IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Mekanlar

Blm Kurallar

Bir ou u an tarih olan bazlar ise ayakta durmaya alan mazimizin unutulmaz mekanlar bu balk altna.

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Ankara Akn Sinemas
clown
mesaj 02.06.2007, 23:05:01
leti #1

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 28

Kendimi bildim bileli hep oradayd. Sandm ki hep de orada kalacak. Aslnda dedikodular vard, ama tamamen kapannca anladk onun da zamana yenildiini. Belki de bizlerdik sebebi. O koca koca alveri merkezlerindeki sinemalara gide gele, onu beenmez, ona uramaz olmutuk... Evet, evet kesinlikle bizlerdik yllarn koskoca Akn Sinemas’n paraya ezdiren, zamana yendiren.

Annemle beraber Akn'e ilk gidiimi dn gibi hatrlarm. Robert Redfort ve Paul Newman'n oynad Billy The Kid filmini izlemitik. Ondan sonrasnda yllar yl kim bilir ka kez, byk balkonlu salonunun kapsndan kah glerek, kah alayarak ktm. Hi unutulur mu o rahat koltuklarna gml, byl sinema dnyasnda geirilen heyecan dolu saatler. Ya bir kar tatilinde, neredeyse tm snf, karlara bata ka st ba ayaklar srlsklam olmu Akn'e kouumuz. Scak salonunda hem kurumu, hem film izlemitik. Vay be gerekten de mazi oldu yllarn sinemas...

Film izlemeyecek bile olsak nnde buluurduk. Geni basamakl merdivenlerine oturur, birbirimizi bekler, sohbet ederdik. "Nerede bulualm?", "Akn'n n iyi mi?". Tarife ne gerek var. Kim Ankaral olup da bilmez ki Akn'?

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 03.06.2007, 12:07:15
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,564
Katlm: 15.05.2007
ye No: 12

Trkiyede akn gibi kadirsinaz, msterisine deger veren ikinci bir sinema ve isletmecisi varmidir bilmiyorum ama bildigim birisi var o da "Akndr". Hi unutmam kapanmadan biri yazi asmis ya da duyuru yapmisti kapanisimizi da sinemamizin ilk aildigi filmle kapatiyoruz diye. cretsiz gstermislerdi bu filmi de. Akn sinemasi hayatina ilk "Hababam Sinifi" filmi ile baslamis. Aildigini hatirlamiyorum ama kapanisini hatirliyorum.Kapanisini duyunca ne yalan syliyim ok zlmstm. Lise zamanlari okulu kirdigimda hep sinemaya giderdik. Aknde izledigim maziden aklima gelen ilk film "Roger Rabbit" tir. Yeni sinemacilarla, sinemalarla boy rtsemedi belki de, belki de mcadale etmek istemedi. Mazide hos seda birakarak ayrilmak istedi aramizdan, yerinde devlet tiyatrosu var artik aknm. Tiyatrosuna gittigim zaman salonuna baktim baktim baktim ... Iini degistirmisler... Sen gittin adin kaldi yadigar ... Hosakal...

--------------------

+Quote Post
MisafirMisafir_*
mesaj 27.07.2007, 11:18:26
leti #3

Misafir Yazar

Bendeki anisida syledir. Akn sinemasinin oynattigi ilk film Hababam Sinifidir. Bilemedigim bir nedenden dolayi (belki dagitim firmalariyla anlasamadi, belki idari nedenler) bu film sinemada tam 29 hafta oynayip iimizi katiltmisti. Dnemi iin bu kadar iddiali bir sinemadan dogal olarak daha fazla atraksiyon bekliyorduk.

+Quote Post
Candy
mesaj 14.07.2008, 14:19:54
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,542
Katlm: 14.12.2007
ye No: 1,499
Ruh Halim:

lk gittiim sinemadr..diyebilirim ki ou filmi o salonda izledim..sonrakilerden hi o tad alamadm..sanki oras dardaki evim gibiydi..o denli benimsemitim..ve sonra gittiklerimin hepsinde misafir kaldm..film k binbir deiik duyguyla indiim o merdivenleri,sonra kzlaya kadar yrylerimizi,yol boyu yaptmz film kritiklerini nasl unuturum..

Akn'n kapandn grdmde iimde bir yer szlad..sanki mazime dair sayfalarca any gkyzne savurdular..ve dier evimi dattlar..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
karakedi
mesaj 17.07.2008, 23:07:05
leti #5

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Ankara'ya geldiim ilk hafta Gremlinleri seyretmitim Akn'de. Seyretmek istediim film Akn'de de oynuyorsa, keyifli bir seyir iin tek tercihimdi Akn Sinemas..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
linea
mesaj 17.07.2008, 23:14:36
leti #6

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

QUOTE(karakedi @ 17.07.2008, 23:07:05) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Ankara'ya geldiim ilk hafta Gremlinleri seyretmitim Akn'de. Seyretmek istediim film Akn'de de oynuyorsa, keyifli bir seyir iin tek tercihimdi Akn Sinemas..

Ben de Gremlinler 2' yi Akn'de seyretmitim, hatta sanrm orada izlediim son filmdi blink.gif Yllar sonra Akn'n kapand haberini baka bir ehirde aldm. zerine onlarca sinema salonu koklam olmama karn karn ok byk bir znt duymutum, gitmesem de grmesem de orada olduunu bilmek gzelmi meer.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
mermi98
mesaj 19.07.2008, 20:52:07
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 40
Katlm: 22.05.2008
Nereden: TRKYE
ye No: 3,176

Yaadmz ilede de sinemalar vard ama bu sinemalarda oturduumuz sandelyeler tahta sandalyeleden ibaretti. Bazen buna bile kretmek gerekiyordu.Bugnk banklar hatrlatan sralarda 6-7 kii otururduk.

21 yamda ilk defa Ankara,ya gittim.Akrabalarm beni bir sinemeya gtrdler.Tpk televizyonlarda grdm sinemalara benziyordu.Koltuklar geni, tek kiilik, yumuak koltuklar.erde ses seda yok.nsan rahatsz eden kfrler ortada hi duyulmuyor.nsanlar oraya fim seyretmeye gelmiler.Orada bulunan herkes birbirine saygl.

Hele birde sinemaya girerken aldmz biletlere gre oturduumuzu grnce arm,burasnn neresi olduunu merak etmitim.nk ilemizde bileti aldnda istediin yere oturursun....

Fim bittiinde dar karken sinemann adna aktrmadan bir gzatmtm.AKN olduunu o srada renmitim.

lemde de o kadar fazla sinemaya girmeme ramen eer gerekten film seyretmek iin gittiin sinemann adn syle deseler o sinemann ad AKN olurdu.

Fakat ihtiyarlktan mdr nedir seyrettiim filmin adn bir trl hatrlayamadm....

+Quote Post
superisi
mesaj 03.01.2010, 23:13:41
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,662
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Akn Sinemas'nn kapanmas beni de zmtr.. lk gittiimde rahat koltuuma gmlp, salondaki sslemelere hayran hayran bakmtm.. Film balarken perdenin kvrlarak almasna ise baylmtm. yi bir filmi dier sinemalarn ufak salonlarndan ve perdelerinden izlemektense Akn Sinemas'nda izlemeyi hep tercih etmiimdir.
lk seyrettiim filmi hatrlamyorum hatrladm sahne; Bir k, lapa lapa kar yaarken arkadam ve ablamla" My Girl" filmini izlemeye gitmitik. Film boyunca arkadam ve ablam alamt. kta filmin etkisinde hi konumadan yaan karn altnda Kzlay' a doru yrdk..

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
alikusu
mesaj 04.01.2010, 10:53:37
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Ghost Busters, Top Gun,E.T ilk anda aklma gelenler, , ellerimizde kocaman patlam msr paketleri ,frigo buz, sinemay birbirine katan biz, o rahat koltuklar, hangi birini anlatsam ki ..
off off akn sinemas sad.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 27.08.2011, 00:41:22
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,184
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Askerdeyken ben de Akn Sinemasnda film seyretme mutluluu yaadm yalnz hangi filmdi hatrlamyorum. Devasa byklkte bir sinemayd, balkonluydu. Olduka aal sslemeleri vard. Tavan olduka yksekti. Girii ama hi te yle albenili filan deildi. Dardan acaba girsem mi yoksa baka sinemaya m gitsem diye aklmdan geirmitim. Sonra bir girdim ki, oho. stanbulda olsa ordan 4 tane cep sinemas karrlard asma kat ekip. Kapandn nerden okuduumu hatrlamyorum ama niyedir bilmem zlmtm.

Edit : Tiyatro olarak hizmet veriyormu, beenen var m tiyatro olarak nasl ?

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Ankara Genlik Park
27 clown 16,907 15.08.2018 - 21:09:21
G?n: hazan
No new Ankara Bulumas
21 GaLaCTiCa 3,891 26.03.2017 - 12:20:49
G?n: hazan
No New Posts Ankara Ekspresi
6 alphaville 3,209 14.05.2016 - 19:15:21
G?n: 80kua
No New Posts Ankara Bat Sinemas
3 alikusu 2,015 28.04.2016 - 10:19:43
G?n: oldkid
No new Sinemasal Mekanlar
47 okseybilenkiz 50,147 08.10.2015 - 19:37:11
G?n: sahaf

RSS Basit Grnm Tarih : 11.12.2018 - 23:10:38
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net