IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Ara - Gereler

Blm Kurallar

Mazimizde kullandmz ve ou tedavlden kalkan her trl ara ve gere hakkndaki yazlarnz bu blme.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Arabal Vapur
sea1764
mesaj 09.07.2007, 13:50:02
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 20.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 152

Bogazii kprs 1973 de ailmadan nce Istanbulun bir yakasindan digerine araba ile gemek iin arabali vapurlardan baska bir seenegimiz yoktu.Anadolu yakasinda Harem,skdar;Avrupada ise Sirkeci ve Kabatastan kalkardi.ay sevenler iin de gvertede deniz havasi alirken ay imek de ayri bir keyifti.Sirkeci Harem arasi hala alisiyor.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
darko
mesaj 09.07.2007, 14:30:28
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Bunlarin demiryollari diye vagon tasiyanlari var.ocukken bunlardan grdgmde o vagonlari gemiye nasil bindirmisler ya! diye hayret etmistim.

Bak simdi aklima geldi, benim bi arabali vapur oyuncagim vardi ya..

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
sahaf
mesaj 09.07.2007, 15:03:50
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bazen yolum sirkeciye dstgnde Arabali vapurlarin iskeleye yanasip aralar ile birlikte insanlarin inisini seyrederdim.Simdilerde gelisen teknoloji ile birlikte hizli feribotlar var ve eski vapurlarda yeni modelleri ile hizmet verecek.Btn bunlara ragmen hala kisitli hat sayisina ragmen hizmet veriyor arabali vapurlar.
Bir asir nce Sirket-i Hayriye ile insanlarin yasamina girmisti vapurlar.arabali vapurlarda ilk sirket-i hayriye ile baslamisti hizmet vermeye,malesef sirket-i hayriye Mazi oldu kala kala vapurlari kaldi yadigar.
Iste o anlar.ok eskiden Ambarlar,nakliyeciler ve otobs firmalari sirkecideymis muhtemelen burasida sirkeci veya harem iskelesi.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
soner1971
mesaj 09.07.2007, 17:43:34
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Arkadaslar; ben inanin arabali vapurlari normal sehir hatlari vapurlarindan daha fazla sevmisimdir. Bir kere yaya olarak da binsek, rahat nefes alinabilecek yerleri daha fazla. Sonra daha yksek bir vapur. Kendine has sarsmadan bir seyri var.

Bir zamanlar yani Istanbulda ikamet ettigim zamanlar, otobs ile Ege gezilerinde Izmit Krfezini dolasmayip arabali vapurla geislerimizi kesinlikle unutamam.

Ama tabiki Istanbul Bogazinda ki tadi bambaskaydi..

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
sea1764
mesaj 11.07.2007, 22:35:22
leti #5

Grup Simge

leti: 384
Katlm: 20.06.2007
ye No: 152

O vapurdan bende de vardi.Kapaklari sariydi gerekteki gibi yukari kalkmaz iine girerdi.Ben iplik baglayip yukari kalkar hale getirmistim.Diger bilgileri majorette ve matchbox arabalar konusuna az nce yazdim.

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 10.12.2007, 21:53:34
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ok utan verii bir anim var.yalovadan istanbula dnyoruz arabali vapur ile.ay aldik ve cay bardaklari ile ay tabaklarinin tamamini geri vermedi bizimkiler niye ise i ettiler bardaklari.hala zlrm o bardaklarin parasi garsondan ikmistir diye.bunun hariinde arabali vapurlar ok hosturlar bana grede

--------------------

+Quote Post
ember
mesaj 10.12.2007, 22:08:08
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Yalova-Istanbul arabali seferlerinde ok yolculuk yaptim, hala da zaman zaman yapiyorum.. ok eskiden Yalova-Kartal hatti vardi, 2 saate yakin sryordu (Simdiki deniz otobsleri ile 40 dakika).. Nedense ok da bakimsizdi bu arabali vapurlar.. Bir keresinde vapurun bozuldugunu, deniz ortasinda bir sre bekledikten sonra Kartal'a geri geri yanastigimizi hatirliyorum.. Sonralari Yalova-Darica seferleri basladi.. En sonunda onlar da kaldirilip Eskihisar-Topular hattina geildi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
Fosforlu
mesaj 26.06.2009, 15:47:38
leti #8

Grup Simge

leti: 437
Katlm: 25.05.2009
Nereden: yeilam
ye No: 5,042

Bugnlerde yolcu tama kapasitesi % 50 artm durumda.sebebi ise FSM kprsndeki deprem glendirme almalar sebebiyle.istanbul halk 1 ay zorunlu nostalji yapacak..eskiden sirkeci tren istasyonundan bir makas ilavesi ile baz vagonlar sarayburnundan arabal vapura yklerler ve karya muhtemelen haydarpaa garna geirirlermi..eski gazete balklarnda bu vagonlarn arabalya aktarlrken denize dtn yazyor baz eski gazeteler.bkz.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
''...Korkulu gnler bunlar.Kimse tek k yakmyor.Bu gidile,gemilerin klar grnnceye kadar da yakacaklar yok..Gemileri bekliyoruz...''

+Quote Post
Adore
mesaj 14.07.2011, 20:07:54
leti #9

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Arabal vapura ilgim kklmden balyor.
Kkken, bu vapurlara binmek iin bymem gerektiini dnmekteydim.
Filmlerde arabal vapurlarn reklamlar hep dikkatimi ekerdi.
Sonra bir muhabbet srasnda "Ahmet Tark Teke'nin, film sahnesi gerei sahilden arabal vapura atlarken dt ve motorlarn yaratt su girdabna kaplarak geci keldi ldn" duydum.
Bu bende ok olumsuz bir etki yaratt.
Vapurdan dmek korkusuyla yaadm yllarca.
Delikanllk dnemlerinde, bu vapurlara binmem gerektiinde pek dnmedim ama, imdi konusu alnca aklma geldi.
Arabal vapur yava ilerlese de, gnl rahatlyla dolaabileceiniz geni alanlar nedeniyle bence ok uygun bir tat arac.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 15.04.2012, 10:45:09
leti #10

Grup Simge

leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Yolcular indiinde grevli trafik polisi hemen yolu keser arabaldan inen aralara sinirli bi ekilde yol aard. Yine gazete satcs ocuklar ile sigara satclar hemen balardlar barmaya. ''yaziyor abi yaziyor, salacak canavarn yaziyor''. Sigara satclarda ''kent var, malbora var, maltepe yok'' biggrin.gif

Sanda solunda ve kaptan kk altnda bulunan reklamlar ilede dikkat ekicilerdi.

national dertsiz televizyon, bs, hoover ve dierinde arelik okuyabildiklerim

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Vapurlarn Alt Katlar
6 Mrbom 2,234 09.12.2014 - 06:35:02
G?n: nie
No New Posts Vapurlardaki an Sesi
5 simeli 2,120 08.12.2014 - 21:40:59
G?n: nie
No New Posts Vapura Ddk aldrmak
0 soner1971 1,021 12.08.2007 - 21:22:09
G?n: soner1971

RSS Basit Grnm Tarih : 15.07.2019 - 22:44:32
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net