IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dier Kalanlar

Blm Kurallar

Maziden kalan dier hereyi buraya yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Muhallebici
sister
mesaj 20.08.2007, 10:06:34
leti #1

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 224
Katlm: 10.08.2007
ye No: 388

eskiden varmis bu muhallebiciler mahalle aralarinda olurmus...ben bilmiyorum o gnleri sadece anlatilan kadarini biliyorum..insanlar sevdicegiyle muhallebicide bulusurmus...ayrica muhallebi de yenilirmis...

--------------------
yine seninle geldi hayat!...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Wham
mesaj 20.08.2007, 11:11:07
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 6

Valla ben seyyar muhallebici biliyorum plastik kabta yerdik altinda sayi varsa tekrar yeme hakki kazanirdirk su muhallebisiydi civik civikti simdi olsa gene saldiririm valla..

+Quote Post
darko
mesaj 20.08.2007, 12:57:56
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

QUOTE(Wham)
Valla ben seyyar muhallebici biliyorum plastik kabta yerdik altinda sayi varsa tekrar yeme hakki kazanirdirk su muhallebisiydi civik civikti simdi olsa gene saldiririm valla...

Bizim ilkokulun nnde satardi seyyar muhallebiciler.
Kk kaplarda bir defa da agza atilacak sekildeydi.Pembe renkte olurdu. Altindaki sayidan bedava kazanmanin yanisira bizdekin de basit kk oyuncaklarda ikardi.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
sahaf
mesaj 20.08.2007, 15:24:04
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,127
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bizim semtin muhallebicisi bedavalar iin muhallebinin iine ay markasi dedigimiz plastik markalardan koyardi.O kk kablari bir kerede agza atan ocuklar agzindan markayi ikarir ve saticidan bedavayi kapardi.Bazen agiza atildiginda markayida yutan olurmus ben denk gelmedim ama yutan oluyormus plastik markayi.

Sister arkadasin bahsettigi sevdicegi ile muhallebicide bulusma olayi ise evet olurdu byle seyler;istanbulda en saglam adres emberlitas da bulunan Saray Muhallebicisi idi...

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 20.08.2007, 22:39:30
leti #5

Misafir Yazar

QUOTE(darko)
Bizim ilkokulun nnde satardi seyyar muhallebiciler.
Kk kaplarda bir defa da agza atilacak sekildeydi.Pembe renkte olurdu. Altindaki sayidan bedava kazanmanin yanisira bizdekin de basit kk oyuncaklarda ikardi.

Neee o muhallebimiymis?benimde aklima geldide ismini hatirlamadim.Ama yle muhallebimi olur?Bikere sirf meraktan yemistim nerdeyse adamin gznnde ikariyordum hepsini....

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 14.11.2019 - 03:03:35
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net