IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
AB de atlaklar Artyor
leventveziroglu
mesaj 10.09.2009, 16:00:17
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 1,005
Katlm: 06.01.2008
Nereden: Izmir
ye No: 1,854

AB de CATLAKLAR ARTIYOR:
2 Eyllde benim gibi emekliligini srdren esim Hlya ile Midilliye gittik..Izmirden 150 km uzakliktaki Ayvaliktan her gn Feribot seferleri var..Arbamizla Adaya gectik..tek olumsuzluk gmrk memurlarinin bizim arabayi dezenfekte etmeleri oldu..Ondan sonra kaldigimiz 1 hafta icersinde hicbir ters davranisla karsilasmadik..hatta yer yer ve hic ummadigimiz yerlerde tezahrat ile karsilandik..Burnumuzun dibinde bir mesafede bu kadar eglenceli bir ada varmisda haberimiz yokmus megerse..Konusdugumuz Yunanlilar ki cogu Bati Anadoludan gitme AB icin olumsuz dsncelerini acikladilar..Bunlardan en aklimizda kalan babasi Karaburun lu annesi Akhisardan gitme Papazoglu isimli Skala Kaloni nin en lezzetli balik lokantasi MEDUSA nin sahibi idi:20 sene nce Avrupa Birligine inaniyordum..Artik bunun bir hayal oldugunu grdm..Devlet olarak batsak bir yardim gelmez onlardan..Ayrica buraya turist olarak gelen basta orta avrupalilar (Alman lari kastediyor sanirim)ve kuzeylilerin,kibirli hallerinden ,burnu byklklerinden,kendilerini begenmisliklerindende biktik..Bizi birsey bilmez yerine koyup hocalik bile tasliyorlar..Bu AB uzun gitmez..Bizim icin en dogrusu bir BALKAN BIRLIGI kurmak olucaktir..dedi..
Bu arada Midilliye gitmek isteyeceklere bedava bilgi verebilirim..En gzel blgesi Molyvos yani MOLVA..
Dnsmzde Feribotta Midilli li Futbol takimi vardi..ik ikidim giyinmisler,ellerinde Yunan tesbihi gvertede volta atip duruyorlardi..Ayvalika yanasinca iceri giren Saglik grevlisi giyimli memur,eline bir eldiven giymis ve tabanca seklinde bir alet tutuyordu..Her bir yunanli Futbolcuyu durdurup elindeki aletin namlusunu alnina dayadi..Futbolcular korktu bir an..Sonra anladikki Ates lcyormus..Hani Domuz Gribi meselesi..Onlar indikten sonra Saglik Grevlisine seslendim..Bizim atesimizide l de cikalim.. Yok be abi,ok istiyorsan leyim ama normalde Trklerin lcmyoruz,cikabilirsiniz.demezmi
Midillidek dezenfekte olusumuzun intikamida alinmis oldu..

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 10.09.2009, 20:06:16
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,189
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

nallah bir gn giderim Sayn Vezirolu. Midilliyi merak etmeme yol at bu yaz. Bu arada AB konusundaki grlerinizi paylaamayacam. Benzer sorun u an mesela talyada da var. Kuzeyde yaayanlar alkan, talyann retiminin byk ksmn gerekletiren ehirler. Gneydekiler ise kuzeye gre daha rahat, daha az alan (Tembellik grece bir kavram smile.gif ) daha ok yemek, zevk, elence peinde olan insanlar. Kuzeydekiler gneyden ayrlalm gibi bir fikir gelitirdiler ve bunu savunan partiler bile var. Ha ok zor grnyor ama bu bak asn AB ye uyguladmzda kuzey lkelerinin gney lkelerini kendilerini smren lkeler olarak grmeleri de ok doal. Bildiim kadaryla Yunanistanda saat 15 ya da 16 gibi her yer paydos oluyor. spanyada da siesta denilen bir uygulama var. 12 16 aras tatil sanrm. 16 dan sonra 20 ye kadar alyorlar. Yanlm varsa dzeltin. Kimse zenginliini paylamak istemiyor gnmz dnyasnda ki bu da ok doal. AB dalmaz, kkl bir birleik idealler temelinde yaamaya devam eder. Bana gre AB nin gelecekteki en byk sorunu sahip olduu idealleri ve zenginlik yaratan aralar dnyaya da uygulanabilir bir ekilde geniletip geniletemeyeceidir. Yani ekirdek bir yap iinde d halkalar byterek genilemek tek amac olmaldr. Buna da malesef scak baklmyor avrupada.

+Quote Post
leventveziroglu
mesaj 19.07.2011, 18:13:13
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 1,005
Katlm: 06.01.2008
Nereden: Izmir
ye No: 1,854

O gnlerde kehanetm gibi grnen PEREMBENIN GELISI imi..

QUOTE(leventveziroglu @ 10.09.2009, 17:00:17) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
AB de CATLAKLAR ARTIYOR:
2 Eyllde benim gibi emekliligini srdren esim Hlya ile Midilliye gittik..Izmirden 150 km uzakliktaki Ayvaliktan her gn Feribot seferleri var..Arbamizla Adaya gectik..tek olumsuzluk gmrk memurlarinin bizim arabayi dezenfekte etmeleri oldu..Ondan sonra kaldigimiz 1 hafta icersinde hicbir ters davranisla karsilasmadik..hatta yer yer ve hic ummadigimiz yerlerde tezahrat ile karsilandik..Burnumuzun dibinde bir mesafede bu kadar eglenceli bir ada varmisda haberimiz yokmus megerse..Konusdugumuz Yunanlilar ki cogu Bati Anadoludan gitme AB icin olumsuz dsncelerini acikladilar..Bunlardan en aklimizda kalan babasi Karaburun lu annesi Akhisardan gitme Papazoglu isimli Skala Kaloni nin en lezzetli balik lokantasi MEDUSA nin sahibi idi:20 sene nce Avrupa Birligine inaniyordum..Artik bunun bir hayal oldugunu grdm..Devlet olarak batsak bir yardim gelmez onlardan..Ayrica buraya turist olarak gelen basta orta avrupalilar (Alman lari kastediyor sanirim)ve kuzeylilerin,kibirli hallerinden ,burnu byklklerinden,kendilerini begenmisliklerindende biktik..Bizi birsey bilmez yerine koyup hocalik bile tasliyorlar..Bu AB uzun gitmez..Bizim icin en dogrusu bir BALKAN BIRLIGI kurmak olucaktir..dedi..
Bu arada Midilliye gitmek isteyeceklere bedava bilgi verebilirim..En gzel blgesi Molyvos yani MOLVA..
Dnsmzde Feribotta Midilli li Futbol takimi vardi..ik ikidim giyinmisler,ellerinde Yunan tesbihi gvertede volta atip duruyorlardi..Ayvalika yanasinca iceri giren Saglik grevlisi giyimli memur,eline bir eldiven giymis ve tabanca seklinde bir alet tutuyordu..Her bir yunanli Futbolcuyu durdurup elindeki aletin namlusunu alnina dayadi..Futbolcular korktu bir an..Sonra anladikki Ates lcyormus..Hani Domuz Gribi meselesi..Onlar indikten sonra Saglik Grevlisine seslendim..Bizim atesimizide l de cikalim.. Yok be abi,ok istiyorsan leyim ama normalde Trklerin lcmyoruz,cikabilirsiniz.demezmi
Midillidek dezenfekte olusumuzun intikamida alinmis oldu..

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 22.03.2019 - 16:10:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net