IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Sinema Filmleri

Blm Kurallar

80'ler ve ncesine ait aklnzda kalan sinema filmleri hakknda tantc yazlar yazp,fikir al veriinde bulunabilirsiniz.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Sobibor'dan Kaçış, Escape From Sobibor
yzbasi hakan
mesaj 18.04.2008, 21:25:49
İleti #1

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: stanbul
Üye No: 1,651

Yıllar önce sanıyorum TRT'de izlediğimiz bir filmdi. 1943 yılında Polonya'daki Nazilerin etnik temizlik yaptıkları o korkunç toplama kamplarından biri olan Sobibor'da geçiyordu hikaye. Sobibor'dan kaçmaya çalışan insanların gerçek hikayesiydi. Yaklaşık 2,5 saatlik bu filmi ikinci kez geçen gün izledim ve kararımı verdim: "En yi Kaçış Filmi" budur!... Ah, o final sahnesindeki coşku!... Etkileyici, unutulmaz... Yeniden yeniden seyredilir.

Filmin adı: Escape from Sobibor
Yönetmen: Jack Gold
Yapım Yılı: 1987
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 19.04.2008, 00:25:44
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

trt bu filmi bölerek yayınladı.dizi olarak yani.filmdeki olayların çogunun gercek oldugu biliniyor hatta film çekildiğinde yaşayan görgü tanıkları vardı.nasıl kurtulduklarını çevre köylerde yaşayanların onları nasıl kurtardığını anlatıyorlardı.filmin aklımda yer eden kahramanı''Rutger Hauer''in canlandırdığı sovyet askeri idi.zaten kaçışın yükünü onlar çekiyordu.(sovyet askerler)ama finalde yanlış hatırlamıyorsam sevdiği kadın ile birbirlerini kaybediyorlardı.

--------------------

+Quote Post
Jazz
mesaj 21.04.2008, 19:25:37
İleti #3

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: İstanbul
Üye No: 614

Rutger Hauer'in sevdiği kadın rolünde de Polonyalı aktris Joanna Pacula vardı...

Evet, TRT filmi bölerek mini dizi formatında yayınlamıştı...

Beğeniyle ve heyecanla izlemiştim; özellikle son bölümünü. Kaçış sahnesi mükemmeldi....

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 19.08.2019 - 15:49:59
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net