IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Insert Coin... Atari Salonlar Salgn
semavi
mesaj 06.08.2007, 13:59:18
leti #1

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 542
Katlm: 20.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 290

taslarla sopalarla oynamaktan artik bikmis olmaliyizki 80 lerin solarinda baslayan atari salonlarini doldurmakta hi gecikmedik.
cepteki tm harligi yatirip jetonlari tek tek makineye yuttururken zaman nasil geerdi anlamazdik. keyfimizi bozan tekseydi bu insert coin yazisi.

o zamanlarin atari salonlari salgini tv programlarinda tartisilir olmustu

biz ise cepteki btn parayi birkasaatte yokettikten sonra eve nasil dnecegiz lan sindi telasindaydik

--------------------
Bir zamanlar fkir ama gururlu hayatlar vard hani....
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ember
mesaj 06.08.2007, 14:04:38
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

Semavi hatirlattigin iin tesekkrler.. ok gldm simdi.. Bir anne olarak bu insert coin yazisi beni ok gererdi dogrusu.. En ok ta Fenerbahedeki Piramit'de gelirdi bu basima.. Oglumun devam eden byk olasilik 'Street Fighter' oyununa ara vermemek iin 'anne, insert coin' yaziyor cabukk' diye bagirisi ve benim elimde hazir tuttugum jetonu atisim geldi gzlerimin nne.. Ve zamanin ne abuk getigi smile.gif

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
darko
mesaj 06.08.2007, 15:36:45
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
ye No: 44

Bu salonlarda daima ok iyi olan biri vardi,herkes mutlaka o kisiye rakip olur,onu yenmek iin alisirdi.ok hos tatli rekabetler yasanirdi.Sadece izleyici olan gruplar da vardi,basiniza toplanir sizi izlerlerdi.Bu durumda iyi oynadigimizi ispat etmek iin daha ok strese girerdik.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
soner1971
mesaj 06.08.2007, 15:54:17
leti #4

Grup Simge

leti: 752
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Mersin
ye No: 181

Sevgili Darko ,

Sana katiliyorum. Oynadigim zaman yanimda kimse olsun istemezdim. Gelirler oyunun en tatli yerinde basinin dibinde dikilirler. Yok biri su dgmeye, yok biri o dgmeye basar, resmen caninizi sikarlardi. Bende atari salonunun sahibine bagirirdim. "Abi al sunlari yanimdan." Oda bize cevap verir. "Kavga yok ocuklar , kavga yok"

Birde en sevmedigim. Sira beklersin. Senden bir nceki oynamaya baslar, neyse oda bitsin ben geeyim artik dersin iinden. Allah, Oda ne? adam cebinden bir ikarir. 25 jeton. Bekle de gelsin sira.

Her zaman derlerdi iste 18 yasindan kkler giremez. Ya iyide bu oyunlari genelde ocuklar oynar. 30 yasindaki adam mi girsin ieri?? Geri bizim orda 50 yasindakilerde giriyordu.

--------------------
Zaman her seyi gtrse de hayallerimizi asla...

+Quote Post
kazuki
mesaj 06.08.2007, 15:57:55
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 171
Katlm: 14.06.2007
Nereden: Gaziantep
ye No: 134

ahh aahhhhh.....mrmn yarisi gitti bu salonlarda..o jetonlara harcadigim paralarla belki bugn (abartmiyorum) bir sirket sahibi olmustum..neyse kismetmis...simdi evimde ps 2 ile emlat oyunlarini oynarken o gnleri yadediyorum..ve keske bu alet(ps 2) o zaman elimde olsaydi diye i geiriyorum.....

--------------------
BEN BIR SEKSENLER OCUGUYUM:

+Quote Post
muratuas
mesaj 07.08.2007, 12:53:03
leti #6

Grup Simge

leti: 971
Katlm: 15.05.2007
ye No: 10

ok para gitti ok zaten bir malara birde bu salonlara ok para gitti gittigim dersanenin yani atari salonuydu ve tabi ben atari salonunda daha ok vakit harciyordum..
zaten bizimkiler beni aradiklarinda atari salonuna gelirlerdi. orda yoksam annem baslardi bugn galatasaray mai varmi diye millete sormaya

+Quote Post
yedikeresekiz
mesaj 07.08.2007, 14:41:02
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 65
Katlm: 30.07.2007
ye No: 341

bi de bu ataricilerde bir oyunu ok iyi bilenler vardi onlar ataricide btn gn otururlardi hi jeton harcamazlardi. acemi biri oyunun bir yerinde zorlandigi zaman hemen o kisi ye verilirdi oyun ve o kisi rahat ve dalga geer tavirlarla o ocugun geemedigi yeri hemen geerdi. bu kisilre karsi bir hayranlik olusurdu. bu kisiller oyun oynadigi zaman etrafinda seyredenler ok olurdu

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 09.08.2007, 20:55:31
leti #8

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,589
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Heyyy gidii heyyy ... En pisi jetonu yutturmak ve insert coin yazisini grmekti. Ataride ilk oynadigim oyun dobisko idi. Ghost Goblin ve Yie Are Kung-Fu ve helikopter, uaklar, fuel-oilleri vurup puan kazanip ilerledigimiz uak oyunu ok sevdiklerimdi.

Grol Pastanesi vardi. Grol abiydi sahibi. Pastanenin bir blmn de atari salonu yapmisti. Adi atari kaldi geri ilerinde commmodore64ler vardi. Mahalle ocuklari olarak baktik jetona para yetmiyor. Bizde kendimizce bir yntem gelistirmistik. Evde ki bos aleminyum ila kutulari ne gne duruyordu. Al bir jeton ona gre aleminyumlardan jeton yap. Seri halde jeton imalatina baslamistik.Bir jeton alirdik, gerisi imalat jetonlarla devam.

Bir sabah arkadas erkenden kalkip oyun oynamaya gittiginde pastane sahibi grol abi'nin bizim sahte jetonlari da bir kseye ayirdigini grms. Mahallede tek uyanik biz degilmisiz. Ilerinden neler ikmis neler. Teller mi dersiniz, yumurta kabuklari mi, atalar mi.

Grol abi bu satirlari okursan hakkini helal et. ok fazla oynamadik ama belki bir hafta falandi ama oynadik iste.

--------------------

+Quote Post
ulashima
mesaj 09.08.2007, 21:04:39
leti #9

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 402
Katlm: 08.08.2007
ye No: 378

90'larda ortaokula gidenler iyi bilir bu salgini. Hele Street Fighter....tm makinalar bostur ama SF'te kuyruk. o salonlarin en sinir yeri yaniniza hi tanimadiginiz birinin girip oyununuzu mundar etmesidir tabi.

Biliyor musunuz, Japonya'da hala atarisalonlar var. Tabi oyunlar bizim ocuklugumuzdaki seyler degil. Ve hepsi tek kisilik, daha dogrusu tek kisiye aik. Yaninizda kimse giremiyor oyuna

--------------------
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar sendik.

+Quote Post
yedikeresekiz
mesaj 10.08.2007, 08:37:02
leti #10

Grup Simge

Grup: ye
leti: 65
Katlm: 30.07.2007
ye No: 341

QUOTE(Galactica)
Heyyy gidii heyyy ...En pisi jetonu yutturmak ve insert coin yazisini grmekti. Ataride ilk oynadigim oyun dobisko idi. Ghost Goblin ve Yie Are Kung-Fu ve helikopter, uaklar, fuel-oilleri vurup puan kazanip ilerledigimiz uak oyunu ok sevdiklerimdi.

Grol Pastanesi vardi. Grol abiydi sahibi. Pastanenin bir blmn de atari salonu yapmisti. Adi atari kaldi geri ilerinde commmodore64ler vardi. Mahalle ocuklari olarak baktik jetona para yetmiyor. Bizde kendimizce bir yntem gelistirmistik. Evde ki bol aleminyum ilac kutulari ne gne duruyordu. Al bir jeton ona gre aleminyumlardan jeton yap. Seri halde jeton imalatina baslamistik.Bir jeton alirdik, gerisi imalat jetonlarla devam.

Bir sabah arkadas erkenden kalkip oyun oynamaya gittigindepastane sahibi grol abi'ninbizim sahte jetonlari da bir kseye ayirdigini grms. Mahallede tek uyanik biz degilmisiz.Ilerinden neler ikmis neler. Teller mi dersiniz, yumut kabuklari mi, atalar mi.

Grol abi bu satirlari okursan hakkini helal et. ok fazla oynamadik ama belki bir hafta falandi ama oynadik iste.

bu jeton yutturma olayi acaip bisiydi gznn yasina bakmazdi atarici vermezdi yeni jetonu. tabi yuttu numarasi ekenler de olurdu o yzden atarici salonlari tam bir komediydi.
bi de belli bir puani geince fis ekme vardi ya. byle bisi olabilir mi ama oluyordu. sen mesela bi oyunu oynuyorsun iyi de oynuyorsun kolay kolay da yanmiyorsun. adam belli bir puandan sonra gelip resmen fisi ekerdi fazla oynadigin iin. ve bu olay resmen kabul grms bi olaydi kimsede sesini ikarmazdi. bazen adama ekmemesi iin bir jeton verilirdi. bazen de adam dalar giderdi unuturdu.
sahte jeton olayina sonradan atariciler bol kivrimli zor taklit edilen jetonlarla zm buldular. bi de jetonsuz kredi ykleme olayi vardi. aletin iini aip bir dgmeye basinca "credit" leri artirabiliyordun. mesela atarici yigeni falan geldiginde ona bir makinede 20 30 kredi aardi bizim de iimiz giderdi vay beee diyerek. tabi o zamanlar bizim atari jetonlari iin bir numarali finans kaynagimiz esit esit depozitolu siselerdi. st kola bira yogurt ne bulursak. sokak sokak dolasirdik sise aramak iin.
bir de ilk atariciler iktiginda dediginiz gibi dobisko "pac man" ve warlock gibi oyunlar vardi. o zamanlar jetonlar sreliydi mesela bir jetonla srekli game over olsada3 dakika gibi

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Atari (2600) Reklam
1 alpino 2,283 05.01.2015 - 18:49:44
G?n: F
No new Atari
40 redline 35,791 08.03.2012 - 10:02:57
G?n: ntetik73
No New Posts Atari Reklam Dergiden
0 sahaf 1,300 24.04.2011 - 20:09:03
G?n: sahaf
No New Posts Atari (2600) Reklam
1 alpino 1,561 18.01.2011 - 20:29:37
G?n: 1980

RSS Basit Grnm Tarih : 21.11.2019 - 12:49:06
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net