IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Cactus Flower, 1969
okseybilenkiz
mesaj 26.08.2011, 20:13:04
İleti #1

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

orjinal adı:Cactus Flower (1969)
türkçe adı:kaktüs çiçeği
yön:Gene Saks
oyuncular:Walter Matthau, Ingrid Bergman , Goldie Hawn

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Dr. Julian mesleğinde çok başarılı bir diş hekimidir.orta yaşı devirmiştir pek yakışıklı olmasada karşı cins üzerinde etkisi vardır smile.gif kendinden çok genç bir kız olan Toni'de ona sırılsıklam aşıktır.ama kurt Julian daha ilişkilerinin başında böyle bir şeylerin olacağını sezdiği için kıza evli ve çocuklu oldugu yalanını atmıştır.
toni umutsuz aşkı için intihar teşebbüs edinçe Julian üzülür ve genç kıza evlenme teklif eder.toni yuva yıkan kadın olmak istemez ''karını bir göreyim nasıl biri ''der.''kim nasıl biri '' der Julian öyle ya bir karısı yoktur ama yalanı meydana çıkmadan acilen bir tane bulmaya çalışır.yanında yıllardır çalışan hemşire-sekreterine rica eder.''bir kaç gün karım olurmusun'' hemşiresi Stephanie bu teklifi ikiletmez çünkü oda Julian'a aşıktır ama adamın bundan haberi yoktur.toni ise bir görüşte anlar bunu .....

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

kaktüs çiçeği bir tiyatro oyunu ülkemizdede defalarca sahnelenmiş.yanlış hatırlamıyorsam julian'ıda mücap ofluoğlu oynamış(bunu daha sonra düzeltebiliriz )
birde filmle ilişkili bir hikayem var smile.gif Ingrid Bergman biliyorsunuz bir dönem Alfred Hitchcock'un en sevdiği oyuncusu.ama bergman hikaye beğenmiyor.ustanın getirdiği film önerilerini çokluk geri çeviriyor.Hitchcock onun için ''bu onda jan dark'ı çevirdikten sonra olan bir şeydi.rol beğenmiyordu.eh büyük bir azizeyi canlandırmıştı,sonra bir prensesi kadını daha aşağısı kurtarmıyordu.son tartışmamızda ona şöyle dedim ''gitte bir sekreteri canlandırmayı dene .belki küçük bir sekreter ile ilgili büyük bir film olur''
Ingrid Bergman kaktüs çiçeğinde bir sekreter-hemşireyi canlandırır ve bu rolü ile pek çok övgü almıştır

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
Adore
mesaj 26.08.2011, 20:21:35
İleti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirbaşı
Üye No: 54,831
Ruh Halim:

Bu filmi severek izlemiştim.
Tekrar tekrar izlesem sıkılmayacağım bir film.
Walter Matthau'nun oynadığı filmleri zaten her zaman zevkle izlerdim.
Sonunda kimi seçiyordu ?
Orada takılı kaldım.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 26.08.2011, 20:27:39
İleti #3

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(loreyeno @ 26.08.2011, 21:21:35) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Bu filmi severek izlemiştim.
Tekrar tekrar izlesem sıkılmayacağım bir film.
Walter Matthau'nun oynadığı filmleri zaten her zaman zevkle izlerdim.
Sonunda kimi seçiyordu ?
Orada takılı kaldım.

tabiki Ingrid Bergman'ın canlandırdığı hemşiresini smile.gif

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 19.08.2019 - 15:49:29
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net