IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Anneanne lalar
hale
mesaj 04.07.2007, 23:52:30
leti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

Ise yararlardi walla..

ksryor musunuz,anneannem hemen gazete kagidinin yzn kuru sabunla (srterek) kaplar, sonra da igne ile delikler deler ve bunu sirtiniza koyardi gece yatarken, sabaha turp gibi kalkardiniz..

sttyseniz tentrdiyota batirilmis pamukla sirtiniza kafesler izer (sirtinizi minik kareler halinde parseller smile.gif ve sabaha gr bak biseyin kalmiycak derdi.. (benim sahsi fikrim, gazete daha iyi sonu veriyordu)

En son are kupa ekmekti.. Bunu da bilen baska biri anlatsin artik
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 05.07.2007, 00:04:24
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

QUOTE(hale)
Ise yararlardi walla..

ksryor musunuz,anneannem hemen gazete kagidinin yzn kuru sabunla (srterek) kaplar, sonra da igne ile delikler deler ve bunu sirtiniza koyardi gece yatarken, sabaha turp gibi kalkardiniz..

sttyseniz tentrdiyota batirilmis pamukla sirtiniza kafesler izer (sirtinizi minik kareler halinde parseller smile.gif ve sabaha gr bak biseyin kalmiycak derdi.. (benim sahsi fikrim, gazete daha iyi sonu veriyordu)

Kupa ekmek ya da diger adi ile sise ekmek ok eskilerden bir yntem.. Bana kimse uygulamadi ama cam siseler iine tutusturulmus ispirtolu pamuklarin dumaninin verildigini, o duman kamadan sisenin agriyan yere kapatildigini, olusan basinla sise iinde kalan kismin kabardigini, sonra da siseyi ekerken plop diye bir ses iktigini biliyorum.. Bir Trk filminde byle bir sahne izlemistim ama hangisiydi unuttum

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
darko
mesaj 05.07.2007, 00:55:51
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Evet ember, ben bir Kemal Sunal filminde hatirliyorum.Filmin adini ikaramadim ama kemal sunalin ikizi vardi,ikizlerden biri saf,digeri bikin.Bikin olanina byle sise ekiliyordu,bankadaki diger kardes de bu aciyi hissediyordu.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
alikusu
mesaj 22.08.2007, 16:15:21
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Soguk alginligina sirta kolonya ama illa limon kolonyasi olacak, dkmek igne ile delinmis gazete kagidi ile sirti dsemek ondan sonrada hasir husur bu kagitla uyuyabilirsen uyumak ,
vicks yada vikis ile sirti ovmak sicak havlu ile sarilip sarmalanmak ki havale geirmek iin birebirdi,
temiz bir tlbenti katlamak zerine karabiber ve limon kolonyasi dkp onunla agriyan bogazi sarip sarmalamak, kaza ile burna karabiber kainca bol bol hapsirmak,
birde anneanne ilalari diyince aklima geldi ; anneannemin vazgeilmez bir ilaci vardi Optalidon, pembe renkli bonibon gibi haplardi bayilirdim renklerine hatta bonibon niyetine yalayarak stteki o pembe sekerli kismi yemisligimde vardir, alttan ikan beyaz blm acaip aciydi hemen tkrrdm o tat agzima gelince

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
hale
mesaj 22.08.2007, 16:19:21
leti #5

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

QUOTE(alikusu)
Soguk alginligina sirta kolonya ama illa limon kolonyasi olacak, dkmek igne ile delinmis gazete kagidi ile sirti dsemek ondan donrada hasir husur bu kagitla uyuyabilirsen uyumak ,
vicks yada vikis smile.gif ile sirti ovmak sicak havlu ile sarilip sarmalanmak ki havale geirmek iin birebirdi,
temiz bir tlbenti katlamak zerine karabiber ve limon kolonyasi dkp onunla agriyan bogazi sarip sarmalamak, kaza ile burna karabiber kainca bol bol hapsirmak,
birde anneanne ilalari diyince aklima geldi ; anneannemin vazgeilmez bir ilaci vardi Optalidon, pembe renkli bonibon gibi haplardi bayilirdim renklerine hatta bonibon niyetine yalayarak stteki o pembe sekerli kismi yemisligimde vardir, alttan ikan beyaz blm acaip aciydi hemen tkrrdm o tat agzima gelince tongue.gif

optalidon benim anneannemin de basucu hapiydi smile.gif sonra bir de idrar sktrc purinol' de srekli ortalikta dururdu. hani bi cam sisede mini mini bi sr beyaz kurtukmus gibi duran toz zimbirti.. suya karistirip eritir ierdi canim anneannem..

ben en ok kahverengi , nceleri ikolatali gibi olup sonradan acilasan bir bogaz pastili vardi onu severdim.. adini hatirlayamayacagim simdi..

+Quote Post
80deOCUKolmak
mesaj 22.08.2007, 16:21:42
leti #6

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 271
Katlm: 26.07.2007
Nereden: Mersin
ye No: 323

QUOTE(cember)
QUOTE(hale)
Ise yararlardi walla..

Kupa ekmek ya da diger adi ile sise ekmek ok eskilerden bir yntem.. Bana kimse uygulamadi ama cam siseler iine tutusturulmus ispirtolu pamuklarin dumaninin verildigini, o duman kamadan sisenin agriyan yere kapatildigini, olusan basinla sise iinde kalan kismin kabardigini, sonra da siseyi ekerken plop diye bir ses iktigini biliyorum.. Bir Trk filminde byle bir sahne izlemistim ama hangisiydi unuttum

Sise ekmesinin oldugu film sahnelerinden bir taneside Mnir zkul ve Adile Nasit -Tarik Akan ... oynadigi Bizim Aile filminde vardi.Adile Nasit ,Mnir zkulun sirtina sise ekiyordu daha dogrusu o bardak ekiyordu.

--------------------
80'LERDE OCUK OLMAK NE GZEL

+Quote Post
soner1971
mesaj 22.08.2007, 17:04:48
leti #7

Grup Simge

leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Anneannemin aspirini vardi. Ama ekmecesinde hi bir zaman eksik olmazdi. Bizler almayi unuttugumuz zaman ondan isterdik.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
ulashima
mesaj 22.08.2007, 17:57:12
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 402
Katlm: 08.08.2007
ye No: 378

sise ekmek in tibbinda da uygulanan bir yntem. akupunktur tedavisi olmustum birka sene evvel, igne batmasi disinda sise de ekilmisti.

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 23.08.2007, 01:24:07
leti #9

Misafir Yazar

Eger dsp biryerlerimizi sisirdiysek agizda ignenmis ekmek koyardi babaannem....yada biryerinizi hasladiysaniz dis macunu yada sala srerlerdi galiba...En komigi agriyan yerinize isitilmis tugla parasi koyarlardi...Ama en unutulmazi ve hala yapilani her hastaliga deva Nanelimon ayi(eger mideniz bulandigi iin iiriyorlarsa sanki dahada bulanirdi o mide nanelimon kokusundan)...

+Quote Post
darko
mesaj 23.08.2007, 01:43:22
leti #10

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

QUOTE(bluegs)
Eger dsp biryerlerimizi sisirdiysek agizda ignenmis ekmek koyardi babaannem....yada biryerinizi hasladiysaniz dis macunu yada sala srerlerdi galiba...En komigi agriyan yerinize isitilmis tugla parasi koyarlardi...Ama en unutulmazi ve hala yapilani her hastaliga deva Nanelimon ayi(eger mideniz bulandigi iin iiriyorlarsa sanki dahada bulanirdi o mide nanelimon kokusundan)...

Isitilmis tugla parasida enterasan yntemmis dogrusu
Bazen iiklere ig et parasi da koyarlardi diye hatirliyorum.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Anneanneler, Babaanneler ve Dedeler
1 mavi 1,421 04.09.2013 - 10:29:14
G?n: Candy
No new Anneannelerimizin Evleri..
23 Candy 10,142 18.07.2013 - 10:24:26
G?n: Candy

RSS Basit Grnm Tarih : 27.01.2020 - 12:28:33
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net