IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Buruk Bir Anneler Gn...
raymond
mesaj 10.05.2015, 13:06:43
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

"St Glgesi Bulamam Piknikinin Yeri..." bal altnda sevgili Alpaslan'n babasnn vefat zerine yazm olduklarn grdkten bir sre sonra kendisini aram ve zntm bildirmitim... Ayn tarihlerde bizden corafi olarak uzak ama bir o kadar da yakn Trk illerinden birinde yaayan sevgili anamzn (kaynvalidemin) hasta haberi gelmiti... Sanyorum taziye iin Alpaslan' aradmda arada bu konu da gemi ve byklerimizin bizler iin ne kadar deerli olduundan da konumutuk... Getiimiz hafta Pazartesi arlat haberini alnca yaklak 3 yldr anamz (annesini) grmeyen gurbet kuu eim iin hemen bilet alma karar aldk... Ne var ki aramba akamna bulabildik... O akam eimi gzel dileklerle uurladm... Ertesi sabah memleketine vard, anamzla kucaklat, mit dolu iki gn geirdiler... Ve... nc gn sabaha kar anamz bu dnyaya veda etti... Babamz da yaklak 25 yl nce kaybeden eim ve ben ksz kaldk... Zor bir karar olmakla birlikte eimi hemen gnderebildiim iin, anamzla kucaklaabildii ve onunla ksack iki gn de olsa vakit geirebildii iin Yce Allah'a krediyor fakat en son yl nce grp sarldm, ayrlrken gzleri yaararak bana "Olum, seni iyi arlayabildim mi?.. Benden raz msn?.." diyerek beni gzyalarna ve byk bir mahcubiyete boan nur yzl, yumuk gzl ileke anamz bir kez daha gremediim iin de byk znt duyuyorum (vefat haberini aldm gn derhal yola karak ertesi sabahki cenaze trenine katlp, anamzn yzn okayp onu mezara salma ve toprak atabilme olanana kavutum, nasl getiini anlamadm bu telenin ardndan dn yurda dndk)... Kendi adma onu zecek, skntya sevk edecek herhangi bir eye sebep olmadm, buradan oraya hep gzel haberlerle, gzelliklerle gittiim iin de bizden raz olduunu dnyorum...
Daha fazla sz etmeye gcm yok dostlarm... Birbirimizi teselli etmeye, toparlanmaya alyoruz eimle... Vaktinde deiik deiik yalarda be ocuunu topraa vermi, altsn bytm anamz onca aclara ramen nasl ayakta kald ise biz de yle ayakta kalacaz, kalmalyz...
Analarmz hayatta ise kadrini kymetini bilelim, onlar ba tac edelim... Hayatta olmayanlara Mevlm rahmetiyle muamele etsin...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Adore
mesaj 10.05.2015, 16:11:48
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

ncelikle basal diliyor, acnz paylayorum..
Evlat, ana ile olan ban ifade edemese de en derininde yayor.
O anlatlamaz duygular gzlerden okunuyor ve sonrasndaki sarlla zirveye kyor.

Ben anam son grdmde, genlik fotorafn hastanedeki oda arkadana gstermemi istemiti.
Ksk bir sesle "Eskiden neydim, imdi oldum grsn" demiti.
Ben de "Anne sen her halinle gzelsin, imdi de ok gzelsin" demi, iimde yanan atee kendi ellerimle benzin dkmtm.
Ve o ate, gzlerimden yamur gibi akm, yanaklarmdan szlmt.

Anne, Allah'n yaratt en kutsal canldr..
phesiz onlarn yeri ayr, lmden sonraki hayatlar da farkldr.

Sevgili annem bir 5 Mays gecesi bu dnyadan gerken, iimde kopan frtnay bir ben bilirim bir de Allah.

Bu vesileyle tm analarn ellerinden pyorum.
Allah onlar bamzdan eksik etmesin, eksikliini gstermesin.
ok zor dostlar, ok zor.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
superisi
mesaj 10.05.2015, 18:34:56
leti #3

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

ok kr annem yanmda.. Her zaman onu kaybedince ok zlp arayacamn bilincindeyim.. Bu sebeple aklma geldike gider dizine yatar perim.. Ancak ok yaland... Gnleri sayl gibi geliyor bana... Bu yzden ok sarslmamak iin annesiz bir hayat dncesine de altrmaya alyorum kendimi.. Bu satrlar yazarken bile alyorum.. Acmasz hayat sevdiklerimizi elimizden almasa ne olurdu sanki...

Sevgili raymond hocam ve Galactica bata olmak zere anne ve babalarn kaybeden arkadalarma ba sal ve sabr diliyorum. Anneleri yanlarnda olanlar hemen gidip yanaklarndan psnler.. Uzakta olanlar da telefon ile arasnlar... Hi bir ey ve hi kimse annelerimizden daha deerli deildir.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
sahaf
mesaj 11.05.2015, 10:43:30
leti #4

Grup Simge

leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

ncelikle bende basal diliyorum raymond hocama ve annesini kaybeden btn dostlarma. Annemi 1 Ocak 2004 de kaybettim bugn bile hala bu yama ramen anne efkatine ve merhametine olan snma istei srmyor deil yani. Annesi hayatta olan arkadalarm annelerine sk skya sarlsnlar nk anneyi zlemek inann baka hibireye benzemiyor. ocuklukta olduu gibi alayp 'annemi istiyorum' diye alasam ve annem bana geri dnecek diye beklesemde biliyorum o artk geri dnmeyecek.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
mavi
mesaj 11.05.2015, 22:28:38
leti #5

Grup Simge

leti: 1,161
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

basal diliyorum raymond, annesizlik, anne zlemi kadar insan bu dnyada kederlendiren, yalnzln dibine kadar hissettiren baka bir ey yok. Annem Allaha ok kr hayatta ama benden ok uzakta, bu hasret her eyden daha beter.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
Candy
mesaj 14.05.2015, 11:17:21
leti #6

Grup Simge

leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

ncelikle annesini kaybetmi btn arkadalarma sabr diliyorum..yerlerinin dolduralamayaca bilinci ama bir baka boyutta tekrar buluacamz midiyle..byle tutunmuyor muyuz hayata?

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Anneler Gn...
11 oldkid 3,490 13.05.2018 - 12:38:40
G?n: sahaf
No new Annelerimiz'den Neler ğrendik
22 alikusu 7,120 01.04.2016 - 09:14:44
G?n: oldkid
No New Posts Anneler Babalar ocuklar
1 okseybilenkiz 1,439 16.11.2014 - 00:35:00
G?n: F
No New Posts Anneler Gnnz Kutlu Olsun
1 Adore 1,444 13.05.2013 - 13:01:16
G?n: sahaf
No new Annelerin Altn Gn
18 heaven 7,412 01.11.2012 - 17:17:00
G?n: Adore

RSS Basit Grnm Tarih : 19.07.2019 - 01:46:57
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net