IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Yayinlar

Blm Kurallar

Eski gnlere ait tm gazete,dergi,kitap vb yaynlar bu blme yazabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Varlk Yaynlar
alibaba
mesaj 17.09.2007, 01:19:21
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

Trkiyede aydinlanma abasinin en nemli destekisi Varlik yayinlaridir. Ktphanemde en gzide yer bu kitaplara aittir. Degeri parayla llemez. su anda hala yayinlari ikmaya devam ediyor. fakat benim bahsettigim eski baskilari. Gogol, Dostoyevski, homeros, Knut Hamsun, Tarik Dursun, Mehmet Selimovi, Orhan Kemal daha adi su an aklima gelmeyen okudugum ve mazimin tesekkl etmesinde payi olan nice yazari bu Varlik yayinlari sayesinde tanidim. Eski kitapilarin oguyla ahbab oldum bu sayede. Hatta bir tanesi "ok varlikli oldun sen" demisti. Eger bir seyle vnmek dogruysa bu varlik yayinlarina sahip olmaktir derim.

--------------------
her mesajm imzamdr
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
hale
mesaj 17.09.2007, 08:38:06
leti #2

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,331
Katlm: 08.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 101

bende de var epey varlik yayinlarina ait kitap.. steinbeck'ten, jack london'dan, yakup kadri'den.. babam trke gretmeni oldugundan varlik dergisine de aboneydi ve o dergiyi okuyarak bydm ben.. cidden kaliteli ve sekin yayincilik yapar varlik .. bende de okumaya asiri merak uyandiran ve hastalik derecesinde okuyucu olmama sebep olan etmenlerden biridir bu yayinevi..

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 12.04.2008, 11:00:59
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

yeni balk amaktansa buraya eklemeyi uygun grdm. nk benim bahsedeceim dergide ''varlkyaynlar''na ait.
ad '' CEP DERGS''.btn dnya'nn bir baka eitlemeside diyebiliriz. boyutlar'' varlk'' yaynlarnn kitaplarnn boyunda.''dnyaya alan pencere'' st bal var.
1ubat 1967 tarihini tayan dergiden bir ka konu bal:

bize ihtiya olan u genler......andre maurois
orta douda i savalar...........david rousset
halife(enver paann lm)......nikolay tikhonov
harlem anlar.........lk tamer
vasko popa'nn iirleri

ilk sayfada her ayn birinde ktg.dn sanat ve dne hareketlerini izledii yazyor .yll 30 lira alt aylk abonelik ise 16 lira.ilanlarn santimi ise 20 lira imi

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 18.09.2019 - 11:07:35
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net