IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Çocukken Girmeye Korktuğumuz Yerler
Adore
mesaj 02.04.2012, 19:44:48
İleti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Üye No: 54,831
Ruh Halim:

Mevlanakapı'da, bir arkadaşımızın oturduğu ve sıklıkla gittiğimiz 2 katlı bir ev vardı..
Evin dış cephesini kaplayan tahtaların rengi iyice kararmış, pencere camları bile koyulaşmıştı.
Yıllarca boyanmamış, Osmanlı döneminden kalma, ahşap bir ev.

Evin küçük, arka bahçesine açılan kapının önünde sıkıca çivilenmiş, kalınca bir tahta vardı..
O bahçede yer alan kuyuya düşüp ölen çocukların bazı geceler ağladığı anlatılıyordu.
Bunun bir kandırmaca olduğunu düşünüyor olsak da girmeye cesaret edemiyorduk.

Tahta kapı aralığından baktığımızda otların bürüdüğü bu yerde işimize yarayacak bir çok şey bulunabileceğini düşünüyorduk.
Zaman zaman bu bahçeye girmek için yazı tura attığımız da oldu..
Ancak bir türlü cesaret edip oraya giremedik.

Buna benzer başka yerler de kalmış aklımda..
Kestirme yol olarak kullanılan mezarlıklar..
Zincirlenip asma kilit takılmış aralık kapılar..
Geceleri, içinde gölgelerin dolaştığı terkedilmiş harap yapılar.
Bir de o garip binalardan zaman zaman çıkan o korkutucu yüzlü şahıslar.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
PROTOSS
mesaj 02.04.2012, 20:04:09
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Aiur
Üye No: 4,771
Ruh Halim:

Jaws filmi sonrası deniz de bu yerlerden biridir.

Korku filmi sonrası ise genelde karanlık olan her yerden korkardım. Tuvalete, mutfağa ışıkları yaka yaka giderdim evde laugh.gif

+Quote Post
sahaf
mesaj 03.04.2012, 08:29:52
İleti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

Nuriye yengenin bahçesine girmeye ve özellikle geceleri girmeye korkardık, çünkü burada bir YATIR vardı.

Aşağıdaki linkte bulunan anketde uzun uzun anlatmıştım merak eden girip bakabilir.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
superisi
mesaj 03.04.2012, 10:55:00
İleti #4

Grup Simge

Nereden: izmir
Üye No: 532
Ruh Halim:

Ben cesur görünmeye çalışan tırsak bir çocuktum. Bu yüzden çoğu arkadaşımın girip de benim girmeye korktuğum yerler vardı. En başta evimizin önündeki yeşillikteki çukur gibi mağaraya giremedim. Oraya erkek arkadaşlarımızın bazıları sigara ve içki içmek için girerlerdi. Sonra Denizli'de eski kullanılmayan bir fabrika vardı. Gece çok korkunç görünürdü. Eve giderken pencerelerine bakar, oradan bir vampirin beni izlediğini düşünerek kendimi korkutur, nefesimi tutarak bir çırpıda önünden geçerdim. Arkadaşlarla şu kadar para versem oraya girer misin diye sorardık birbirimize de milyon verseler girmezdim blink.gif

Girdiğim yerler de var canım smile.gif Merak kediyi öldürürmüş.. Evimizin bodrumuna ve çatı arasına korkmama rağmen defalarca girip baktım. Eski eşyalara bakardım, işime yarayacak bir oyuncak bulabilirmiyim diye..

Hala geceleri denize giremem Jaws yüzünden.. Bir gece dener miyim bilemiyorum huh.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
ntetik73
mesaj 03.04.2012, 11:42:32
İleti #5

Grup Simge

Nereden: Denizli
Üye No: 4,255
Ruh Halim:

Bizim evin altında, evin büyüklüğü kadar bodrum vardı.Bodrumun kapısı küçücüktü ve içeri eğilerek girebiliyorduk.çerisi oldukça karanlıktı.En dipte bir odası vardı orası zifiri karanlık.ok korkak bi çocuk değildim ama şte oraya gitmekten tırsardım.
Annem bizim küçüklük kıyafetlerimizi,defterlerimizi,oyuncaklarımızı oraya saklamış.Merak ederdim ama giremezdim.imdi gözümün önüne Bodrumun kapıdan içeri girince, sağ tarafta dizili olan Tercüman ve Yeni Asır Gazeteleri geldi.Sanki elimi uzatsam alacakmışım gibi.Biraz ileride ise aşure Kazanı... cray.gif

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post
murat ile nazl
mesaj 03.04.2012, 12:16:22
İleti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: istanbul
Üye No: 104,498
Ruh Halim:

4.levent teki Perili köşk'ün virane haline girmeye korkardık..şimdilerde federasyon binası olarak da kullanılıyor ama o eski 80 lerdeki halini düşünüyorumda iyiki girmemişiz içine smile.gif

--------------------
80,lerin ocuu :)

+Quote Post
ember
mesaj 04.04.2012, 09:58:31
İleti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Istanbul
Üye No: 60
Ruh Halim:

lkokulumda merdiven altında küçük karanlık bir oda vardı.. Öğretmenimiz yaramazlık yaparsak bizi oraya kapayacağını, içerdeki farelerin bizi kemireceğini söylerdi.. Hepimiz o odadan çok korkardık bu yüzden.. Bırakın kapısını açıp bakmayı, merdivenleri kullanmam gerektiğinde bile başımı öte tarafa çevirip geçerdim önünden..
imdi düşünüyorum da sanırım oraya süpürge, kova gibi temizlik malzemelerini koyuyorlardı.. Kendi halinde masum bir odaydı yani..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
arsuubosar
mesaj 04.04.2012, 11:32:05
İleti #8

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: stanbul
Üye No: 138,868
Ruh Halim:

üsküdarda geçti benim çocukluğum apartmanımızın bahçesinde kömürlüklerimiz vardı her dairenin ayrı asma kilidi kapılarında kömürlüğe gidip kovayla kömür almam gerekirdi bazen her defasında kalbim ağzımdan çıkacakmış gibi hissederdim ama yinede giderdim blink.gif

--------------------
Eskiden her gn yaanacak bir ey vard,
Herkes kendi dn kurar,
Kendi hayatn oynard.
imdi, herkes
Youn,
... Yorgun
Ve
Tek bana...

Can DNDAR

+Quote Post
alikusu
mesaj 16.01.2017, 09:27:42
İleti #9

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

benim hala girmeye korktuğum o kadar çok yer varken olay birde çocukluğa indirgenirse sanırım günlerce bu başlıkda kalmam gerek huh.gif huh.gif huh.gif
çocukluğumun en korkuncu tabikide köydeki kiler dediğimiz yeraltına doğru uzanan upuzun yer altı dehlizlerimiz vardır vakti zamanında yerinaltına kazınmış her evin birbirine bağlı olduğu mahzenler ilk yapılış amacı düşmanlardan kaçmak sonra hayvanlara barınak sonrada eşkıyaların inzibatlardan kaçmak için kullandıkları dehlizler sonra evlerin bağlantıları kapatılsada doğal soğuk hava deposu olarak erzak saklama depoları olarak hala kullanılan kilerler çocukluğumuzda ne hikayeler ne korkunçlu öyküler dinlerdik her evin bir bekçisi olduğu ve gece olunca bu kilerlerden çıkıp ses verdikleri ve hatta göründükleri blink.gif blink.gif blink.gif
velhasılıkelam çocukluğumun en korkunç yerleri top listemin başı bizim köyün kilerleri ....
ha sonradan bütün bu korkunçlu hikayelerin aslında kilerde saklanan yemişlerin meyvelerin cevizli sucukların envayi çeşit yemeliklerin çocukların gazabından kurtarılması için uydurulduğu rivayet edilsede arada büyüklerin hele yakın zamanda kendi arlarında fısır fısır ses geldi atlar vardı gelin gelmiş gibi lakırdılarıda kulağıma gelmiyor değil....
artık buzdolapları derin dondurucular her bişey var eee o zaman ne olabilirki rolleye0017.gif
son zamanlarda altına yatırım yapmakda çok moda olduğundan ötürü ....
kafamda deli sorular ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 21.08.2019 - 22:49:49
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net