IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Okul Yemei Davetiyeleri
darko
mesaj 26.06.2007, 12:19:01
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

okul aile birligi gelir saglamak iin velilere yemek dzenler bu davetiyeleride biraz durumu iyi olan grencilere zorla satarlardi. her sinifa belli adette verilirdi gretmende bunlari satmak zorundaydi.benim babamin meslegi dis teknisyeniydi. gretmende srekli bana davetiye satmaya alisirdi. halbuki o zamanlar durumlar ok iyi degil para yok,almaktan kamak iin ne taklalar atardim.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mesaj 26.06.2007, 12:31:59
leti #2

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Darko konuyu dagitmak istemiyorum ama , birde odun kmr parasi ve nite dergi paralari vardi.. Biz drt kardestik ve drdmzde asa bes yukari okula ayni dnemlerde gittik. Her birimiz elimizde zarflarla gelirdik.. Bu zarflari kesinlikle bos geri gtremezdin.. okul ynetiminin azari bir taraf sinifa karsi mahup olmak da vardi.. Dsnyorum da seksenlerde ocuk olmak ok gzeldi ama "baba" olmak "ev reisi" olmak biraz zordu galiba.. Ne sper babalarimiz varmis yaa..

+Quote Post
hale
mesaj 26.06.2007, 12:34:34
leti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
ye No: 101

biraz da ben dagitayim,olmadi kilit yeriz ne yapalim

her yil okula krler gelirdi, ellerinde bir iki enstrman, bi konser verirlerdi.. ogu son derece yeteneksizdi..

bu konuya nerden mi geldim, iste onlar geldigi zaman da bi samanli kagittan yapilma zarf gnderilirdi eve , gnlnzden ne koparsa verin deyu.. ordan geldi aklima

+Quote Post
darko
mesaj 26.06.2007, 12:35:45
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

QUOTE(Glsen)
Darko konuyu dagitmak istemiyorum ama , birde odun kmr parasi ve nite dergi paralari vardi.. Biz drt kardestik ve drdmzde asa bes yukari okula ayni dnemlerde gittik. Her birimiz elimizde zarflarla gelirdik.. Bu zarflari kesinlikle bos geri gtremezdin.. okul ynetiminin azari bir taraf sinifa karsi mahup olmak da vardi.. Dsnyorum da seksenlerde ocuk olmak ok gzeldi ama "baba" olmak "ev reisi" olmak biraz zordu galiba.. Ne sper babalarimiz varmis yaa..

ok haklisin glsen. o zarflari iyi hatirladin. Okul ynetimleri garipti bu isleri velilerle direkt grsmezde ocuklari alet eder onlarin psikolojisini dsnmezlerdi.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
sahaf
mesaj 21.11.2012, 12:57:06
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,128
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Kardeim ile birlikte tembihlenmiti bize smile.gif . retmene be kardeiz ve babam smerbank'tan emekli diyor ve almyorduk o davetiyelerden. yani fakiriz hesab. Fakat nasl olduunu bilmiyorum o davetiyelerden bi keresinde alnm, merter ilyas dn salonu ve restaurant'ta gerekleen bir okul yemeine katlmtk.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
nie
mesaj 24.10.2014, 05:40:37
leti #6

Grup Simge

Grup: ye
leti: 93
Katlm: 30.03.2011
ye No: 47,008

quote name='sahaf' date='21.11.2012, 13:57:06' post='104437']
Kardeim ile birlikte tembihlenmiti bize smile.gif . retmene be kardeiz ve babam smerbank'tan emekli diyor ve almyorduk o davetiyelerden. yani fakiriz hesab. Fakat nasl olduunu bilmiyorum o davetiyelerden bi keresinde alnm, merter ilyas dn salonu ve restaurant'ta gerekleen bir okul yemeine katlmtk.
[/quote]

lyas dn salonunda yaplana biz gitmemitik ayn okula giden kardetik bu nedenle pederin davetiye alma ihtimali yoktu fakat ders yl bitmeye yakn belgrad ormanlarna okul piknii dzenlenmiti oraya gitmitik.

+Quote Post
sahaf
mesaj 04.12.2015, 11:06:37
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,128
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

quote name='sahaf' date='21.11.2012, 13:57:06' post='104437']

lyas dn salonunda yaplana biz gitmemitik ayn okula giden kardetik bu nedenle pederin davetiye alma ihtimali yoktu fakat ders yl bitmeye yakn belgrad ormanlarna okul piknii dzenlenmiti oraya gitmitik.

Belgrad ormanlarnn orman olduu zamanlard gl bilem vard hatta bu glde Aziz Basmac ve baz oyuncular boulma tehlikesi geiriyorlar Tarzan stanbul'da filminin ekiminde hepsini Toma Balc kurtaryor yani filmin Tarzan' smile.gif Okul bu geziyi yemekli dzenlemiti ve orada kumanya kolileri datlmt ulam arac ise 302s idi sene olarak 1979 veya 1980 olmal.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Okul Radyosu
24 GaLaCTiCa 13,273 05.11.2013 - 01:16:23
G?n: PROTOSS
No New Posts Okul Yolu..
3 Candy 2,419 04.09.2013 - 10:43:47
G?n: Candy
No New Posts Okul Sralarmz
2 Candy 1,481 29.03.2012 - 19:39:03
G?n: demeter
No New Posts Okul Takmnda Oynadnz m?
7 karakedi 2,869 10.02.2012 - 16:42:03
G?n: Adore
No New Posts Okul Defteri Etiketleri
6 sahaf 3,025 01.09.2011 - 23:14:51
G?n: saliha kovuk

RSS Basit Grnm Tarih : 21.11.2019 - 13:49:00
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net