IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
devimizi Yapmadmzda...
RENK
mesaj 11.01.2011, 13:29:00
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

devimizi yapmadmzda retmenimize salam bir yalan uydurmak zorunda kalrdk...

Sular kesikti , elektrikler yoktu'dan daha salam gerekelerimiz olmalyd,nk bunlar artk eskimiti.

Bir gn ngilizce devimi yapmadan okula gittim ama salam bir gerekem vard kendime gre:

Ablam istemeye gelmilerdi ve ben misafirleri brakp ders almak ayp olur diye devimi yapmadm.
(ayp olur diye deil tabbiki canm bal gibi dev yapmak istemiyordu ve ben retmenin neden sorusuna kar ok ama ok hazrlklydm)

Ertesi gn ngilizce dersindeyiz , retmen devimi sordu nedeniyle birlikte neden yapamadm hnzr bir glmsemeyle tamamlayarak aklamam yaptm.retmenim de sesini karmad ama ertesi gn veli toplantsnda retmenim anneme ''hayrl olsun efendim byk kz veriyormusunuz galiba , hehehe''falan deyince annem akama beni bir gzel benzetti..''vay efendim bu kadar zel eyler retmene anlatlrmym , oturup devimi yapsaymm bananeymi ablam isteyenlerden ''falan bir dolu azar iittim. wacko.gif
imdi internette paylayorum annecim bu zel eyleri , kzmazsn dimi? blush.gif
Size de akolsun hocam ben sizinle bu kadar zel birey paylatm anneme gidip yetitirmeniz mi lazmd tongue.gif

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 12.01.2011, 21:19:07
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ben ilkokula giderken elektriklerin kesilmesi iyi bir mazeretti.
geri ben hi kullanmadm ama bu mazereti kullanan arkadalara bizzat ahit oldum,ben iyi kt devlerimi daima yapardm,iyi olmasalarda mazeret bildirmeme gerek kalmazd.
birde arkadalar misafir geldi alamadk derdi.bu bence geerli bir sebebti.ocukken hi kendime ait bir odam olmad iin bu byklerin yannda ders alma eziyetini iyi bilirdim smile.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 12.01.2011, 21:47:53
leti #3

Grup Simge

leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Bir karikatr geldi aklma. renci retmenine sular kesildii iin devini yapamadn sylyordu. retmeni de kzyordu "Bari dzgn bir yalan uydursaydn da elektrikler kesildi deseydin anlardm" diyor ve renciye zayf not veriyor. renci eve geldiinde yine sularn kesik olduunu annesinden reniyor annesi ona 10 tane kova verip, aa mahalleye gidip sular doldurmas gerektiini sylyor. Grgrda acemi izerlerin olduu sayfada kmt diye hatrlyorum.

Bana gelince; elektrikler kesilse bile mum nda devimi yapmaya alrdm. Byle sayfalarca ka tane temiz devimi son gece mum nda yazmmdr kimbilir unsure.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
november76
mesaj 29.01.2011, 11:40:18
leti #4

Grup Simge

leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

ki ya da nc snftaydm. Bir pazar gecesi yattktan sonra, matematik devim olduu aklma geldi. Ik kapanm herkes uyumu, kalkp asam annemler kzacaklar, gece lambasnn nda devimi yaptm bugn gibi hatrlarm. smile.gif

Tabii bydke "dev mi kalm, amaan kalsn ne olacak!" moduna girdim.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 29.01.2011, 12:15:39
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,589
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

devimi yapmadm zamanlarda ilk azar abimden iitirdim. sad.gif Hatta hi unutmam bir defasnda ilkokul drtte okuduum zamand. renciydim, akama doru eve geldim. Bir matematik devi vermiti retmen. inde bir ok sorunun olduu yklce de bir devdi. O gnde aksi gibi yorgunum erkenden yatasm var. Mmkn m? Deil elbette. Abim her daim peimde nk. devlerimi, derslerimi ve snavlarm her gn sorar kontrol ederdi. O gnde abime grnmeden kaytarp erkenden yataym dedim ama abim yakalad tabi. dev gece yars bitti. Bitinceye kadar tahmin edeceiniz gibi beni yatrmad. wacko.gif rtfm.gif 0022.gif

--------------------

+Quote Post
ntetik73
mesaj 29.01.2011, 16:18:21
leti #6

Grup Simge

leti: 1,010
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

devimi yapmadm pek olmuyordu ama bir ey var hatrmda onu anlataym.daha nce baka bi konuda anlatmtm beslediimiz bi kei vard.keiyi fazla beslemiiz ya tutmu lmek zereyken kestiler ben o gn o kadar ok zlmtm,okadar ok alamtm ki ders falan aklmda deil.okula gittim retmenim sorarsa keimiz ld zltden yapamadm diyecektim ama o gnde devleri kontrol etmemiti.eer konrol etmi olsa, ben de keimiz ldnden yapamadm deseydim sonu ne olurdu bilemiyorum.. laugh.gif

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 14.11.2019 - 21:56:15
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net