IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

5 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Size Amca ya da Teyze Dediler mi?
ARUZKOLIK
mesaj 21.08.2007, 19:12:11
İleti #1

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Dzce
Üye No: 299
Ruh Halim:

Belki biraz moral bozucu ama,ilginç cevaplar gelecegini zannediyorum.Eh...Hepimiz,mazinin hayaliyle,çocukluk günlerimizin özlemiyle yanip tutusuyoruz ama ne kadar kabul etmek istemesek te,yillar geçip gidiyor.
Size,ilk defa amca ya da teyze diye hitap edilisini hatirliyor musunuz?Bana amca denmeye baslandigi o kadar uzun zaman oldu ki,bu hitabin sokunu üzerimden attim artik.Inanabiliyor musunuz,en mutlu günümde veletin biri bana amca dedi...Dügünümde,gelin arabasina yolbag yapan çocuklardan biri bana amca dedi...Saskinligimdan faydalanan çocuk,elimdeki bahsis zarflarindan bes alti tanesini kapip kaçti...ocuk mutlu ben dümur...
Haaa...Bu arada...Evlendigim tam 13 yil oldu.Daha 26 yasimdayken bana kiyip ta amca dediler alçaklar...(Hehehehe...26 ile 13 ü toplayip yasimi bulmak için matematik profesörü olmaya gerek yok saniyorum kanaatindeyim)
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
80deOCUKolmak
mesaj 21.08.2007, 19:19:54
İleti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
Nereden: Mersin
Üye No: 323

Banada bundan 4 sene kadar önce ufak çocuklar amca diye hitap etmislerdi.Bende ozaman dedimki kendi kendime evet artik yaslanmaya basliyorsun ozaman 26 yasindaydim suan 30 ama demekki ufak çocuklar için biz amcayiz.Insan ilk duydugunda inanki sasriyor yani kendini amca gibi hissetmiyor yaaavvvvv

--------------------
80'LERDE OCUK OLMAK NE GZEL

+Quote Post
karakedi
mesaj 21.08.2007, 19:24:29
İleti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

bana da demediler ki (duymazliktan gelmek ama üstelemelerine de firsat vermeden hizla kaçmak iyi bir yol; tavsiye ederim)

Ama abla diyen çok tabii

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
soner1971
mesaj 21.08.2007, 19:32:02
İleti #4

Grup Simge

Nereden: Mersin
Üye No: 181

Resmi amca olusum 1990 yilidir. Yegenimden dolayi.

1993 deyegenim agu bugu derken amca da çikivermis agzindan.

Disarida ise 97 de araç kullanirken, Istanbul'un bir mahallesinde, saniyorum Alibeyköy civari, yol sordugum veletler, amca burdan saga dön sola dön diye tarif ederlerken, amca lafi garibime gitmisti. 26 yasindaydim. E Soner dedim disaridakilerin de amcasi olduk artik dedim içimden.

Bu arada arkadaslar yadirganacak pek bir durum yok, o kadar ves vese etmeyin kanimca.
Bir keresinde 20 yada 21 yasindaydim. Anadolu çocuklari kendinden bir iki yas bile büyük olsalar EMMI diyorlar. laugh.gif
E o yastada emmi olamam herhalde..

Ben artik amca dedikleri zaman gurur duyuyorum. smile.gif

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 21.08.2007, 19:32:53
İleti #5

Grup Simge

Ruh Halim:

Hehehe karakedi,sahiden demediler mi,yoksa,dedigin gibi duymazliktan mi geldin.Benim kaçmak gibi bir sansim yoktu ki...Gelin arabasiyla dügün salonuna gidiyoruz...Gelini birakip nereye kaçalim... biggrin.gif

+Quote Post
alikusu
mesaj 21.08.2007, 19:47:08
İleti #6

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Dediler banada  teyze  dediler , Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
dolmusta giderken arkadaki yolcu parayi uzatip  teyze  bir  kisi verirmisin  demisti  ayyy  korkunç birseydi  ben  bu parayi  alip  senin  kafanda  paralamazmiyim dedim (içimden) ama  aci  gerçegi  kabullendim artikbu birsey degilde  büyükanne  olunca Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
 ne  halt edicem  onu  düsünüyorum Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

ne  diyeyim  her yasin ayri  güzelligi  var  diyip avuturum  herhal kendimi off  off.... Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
  Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

ama  eminim  en popüler  büyükanne  ben  olurdum torunlara  msn de chat  yapmanin  püf  noktalarini  anlatirken yada  internet  aleminde  beraber  sörf  yaparken

çalikusu2007-08-21 20:49:29

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 21.08.2007, 22:07:09
İleti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

Hah hah haaaaay.Alemsin çalikusu teyze...Babanne ya da haminne mi yoksam.Bu arada smiley lerine bayildim.Bu arada;izliyor musun bilmem,Son tercih dersanesi adli dizide bir Mert karakteri ve onun birde babannesi(kesinlikle babaanne degil)var.Herhalde öyle bir büyükanne olacaksin.
Yahu,benim bir kizim,birde oglum var.Herhal bizde dede olacagiz...Serdar dede...Kulaga hiç hos gelmiyor yaaa.

+Quote Post
ulashima
mesaj 21.08.2007, 22:21:29
İleti #8

Grup Simge

Nereden: Istanbul
Üye No: 378

amca....amca.....bana amca dememisler ben dedirtmistim. çok yakin, manevi kardes statüsünde bir arkadasimin kizi olunca ben de ziyaretine gidince tam "abi" dedirtirken ben demistim ki: "babanin arkadasi olunca amca oluyorsun simdi....abi degil amcayim ben" demistim, yari saka yari ciddi.

istemim disinda denmesi ise bu sene içinde oldu. Nisan ayinin sicak mi soguk mu belli olmayan bir gününde bir gün yogun bir programim vardi.Önceki geceHarem tarafinda oturanbir akrabamda kalmistim hatta, çünkü sabahleyin Gebze'de is görüsmem ve Kadiköy'de biri öglen biri aksam seansina iki sinema biletim vardi (Istanbul Film Festivali) ceket-pantolon giyinmis, yanima da bir süeter almistim. görüsmeden döndüm, Kadiköy'de ilk filmimi seyrettim. Aksam seansina kadar vaktim vardi...esyalarimi Moda'daki teyzeme birakmak için eve dönmelerini bekleyecektim nasil olsa. hem havanin az buçuk sogumasi, hem de içtigim kahvenin üzerime birkaç damlasinin dökülmesi yüzünden süeterimi giydim. Ceket-kumas pantolon, içte süeter, kilolarimin nisanesi koca göbegim (biraz eridi) ile Reks sinemasi yanindaki sokakta volta atiyordum. Derken lise çaginda üç kiz bana gelerek:

-Amca buralarda Morg diye bir magaza varmis, nerede?

bi durakladim...."amca...hmm" diye düsündüm. dükkanin niteligini az buçuk çikartmistim (su komik tisörtlerin, metal aksesuarlarin, renkli çoraplarin falan oldugu yerlerden) ama dükkanin adini bilmedigim için arka yani göstererek

-Oralarda o tür bikaç dükkanvar (tam da amca cevabi olmus di mi? )

diye cevap verdim...kizlar yari kikirdayarak tesekkür ettiler...yolumuza gittik. "Daha 29 yasindayim ama" diye belli belirsiz söylendim arkalarindan ama....duyduklarini zannetmiyorum.

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 21.08.2007, 22:27:51
İleti #9

Grup Simge

Ruh Halim:

Ulas,Allah tependen baksin emi...Yahu senden 9 yas büyügüm,daha liseliler bana amca demeye baslamadi...Hah haaay liseliler amca dedi ha.Amanin benim durumum çok iyiymis yaaa.Daha ilkokullular amca diyor... biggrin.gif

+Quote Post
ulashima
mesaj 21.08.2007, 22:36:48
İleti #10

Grup Simge

Nereden: Istanbul
Üye No: 378

valla liseli dedim ama ortaokul....yani simdiki deyimle "ilkögretim ikinci kademe" de olabilir. biraz minyondular biggrin.gif

o günkü halimi görsen hak verirdin....kahverengi kirçilli ceket, kahverengi pantolon, kösele taban kahverengi ayakkabilar, bej üstü kahverengi desenli bir süeter ve en önemlisi yarim dünya....dur hatta dörtte üç dünya kadar bir göbek. valla iyi dede dememisler.

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

5 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Teyzem
1986
7 alphaville 2,194 08.05.2016 - 09:10:26
Gn: F
No new Size Benzeyen Ünlüyü Bulun
20 Mrbom 10,768 04.08.2011 - 04:09:47
Gn: loreyeno

RSS Basit Görünüm Tarih : 25.08.2019 - 17:42:22
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net