IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Bydk M Biz..?
Candy
mesaj 08.06.2010, 13:00:39
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Esra zarfat’a..ky dilinde konuabildiim dostuma...

...Klahl dondurma zleminde avuturken yalnzln, sen aslnda hep uzaklara gitmek isterdin....

Kim bilir ka tren gar geti gzlerinin nnden desem, sen sadece zmit garnda unuttuunu sylerdin belki de hznlerini…garlarda unutulan hznlere sahip kan olur mu bilmem ama sen en ok sahip klmayana sarldn belki de… eski gazete kuprlerinde tozlanm bir haber olabilir hayat, emin deilim… yleyse dalmadan, datmadan gece senfonisi yalnzlklar, baka bir iin yoksa yani, gel seninle sahil boyunca maviye yryelim…

Uzaklar anlat bana… ka kilometre ta srer uzanamadklarn?...ya da dur, sessizlii anlat bana…nasl konuur bara ara, dudak dahi oynatmadan?... anlatrken susturduklar iin mi, cevapsz kalr sorular yok yere?... biliyorum, yok bilmiyorum aslnda, benim de cevapsz sorularm var, tpk gzlerinde barnan uurum iekleri gibi… seni anladm dersem, anla…

Gz iekleri gibi glmseyiin… aslnda en gzeli…herkesler kaarken hzn yaan gecelerden, sar yapraklarn mziinden, slanmamak iin atak alt ararken gzleri, en gzeli sahiplenmek sonbahar kavumalarn… sen amazsn emsiyeni, rzgar yzn okarsa dier yanan evirirsin, bata ka yrrsn amurda, dada, bayrda deil mi?... gz iekleri gibi glmseyiin, duyabiliyorum… aslnda en gzeli…

Kim bilir ka ayrlk yrd gzlerinden desem, sen sadece birini unutamadn sylerdin belki de bu gidilerden… ayrlklara sahip kan olur mu bilmem ama sen en ok sahip klmayan sevdin belki de…yal bir at olabilir mi hayat, emin deilim… yleyse yalanmadan, yaartmadan tozu alnan anlar, verilmi baka szn yoksa yani, gel seninle gece boyunca yldzlara yryelim…

Balamann tellerinde yuva kuran trkleri anlat bana… ka nefeslik tad var aklarn?... ya da dur, lmeyen, kurun ilemeyen sarlmalar anlat bana… nasl kavuur kollar, el yordam bilmeden?... kavuurken yreklerine dokunduklar iin mi?... biliyorum… yok bilmiyorum aslnda, benimde cevapsz dokunularm var, tpk sesinde bada kuran ard kuu gibi… seni anladm dersem, anla…

Ne yne gideceini bilemeyen rzgar gibi zlemlerin… aslnda en gzeli… herkes inadna biliyorum derken nereye gideceini ama gidemezken ama adm dahi atamazken, bilmeden adm atmak, sanrm en gzeli… dilinde yuva yapan, srra kadem basan kelimeler deil ki… yazdka dklyor yaam, sen yazdka diniyor aclar deil mi?... rzgar gibi zlemlerin… aslnda en gzeli…

Kim bilir ka yalnzlk oturdu gzlerine desem, sen sadece sende olan unutamadn sylerdin belki de bu yalnzlklardan… yalnzl datan biri kar gelir mi bilmem ama sen en ok datlmayan sevdin belki de… bilmedii bir ehirde kaybolan ama ba dik bir kahkaha olabilir mi hayat, emin deilim…yleyse kaybolmadan, kaymadan kaldrm sessizliine, acil bir iin yoksa yani, gel seninle arklar boyunca dostlua yryelim…

Dilinin ucuna gelip de haykramadn cmlelerini anlat bana… ka gecenin sabahnda birikti bu kadar syleyeceklerin?... ya da dur, umutla beklenen deniz st merhabalar anlat bana… nasl yaarr gzler durduk yere?... yalanrken alara takldklar iin mi?... biliyorum... yok bilmiyorum aslnda, benim de renksiz slaklm var yanaklarda, tpk suskularnda renk atan aknln gibi… seni anladm dersem, anla…

Demem o ki gl beyaz kahkaha, bunca yaanmla ramen, bunca gitmelere, dnmelere ramen, bunca sitem dolu ama iten serzenilere ramen, bunca gzn kan bulam vedalara ramen, deli boranlara, meltem scaklna, yrei kavuran i ekilere ramen, sz m byk szlerimiz mi derken susmamza ramen, bydk m sence?

Pelin Onay

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 09.12.2019 - 10:33:29
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net