli zel toplantilarda sarki syledi.

Mzeyyen Senar 1998 yilinda Devlet Sanatisi seildi. 26 Eyll 2006 tarihinde Izmir'deki evinde fenalasan sanatinin beyin enfarkts geirdigi ve vcudunun sag tarafinin fel oldugu aiklandi. Beynindeki kan pihtilasmasi yznden fel olan sanatinin hayati tehlikesinin bulunmadigi da ek olarak belirtildi. Senar, halen Bodrum'daki evinde dinlenmektedir. Ve onu ok seviyoruz.

+Quote Post
vesaire
mesaj 09.09.2007, 04:35:30
leti #7

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 111
Katlm: 31.08.2007
ye No: 471

Trk sanat mziginde bir diva varsa, o'da Mzeyyen Senar'dir benim iin.

+Quote Post
alikusu
mesaj 09.09.2007, 10:34:13
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Ormanci, Sarkilar seni syler, kimseye etmem sikayet,unutturamaz seni hi bir sey....
 Mzeyyen senar'i dinlerken iinizde bir yerlerin sizladigi  oluyormu  yada  hi  ahhh  ahh  diye  i geirdiginiz ,yada  syle daliiip gittiginiz ,  alir gtrr  sesi sizi ;  sizin unuttugunuzu sandiginiz hatiralarin usuz  bucaksiz  derinligine .......

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
mermi98
mesaj 13.06.2008, 19:59:40
leti #9

Grup Simge

Grup: ye
leti: 40
Katlm: 22.05.2008
Nereden: TRKYE
ye No: 3,176

Mzeyyen Senar rahatszlanp hastaneye kaldrldnda bir tv kanalnda canl yayn yaplmt.Canl yaynda kz FERAYE de, Feraye arksn sylemiti.Birisini proramn ak iinde dieri ise istek zerine olmutu.

O proramda byle bir annenin evlad olmak ne kadar da ansl bir olaydr diye dnmtm.Mzeyyen Senar'a balanlmt yanlmyorsam.

Dnsenize anneniz size ark yazyor ve o ark dillerde syleniyor.

+Quote Post
sahaf
mesaj 23.01.2012, 15:00:47
leti #10

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,167
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Epeydir bir haber alamyoruz kendisinden. Getiimiz yaz aylarnda sal ile ilgili epey speklasyonlar yaplmt. Sal yerindedir umarm. Bu hafta sonu sklkla grtmz bir aile dostumuza gittik. Yemeimizi yedik bir, iki kadeh yuvarladk falan derken dostumuz ''bakn size bir srprizim var, Mzeyyen Senar'n ok eski bir ta plan buldum'' dedi. nce plaa bir gz atmak istedim. ok dikkatlice aldm ve incelemeye baladm Haliyle plak zerinde yllarn yllarn yorgunluu mevcuttu. Bir yznde ''Arabaya sen bin faytona ben'', dier yznde ise ''cevrin yetiir'' adl paralar mevcutdu. nsann yreine iler gzellikteydi. Ayrca genliinde sesi daha bir yankm. Bilgi:Arabaya sen bin faytona ben adl bu para ''bursal msn kadifeli gelin'' olarakta bilinir.
Allah salk dolu uzun mrler versin Mzeyyen hanma.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Senaryo Yazıyoruz
59 alikusu 15,802 04.11.2010 - 09:59:34
G?n: sahaf
No New Posts Senaryo Dergisi
0 okseybilenkiz 1,597 07.02.2009 - 05:28:26
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 13.08.2020 - 22:29:19
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net