IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Darbe, 1984
okseybilenkiz
mesaj 21.08.2011, 09:54:29
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

adı:Darbe (1984)
yön:Nuri O. Ergün
oyuncular:bahar öztan,salih güney,nilgün saraylı,bülent bilginç,barış altaylı

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

genç bir karı koca çok istedikleri halde çocuk sahibi olamazlar.umutları genç kadının hamile kalıp ölü bir çocuk doğurması ile en azından koca için biter.karısına sezdirmeden aynı hastanede doğum yapmış bir başka kadının çocuğunu para ile satın alır.diğer aileye çocugunuz ölü doğdu denirken çiftimiz kadınında haberi olmadan başkasına ait bebekleri ile hastaneden çıkar. ama yıllar sonra
darbe'nin konusu çok bildik.herhalde yeşilçamda böyle bir iki film sayılır ama aslında öyle değil. darbe'nin konusu çekildiği yıldan çok değil bir yıl filan önce ülkemizde büyük skandallara sebeb olan bir olayı temel alır.
bebek ticareti olarak hatırladığım ama ne bu işi yapan doktorun nede bu doktora ait doğum kliniğin adını bir türlü çıkaramadım bu olay meydana çıktıktan sonra yapılan araştırmalarda doktorun bu işi sadece yurt içinde değil dünya çapında yaptığı ögrenilmiş insanlar dehşet içinde kalmıştı.
mazimizin unuttuğum bu kısmını tamamlayacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum smile.gif

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
sahaf
mesaj 26.03.2012, 14:00:43
İleti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
Üye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(çokseybilenkiz @ 21.08.2011, 10:54:29) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
adı:Darbe (1984)
yön:Nuri O. Ergün
oyuncular:bahar öztan,salih güney,nilgün saraylı,bülent bilginç,barış altaylı

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

genç bir karı koca çok istedikleri halde çocuk sahibi olamazlar.umutları genç kadının hamile kalıp ölü bir çocuk doğurması ile en azından koca için biter.karısına sezdirmeden aynı hastanede doğum yapmış bir başka kadının çocuğunu para ile satın alır.diğer aileye çocugunuz ölü doğdu denirken çiftimiz kadınında haberi olmadan başkasına ait bebekleri ile hastaneden çıkar. ama yıllar sonra
darbe'nin konusu çok bildik.herhalde yeşilçamda böyle bir iki film sayılır ama aslında öyle değil. darbe'nin konusu çekildiği yıldan çok değil bir yıl filan önce ülkemizde büyük skandallara sebeb olan bir olayı temel alır.
bebek ticareti olarak hatırladığım ama ne bu işi yapan doktorun nede bu doktora ait doğum kliniğin adını bir türlü çıkaramadım bu olay meydana çıktıktan sonra yapılan araştırmalarda doktorun bu işi sadece yurt içinde değil dünya çapında yaptığı ögrenilmiş insanlar dehşet içinde kalmıştı.
mazimizin unuttuğum bu kısmını tamamlayacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum smile.gif

Başlıkta Darbe ismini görünce Kadir nanır ve Nilgün Akçakoca'lı Darbe filmi zannettim ama değilmiş. Neyse boş çıkmayalım bari başlıktan. Bu bebek ticareti o yıllarda ''Doktorlar ebekesi'' diye ses getirmiş kamuoyunda. kalorifer dairesinde gömülü bebek cesetleri bulunmuştu. Ben o yaşlarda iken olayı tam kavrayamamıştım ve küçük çocukları satıyorlar zannediyordum, meğer yeni doğan bebekleri satıyorlarmış sonunda benim anlamam sağlanmıştı bu olayı. Biraz araştırdım milliyet arşivden buldum kliniğin adını .Boğaziçi Kliniği imiş ve 1982 yılında patlak veriyor bu olay. ebekeyi yöneten kişi asker kökenli olan Oktay Cumhur Akkent imiş. Bumuydu aradığımız acaba??? Daha fazla detay ve ayrıntı için milliyet arşive bakabilirsiniz.

Edit: lifelines arkadaş konu başlığını açmış bu doktorun

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts 400 Darbe
1 Mrbom 1,429 20.03.2015 - 23:01:24
Gn: kltrmantar

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 05:54:10
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net